شکستن شیشه نقد و بررسی: سیدنی مجلسی, اپرا livestreams برتر به نمایش گذاشتن آهنگسازی زنان

بسیار کمی وجود دارد لنت نقره ای است که از زمان فاجعه بار سلامت در بحران, اما این دسترسی گسترده تر از کلاس جهانی اجرای یک نتیجه مثبت برای پدید آمده در هفته های اخیر.

شکستن شیشه یک چهار لایحه از تک عمل اپرا متشکل از چهار استرالیا زنان – یک مثال از این است. در اصل برنامه ریزی شده برای اواخر ماه مارس در Carriageworks آن به جای به نمایش در Facebook Live در روز شنبه.

شکستن شیشه یک همکاری بین سیدنی Conservatorium آهنگسازی زنان حرفه ای برنامه توسعه و سیدنی مجلسی اپرا (SCO). در حالی که نابرابری جنسیتی است که یک موضوع در سراسر ترین اشکال هنر نابرابری در قسمتها برنامه نویسی به خصوص استارک. پروژه هایی مانند این ضروری است برای آوردن دیدگاه های جدید و متنوع هنری صدای به مخاطبان در غیر این صورت محافظه کار هنر در شکل است.


ادامه مطلب: در بدنام جنسیتی هنر استرالیا, زنان آهنگسازان صدای آنها را شنیده


سازمان همکاری شانگهای شد شریک زندگی ایده آل برای آهنگسازی در این پروژه است. تاسیس در سال 2010 به ارائه اپرا 20 و قرن 21 سازمان همکاری شانگهای نشان داده است تعهد به آثار استرالیا آهنگسازان با تولیدات قبلی از جمله مریم Finsterer را Biographica در سال 2017 و الیوت Gyger جایزه اسکار و لوسیندا در سال 2019.

در حالی که از نام آن پیداست یک مرجع به از طریق شکستن سقف شیشه ای در اپرا جهان تصاویر خشونت آمیز از شکستن شیشه نیز اتصالات در زمینه معاصر تم فاجعه زیست محیطی نابرابری بیماری های روانی و ناکجاآباد کاوش در این چهار کار می کند.

رفت و آمد. دانیل Boud

چهار اثر

او تیره غارتگر تشکیل شده توسط گرجستان اسکات با libretto توسط پیرس فروردین است یک بازسازی از مفاهیم برگرفته از آثار سیلویا پلات. وجود دارد تقریبا اکسپرسیونیستی زیبایی برای هر دو مرحله بندی و موسیقی است.

باز با سه خواننده جدا شده در مرحله احاطه شده توسط مه, اسکات, استفاده از مصر تکرار شود-توجه داشته باشید instrumental نقوش رشته تحریر و بال بال زدن لیسیدن کس بلافاصله برانگیخته اخلال سرکوبگر جو است. از خوانندگان – جین Sheldon, Simon Lobelson و جسیکا o’donoghue در این کار نشان داد محدوده استثنایی با virtuosic اجرای تکنیک آوازی سرخ portamenti و fricative برای تلفن های موبایل همراه با زیبایی تعبیر مواد ملودیک.

تیره غارتگر باز Facebook اولین رویداد. دانیل Boud

در رفت و آمد آهنگساز پگی Polias به تصویر می کشد یک زن در رفت و آمد روزانه از طریق لنز از اساطیر یونان باستان و هومر اودیسه با دو “خواستگاران” به نمایندگی از هیولا افسانه ای. مرحله بندی از این کار این بود که کارگردان کلمنس ویلیامز بود به خصوص موثر با o’donoghue تردید راه رفتن در سراسر مرحله در حالی که در مقابل شوم, اندازه بینی از دست و بعد در یک چشم به نمایندگی از غول یا پهلوان یک چشم.

این کوتاه 20 دقیقه ای کار رضایت بخش پنج-بخش ساختار کامل متضاد موسیقی بافت. از نبض سر و صدا سفید و تکه تکه plosive vocalisations از دو خواستگاران (با بازی Lobelson و میچل رایلی) در افتتاحیه آمین من از طریق به entreating معین ملودی از o’donoghue در قسمت دوم: چشم Polias شاغل طیف گسترده ای از تکنیک های ترکیبی به اثر بزرگ است. رفت و آمد به پایان رسید در یک توجه داشته باشید از طراوت خوش بینی, با نهایی سحر بخش های در هم آمیخته pentatonic خطوط ملودیک در برابر جلوه های بصری از طلوع آفتاب.

ژوزفین Macken را چادر diverged بیشتر از معمولی اپرا کنوانسیون. این عنوان اشاره به یک داستان کوتاه به همین نام توسط مارگارت اتوود است که استفاده می شود به عنوان یک چارچوب مفهومی به جای ساختار روایت. این چکیده تقریبا خاموش کار بررسی ایده محققان تغذیه دانش به دستگاه های هوشمند در پی یک فاجعه زیست محیطی است. Macken ایجاد کرده متروک نمای صوتی با استفاده از زوزه بادها, هواپیماهای بدون سرنشین, microtonality با آوازی متن عمدتا شامل بی ربط واج پایدار واکه برای تلفن های موبایل و fricatives.

Bree van Reyk نامرئی پرنده تساوی یک ارتباط بین نامرئی و فراموش شده زنان در تاریخ و منقرض شده یا در خطر انقراض پرندگان. آن مینیمالیستی, libretto متشکل از نام های آسیب پذیر و در خطر انقراض و گونه پرنده منقرض شده. با وجود جدی بودن موضوع آن شیوه وجود دارد, طنز و پوچی در چوب بست. با سه اجرا در لباس رسمی می پوشند آن را باز کرد با کاباره مانند رقص کامل با دست جاز همراه birdcalls از هر دو خوانندگان و نوازندگان.

موسیقی بود palindromic در ساختار شروع و با پایان دادن به, پر انرژی, صداهای متعدد و گوناگون. بخش میانی به ویژه تند و تلخ با شلدون به تصویر کشیدن یک شب طوطی ریختن پرهای خود را در حالی که mournfully آواز نام گونه های منقرض شده.

نامرئی پرنده. دانیل Boud

مهارت تحت فشار

با وجود شرایط دشوار همه جنبه های این محصول برجسته بودند.

خوانندگان نشان داد چشمگیر مهارت در سراسر آیا به عنوان نوازندگان در گروه کوچک که شامل برخی از استرالیا با تجربه ترین و متعهد آهنگ جدید پزشکان.

شکستن شیشه یک عهد به اهمیت برنامه های توسعه حرفه ای مانند آهنگسازی زنان است. حیاتی جدید و بلند پروازانه کار هنری این فرصت را به ارائه می شود. در این مورد نتیجه های دیدنی و جذاب بود. در حالی که چهار اپرا بودند بسیار متفاوت از یکدیگر بودند و به همان اندازه جذاب مربوطه و فکری.

این تولید آماده برای اکران در فرمت های مختلف در یک زمان کوتاه نشان می دهد سازگاری و کار سخت از همه درگیر. امیدوارم این نشانه این است که در مقیاس بزرگ و نوآورانه اشکال هنر قادر خواهد بود به آب و بحران کنونی با وجود چالش های بی سابقه ای به این بخش است.

شکستن شیشه می تواند به صورت آنلاین. در ازای خرید بلیط مالیاتی, معافیت کمک های مالی می تواند ساخته شده به سازمان همکاری شانگهای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de