بوریس جانسون در بیمارستان: قانون اساسی متخصص در این وسیله برای حکومت بریتانیا

پس از بوریس جانسون دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا شد مبتلا COVID-19 و بستری در واحد مراقبت های ویژه امواج رادیو و تلویزیون شده اند پر از حدس و گمان در مورد اینکه چگونه دولت در حال انجام است و در غیاب او.

زمانی که او با تشکیل دولت جانسون منصوب Dominic Raab به عنوان اولین وزیر امور خارجه و همچنین وزیر امور خارجه, و هنگامی که او رفت و به بخش مراقبت های Johnson خواسته Raab به رهبری دولت در غیاب او. بنابراین Raab ریاست جلسات کابینه و کابینه اصلی کمیته و در پایان بحث او خلاصه خواهد شد و تلفظ تصمیم جمعی از وزیران در کابینه. او به نمایندگی از دولت در COVID-19 جلسات مطبوعاتی مگر اینکه او را دعوت یکی دیگر وزیر به انجام این کار.

Raab پیشرو در همه دولت روز به روز کسب و کار. در تمام این Raab است که پشتیبانی شده توسط علامت گذاری به عنوان Sedwill دولت دبیر و کارکنان دفتر کابینه و همچنین دیگر بندگان مدنی و سیاسی کارکنان در شماره 10.

اگر یک ساعت نمی ادامه در دفتر

اما چه اتفاقی می افتد اگر یک نخست وزیر بود و بیمار برای یک دوره طولانی تر و قادر به ادامه در دفتر ؟ کابینه خواهد بود و پس از آن به بحث در مورد اینکه آیا به ادامه چنین ترتیبات موقت و یا شروع به در نظر گرفتن طولانی مدت راه حل است.

در سال 1963 زمانی که هارولد مک میلان با اکراه استعفا از خود بیمارستان, تخت, پارتی بزرگان (led توسط Lord Chancellor) در زمان soundings کابینه منجر به ملکه بودن توصیه به تعیین خداوند خانه خود را به عنوان جانشین. اما رهبران حزب در انگلستان در حال حاضر انتخاب شده, با عضویت در حزب و نه در حال ظهور از طریق راز soundings بنابراین یک فرایند بسیار طولانی است که در حال حاضر مورد نیاز به طور معمول مدت سه ماه اگر رهبری انتخابات است و رقابت.

Raab برگ خیابان داونینگ پس از جانسون بود بستری در بخش مراقبت های ویژه. PA

در این شرایط دولت احتمالا توصیه ملکه به تعیین یک نخست وزیر موقت انتظار انتخاب رهبر جدید حزب. و آنها ممکن است انتخاب به عنوان نخست وزیر موقت کسی بود که ایستاده به عنوان یکی از نامزدها در انتخابات رهبری مبادا آن را می دهد که فرد یک مزیت غیر منصفانه است.

یک نخست وزیر موقت لزوما منجر به یک دولت موقت با این حال به این معنا که دولت محدود بودن در آنچه در آن می تواند انجام دهد. موجود در مجلس و دولت ادامه خواهد داد به لذت بردن از بزرگ اکثریت پارلمانی و قادر خواهد بود به حکومت با اقتدار کامل اعطا که توسط اکثریت.

دولت همچنان ادامه دارد

در مقابل اغلب کشیده شده بین انگلستان نانوشته قانون اساسی است که با استفاده از انعطاف پذیری اما نقطه ضعف این است که آن را به شدت متکی بر کنوانسیون و قانون اساسی نوشته شده که – فرض بر این است – تجویز راه حل به این شرایط غیر منتظره.

در واقع بسیاری از نوشته قانون اساسی را چنین ارائه و تکیه فقط به عنوان بسیار در کنوانسیون است. واقعی کنتراست با سیستم ریاست جمهوری که در آن یک جایگزین باید قانون اساسی ارائه شده برای اگر رئیس جمهور به طور ناگهانی ناتوان چرا که رئیس جمهور شد به طور مستقیم انتخاب می شوند به جای اینکه انتخاب توسط قوه مقننه است.

در سیستم پارلمانی وجود ندارد ضرورت از آنجا که قوه مقننه می تواند انتخاب جانشین. دولت انتخاب شده است توسط پارلمان و باید حفظ اعتماد از مجلس; پس از آن تا به دولت برای انتخاب یک رهبر – و در صورت لزوم جایگزین رهبر – که به صراحت یا به طور ضمنی دستورات اعتماد از مجلس است. این فقط یکی از چندین جهات در آن مجلس سیستم های انعطاف پذیر تر و زیرک تر از سیستم ریاست جمهوری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de