Coronavirus همه گیر همراه است آنچه سازمان بهداشت جهانی توصیف به عنوان “infodemic” – اطلاعات غلط گمراه کننده و یا تئوری های توطئه: “coronavirus اسطوره”. این گردش در رسانه های اجتماعی و بیشتر منتشر شده توسط اثرگذارندهها کلیک کنید طعمه سرگرمی “penny dreadfuls” از اینترنت و رسانه های جریان اصلی که تکرار آنها را برای مخاطبان به تکان دادن سر خود را در ظاهری ساده لوحی دیگران و برخی از رهبران جهان.

در پاسخ اسطوره-busters تلاش برای اسکواش coronavirus اسطوره ها است. طرز عمل است به گزارش اسطوره و سپس مقابله با آن با علم پزشکی و تحقیقات و نظر کارشناس. مشکل با این روش این است که علم پزشکی و کارشناسان در حال حاضر معلولان است. هیچ واکسنی وجود دارد و آنها دیگر هیچ راه حل آسان برای ارائه. با توجه به این جایگزین توضیحات ملزم به ظهور.

همه شیوع همراه با آنچه پیشرو علمی پائولا Treichler شرح داده شده در زمینه اچ آی وی/ایدز به عنوان بیماری های همه گیر های مذهبی. تفاوت کلیدی با اینترنت است که contestation بیش از این بیماری آسان تر برای دسترسی به.

اما فقط به عنوان در اوایل سال از HIV/AIDS علم است یک بار دیگر در پشت پا است. این به این معنی است که امروز در باتری از اسطوره busters خواهد بود فقط به عنوان موثر به عنوان آنها قبل از اینترنت پیشینیان.

در سال 2008 و 2009 و قبل از ساکنان در آفریقای جنوبی شهرک – که در آن بسیاری از فقیر و عمدتا آفریقایی جمعیت زندگی – معنیداری دسترسی به اینترنت من انجام یک عمل پروژه تحقیقاتی با طبقه کارگر HIV/AIDS نظیر مربیان به بررسی و مبارزه با بسیاری از غیر علمی توضیحات از HIV/AIDS .

این پروژه در زمان به طور جدی HIV/AIDS اسطوره ها که همکار مربیان بودند در مواجهه با. در انجام این کار ما قادر به دست آوردن بینش به منشاء این اسطوره و به همین دلیل آنها بسیار با دوام و در صورت صحت عامه مبارزات. به عنوان یک اقدام پژوهی پروژه ما با استفاده از این بینش به توسعه پاسخ بر اساس تکرار اطلاعات علمی اما در پیام را خطاب به باورها و ایده ها در جوامع نظیر مربیان است. به اعتقاد من وجود دارد درس در اینجا برای زمان بیماری همه گیر کوروناویروس.

بینش

یک اسطوره انجام دور در آن زمان بود که سفید پوستان ایجاد ایدز به کنترل جمعیت آفریقایی. این گردش برای چند دهه با وجود پایدار سلامت عمومی پیام.

در حال حاضر به عنوان علم بود با هیچ درمانی برای این بیماری است.

من به دیدن این جایگزین توضیحات نه به عنوان اسطوره یا مزخرف اما نظریه عامیانه است که در ذهن بسیاری از افراد بودند مشروع جایگزین توضیحات به آن علم است. در امتداد خطوط از توضیح ارائه شده توسط مجارستانی فیلسوف ریاضیات و علوم Imre Lakatos از تحقیقات علمی برنامه های این افسانه ها در مورد این بیماری بودند “کمکی نظریه” مرتبط در آفریقای جنوبی ایدز به تثلیث هسته “ایده”: اعتقاد به خدا و نژادی و ظلم و سنتی آفریقایی اعتقادات.

تلاش برای شکست این قوم نظریه با علم به دست آورد کوچک; اسطوره busters از ایدز صحبت شد گذشته کسانی که آنها در تلاش برای متقاعد کردن.

