‘فرضیه برادیکینین’ ممکن است توضیح دهد که چگونه COVID-19 به بدن انسان حمله می کند

تورنتو — دانشمندان ممکن است به پاسخ دادن به یک سوال کلیدی در مورد رمان کروناویروس نزدیک تر شوند – و تنها چیزی که طول کشید بستن دومین کامپیوتر قدرتمند جهان به مدت هفت روز بود.

یکی از بسیاری از چیزهایی که هنوز در مورد ویروس درک می شود دقیقا چگونه آن را قادر به حمله به بدن انسان در بسیاری از راه های مختلف و باعث بسیاری از علائم مختلف، از بیماری های قلبی مداوم گرفته تا ناتوانی در بو و طعم به آسیب های پوستی است که لقب ‘پا COVID’.

در اوایل همه گیر، برخی از پزشکان پیشنهاد انواع علائم را می توان به عنوان کار طوفان سیتوکین توضیح داده – فرایندهایی که در آن سیستم ایمنی بدن بیش از حد به عفونت واکنش نشان می دهد.

سیتوکین ها یکی از سه نوع مولکولی هستند که بدن در پاسخ به یک ویروس یا مهاجم دیگری تولید می کند. به طور معمول، انسان ها پس از شکست تهدید، تولید سیتوکین ها را متوقف می کنند. در طوفان سیتوکین، با این حال، سیستم ایمنی بدن آنها را تولید نگه می دارد – و آنها در نهایت حمله به اندام آنها به منظور محافظت از.

تحقیقات اخیر تر حاکی از آن است که یکی دیگر از مولکول های مدافع ممکن است مقصر باشد. به آن لقب «فرضیه برادیکینین» داده شده است، و از زمانی که برای اولین بار در مجله eLife در ماه ژوئیه تئورییزه شد، بخار به دست آمده است.

با استفاده از ابر کامپیوتر اجلاس سران در آزمایشگاه ملی اوک ریج در تنسی – در نظر گرفته شده به عنوان دومین کامپیوتر قدرتمند در جهان – یک تیم از محققان به رهبری کارشناس سیستم های محاسباتی دن جاکوبسون تجزیه و تحلیل میلیاردها نقطه داده ژنتیکی از سلول های ریه از نه بیمار COVID-19. هفت روز طول کشید تا اجلاس سران از طریق داده هایی مرتب شود که رایانه های رومیزی سنتی ماه ها را صرف تجزیه می کردند.

جاکوبسون در بیانیه ای اعلام کرد که یک «لحظه یوریکا» دارد که متوجه برخی «الگوهای بسیار متمایز» در داده های سیستم های برادی کینین بیماران شد.

در حالی که سیتوکین ها با جذب سلول های سفید خون و در نهایت تنظیم دمای بدن با عفونت مبارزه می کنند، برادیکینین ها از طریق روش هایی از جمله التهاب به آن رسیدگی می کنند. آنها مسئول عطسه، سرفه، بینی پر از پر و دیگر علائم معمولی آنفلوانزا و سرماخوردگی مشترک هستند. اونا همچنين ميتونن رگ هاي خوني رو رقیق کنن و اونا رو متخلخل کنن

مانند سیتوکین ها، برادیکینین ها می توانند در اوردرایو باد کنند. جاکوبسون و تیمش می گویند داده های ژنتیکی ریه های بیماران COVID-19 شامل فراوانی آنزیم هایی است که می توانند تولید برادی کینین ها را آغاز کنند و به طور غیرمنتظره ای آنزیم های کمی که می توانند آن را بشکنند – آنچه که آنها به عنوان شرایط مناسب برای طوفان برادی کینین توصیف کردند، اجازه می دهد تا مایع در اطراف ریه ها بسازد.

جاکوبسون می گوید: «سلول های ایمنی که به طور معمول در رگ های خونی موجود هستند، به بافت آلوده اطراف سیل می کنند و باعث التهاب می شوند.»

اگر این اتفاق در ریه ها بیفتد، محققان تئوری می دهند، می تواند در بخش های دیگر بدن بیماران نیز در حال وقوع باشد و باعث می شود همه چیز از درد عضلانی گرفته تا تهوع تا اسهال به عنوان نشت رگ های خونی به دلیل «آبشار خارج از کنترل» تولید برادیکینین صورت گیرد.

جاکوبسون گفت: اگر طوفان های برادی کینین در واقع مسئول برخی از عوارض تجربه شده توسط بیماران COVID-19 باشند، آنگاه حداقل 10 دارو موجود می تواند برای درمان آن بیماران دوباره هدف قرار گیرد، هر چند تنها پس از کارآزمایی های بالینی گسترده.

tinyurlis.gdu.nuclck.rushrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو