مغز متوسط دشوار است برای اندازه گیری. در اینجا نحوه جدید مادون قرمز روش می تواند کمک به

مغز متوسط است دخیل در بسیاری از شرایط مشترک از جمله سکته مغزی مولتیپل اسکلروزیس, بیماری صرع, آسیب های مغزی و سردرد.

تغییرات در مغز متوسط می تواند نشانه ای از وجود یک بیماری در حال توسعه است اما محققان در تلاش برای اندازه گیری آن است. استفاده از دماسنج معمولی بسیار تهاجمی و از راه دور اندازه گیری تکنیک های بی پرده هستند و اغلب نادرست است.

اما یک روش جدید است که ترکیبی از نور مادون قرمز با درجه حرارت حساس نانوذرات می تواند راه حل است.

درک مغز متوسط

متوسط محکم تنظیم در زندگی انسان پس از تغییرات ناگهانی معمولا نشان می دهد که چیزی amiss است. مغز بدون استثنا به این است. مغز متوسط بستگی به فعالیت های عصبی و متفاوت خواهد بود اگر جریان خون مختل شده است (همانطور که رخ می دهد به عنوان مثال در سکته مغزی).

مغز متوسط است که نه تنها مربوط به تشخیص شرایط آن نیز می تواند برای مهار درمانی استفاده می کند. گرما می تواند کشتن سلول های که ممکن است مفید باشد در درمان تومور. دستکاری مغز متوسط نیز می تواند فعال و یا سرکوب فعالیت های عصبی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای کاهش علائم و نشانه های برخی اختلالات عصبی مانند پارکینسون.


ادامه مطلب: Ozzy Osbourne دارای یک نوع بیماری پارکینسون به نام Parkin: یک متخصص مغز و اعصاب توضیح می دهد


مغز بسیار پیچیده است و به خوبی محافظت می شود که باعث می شود آن را دشوار برای محققان برای اندازه گیری دمای آن است. شاتر/ناتالیا

روش های سنتی فاقد

محققان تلاش کرده اند برای تشخیص اختلالات عصبی بر اساس تغییرات در مغز متوسط. دلیل این است که آن را دشوار است به مغز را اندازه گیری دما با دقت با تکنولوژی فعلی.

مغز است که نه تنها بسیار پیچیده آن نیز بسیار ظریف و خوبی محافظت می شود. به مسائل پیچیده تر مغز تغییرات دما همراه با تغییرات قابل توجهی در فعالیت های عصبی معمولا کوچک (زیر 1℃) و ممکن است رخ دهد بسیار به سرعت در بیش از یک منطقه کوچک است.

معمولی دماسنج هستند گزینه خوبی برای سنجش مغز متوسط. آنها نیاز به تماس با جسم آنها اندازه گیری – پس در این صورت باید آنها را وارد مغز خود را. این بسیار تهاجمی نیاز به حفاری سوراخ در جمجمه و می تواند آسیب و اسکار مغز به طور دائم.

پاداش برای چنین خطر بسیار محدود است. این دماسنج تنها می تواند به اندازه گیری درجه حرارت در یک نقطه آنها را بی فایده برای درک چگونگی این تغییرات در سراسر مناطق مختلف مغز.

گزینه های وجود دارد برای دما از راه دور سنجش, اما آنها همچنین شکست در نقشه برداری مغز متوسط موثر است. آنها فقط می تواند رکورد دمای سطح یا نه حساس و به اندازه کافی سریع.

اندازه گیری دما بدون نیاز به وارد کردن مغز

به مغز را اندازه گیری دما با دقت ما نیاز به یک بسیار حساس تکنیک است که می تواند اندازه گیری های کوچک تغییرات دما از راه دور در زمان واقعی و با وضوح فضایی. این است که در آن نزدیک به مادون قرمز فلورسانس در می آید.

فلورسانس یک روش معمول برای وضوح بالا در زمان واقعی تصویربرداری از سلول های. محققان با استفاده از عوامل کنتراست (رنگ یا نانو) که با تابش نور مرئی در هنگام روشن. برخی از این عوامل کنتراست خود را تغییر فلورسانس بسته به دمای محلی اقدام به عنوان محلی کوچک, دماسنج.

اما فلورسنت دماسنج منتشر می کنند که نور مرئی بسیار مفید است زمانی که می آید به اندازه گیری دمای زیر سطح پوست – آنها تنها خواهد بود اگر پوست ما بود و شفاف.

پوست این است که کاملا شفاف و به نزدیک به نور مادون قرمز و همان درست است برای چربی عضله و استخوان است.

نور مرئی است که فقط بخشی از طیف الکترومغناطیسی است که چشم ما می توانید ببینید. نامرئی نزدیک به نور مادون قرمز کمی طول موج کوتاهتر است که ما چشم – و معمولی فلورسانس دوربین های تصویربرداری – نمی تواند تشخیص دهد.

با استفاده از نزدیک به مادون قرمز فلورسنت عوامل کنتراست محققان اند قادر به دیدن رگ های خونی در مغز از طریق جمجمه در زندگی موش – حتی کوچک عروق ضخیم تر از چند میکرون (یک هزارم میلیمتر).

برخی از نزدیک به مادون قرمز نانوذرات بسیار حساس به تغییرات دما. ترکیب آنها را با میدان گسترده تصویربرداری فلورسانس ممکن است برای اندازه گیری دمای مغز حرارت از طریق پوست سر و جمجمه – بدون مته سوراخ یا وارد دماسنج مورد نیاز است.

با استفاده از یک تکنیک جدید بهره برداری نزدیک به نور مادون قرمز محققان قادر به نظارت بر زمان واقعی مغز متوسط در موش سوری. اقتباس از مجله Advanced Functional Materials 2018.

تحقیقات من این تکنیک استفاده می شود برای دیدن در زمان واقعی چگونه مغز حرارت هوا قطره در زندگی موش ها بعد از تجويز دارو. نزدیک به مادون قرمز فلورسانس thermometry می تواند کمک به ما در درک چگونه مغز متوسط و بیماری های عصبی مرتبط هستند – در نهایت منجر به استفاده از متوسط مبتنی بر تشخیص در انسان است.

برای این تکنیک برای تبدیل شدن به طور کامل و مفید تحویل حساس به دما عوامل کنتراست هنوز هم نیاز به بهبود. داشتن آنها را در رسیدن به مغز و اقامت وجود دارد تا زمانی که مورد نیاز – بدون تغییر عملکرد مغز – است که هنوز هم یک چالش بزرگ است. برای جلوگیری از تهاجمی مغز تزریق (همانطور که ما در کار ما) گام بعدی این است که در حال توسعه یک روش کارآمد برای به دست آوردن عوامل کنتراست در سراسر سد خونی مغزی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>