مردم قانع کننده به دنبال سلامت عمومی پاسخ بسیار ساده تر زمانی که خطر دیده می شود. اما با ایدز دوره کمون طولانی و ننگ پنهان این بیماری است. یکی از چالش های COVID-19 است که کسی می تواند آلوده شود اما علائم نشان می دهد. و هنگامی که آنها قابل مشاهده هستند این فرصت را برای موثر بهداشت عمومی پاسخ ضعیف و شلوغ جوامع در معرض خطر است.

یک رویکرد متفاوت

به جای تکرار دقیق اما بی اثر بهداشت عمومی پیام بیش از HIV/AIDS من با همکار مربیان در راه های جایگزین از تغییر نگرش است.

ما شناسایی HIV/ایدز عامیانه نظریه گردش در جوامع خود و فرار کارگاه های آموزشی طراحی شده برای توسعه داستان ها و تمثیل در اصطلاح محلی است که می تواند مقابله با این آسان به درک و جذاب راه. برای مثال به این باور است که خدا می تواند به درمان بیماری ایدز و درمان ضد ویروسی غیر ضروری بود آنها را توسعه داستان مردی است که برخورد یک شیر و زانو به دعا پنجه نرم می کند خدا او را نجات دهد. شیر بلعد او. پیام ؟ او باید اجرا کنید و از خدا خواسته به او کمک کند سریع تر اجرا شود. درس? نگاهی به داروهای ضد ویروسی و دعا کنید که خدا شما سالم نگه دارید.

بررسی تاثیر مداخله های خاص با هدف رفتاری تغییر در واقعیت پیچیده ای از یک بیماری همه گیر است اما غیر ممکن است. با این حال په مربیان گزارش مداخلات مثبت و گفت که آنها به آنها کمک کرد حرکت از تلاش های قبلی بیش از حد اغلب محدود به “موعظه به گروه کر”.

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس گستراند تا بیش از حد یک ماتریس معرفی نظریه های بازتاب باورهای عمیق, ترس ها و نگرانی تبدیل شده است قابل مشاهده است. این خدمات عبارتند از بیگانه ستیزی, ناسیونالیسم, new technologies, نظارت, و بی اعتمادی جهانی نخبگان.

این قوم نظریه طنین انداز با افرادی که اعتماد به علم و یا کارشناسان در بهترین حالت مشروط است. مقابله با آنها را با علم در تلاش برای غلبه بر مقاومت به بهداشت عمومی اقدامات و اجتماعی فاصله عمل را محدود تاثیر است.

رویکردی که می رسد فراتر از “گروه کر” مورد نیاز است.

گام های بعدی

خط مقدم سلامت جامعه و کارگران مرتبط باید به قصه گوهای کمدین کارگردان و فیلمنامه نویسان و دیگران به توسعه در اصطلاح محلی آسان به درک پیام در مورد ویروس و رفتار پیشگیرانه در سرگرم کننده و جذاب به فرمت های. این باید به طور غیر مستقیم بود با هدف مقابله با تاثیر از شناسایی عامیانه نظریه ها و ترویج رفتاری تغییر نه در بی پروا, hectoring حملات اما با استفاده از نرم قدرت و در صورت امکان اقدام تاکتیکی وحدت به عنوان با مردی که ملاقات با یک شیر.

اچ آی وی/ایدز نظیر مربیان به حال به لغزش خود داستان و تمثیل یکی یکی به حال انجام در زمان واقعی و گفتگو. امروز خروجی از همکاری می توان به شبکه های رسانه های اجتماعی برای “مبارزه با آتش را با آتش”. آنها منتشر می تواند به عنوان گردشگری-احساس و بدون مارک و ویدئو کلیپ ها و پیام های صوتی و الگوهای رفتاری.

درجه که اینها فرستاده و موثر خواهد بستگی دارد که چگونه از دستگیری و سرگرم کننده بودند.

چنین پاسخ را حل نمی کند به طور فزاینده ای به رسمیت شناخته شده علت این بیماری همه گیر به شدت در مخاطره افراد و گروه ها. اما آن را ارائه کم هزینه مکمل رویکرد به کاهش فاجعه قریب الوقوع در جوامع فقیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو