کتاب افزایش تلخ سوال در مورد آینده نلسون ماندلا را

من واکنش غریزی در اولین تخمگذار من چشم در Mcebisi Ndletyana جدید کتاب آناتومی ANC در قدرت: بینش از پورت الیزابت 1990-2019بود به تعجب اگر کنگره ملی آفریقا (ANC) که حکومت آفریقای جنوبی پس از پایان آپارتاید در سال 1994 به مقصد آتروفی.

این کتاب مجموعه ای است برای بالا بردن بحث در مورد آینده این حزب که تسلط شده است در کاهش از سال 2009. Ingenuously با عنوان آن می افزاید: به رشد آگاهی در جنبش های آزادیبخش در قدرت است.

این توضیح می دهد که چگونه این حزب که در حال مبارزه در برابر بی عدالتی وحشیانه سیستم آپارتاید تبدیل شد پس از جذب توسط گناهان تصدی هنگامی که آن را به قدرت رسید.

کتاب تقطیر تحلیلی ادراک فکری سر شوخ طبعی و خوب قلم برجسته و دانشمند.

دانشمند سیاسی آنتونی ساقی و جامعه شناس راجر سوتهلل باید bemoaned تجزیه و تحلیل از ANC برای فاقد عملی و شهودی دانش خود را از زندگی سازمانی و پیچیدگی و غیر رسمی و شبکه های. Ndletyana کتاب تلاش برای پر کردن جای خالی که.

به عنوان استاد بازنشسته مطالعات تاریخی کریس ساندرز قرار داده است

ANC تاریخ بزرگی است که آمیزه ای از بسیاری از بخش های مختلف.

اما می توانید از این بخش های مختلف توان بافتنی با هم به کامل تاریخی روایت?

تاریخ ساخت

تاریخ سیاسی سازمان ساخته شده است هر روز از وجود خود و در ادامه حتی پس از مرگ خود را. جوهر است که می نویسد: تاریخچه خشک نیست.

Ndletyana می دهد تاریخ قدرت سیاسی در ANC تفسیر است. او در پاسخ به اين سوال vexing که جوئل Netshitenzhe ملی عضو کمیته اجرایی حزب خواسته در سال 2018:

چگونه جنبش های رهایی از دست دادن حس آرمان گرایی است که شامل آمادگی برای پرداخت نهایی قیمت ؟

کتاب تجزیه و تحلیل های داخلی از ANC با شروع در زمانی که از آن دوباره خود را در داخل کشور و پس از آن بود unbanned در سال 1990 و در سال 2019 به پایان می رسد.

آن را پوشش می دهد از دو دهه از ANC در قدرت است. بنابراین, گسترده و بزرگ در محدوده. من آگاه هستم از هر کتاب دیگر که رفته به این طول در تجزیه و تحلیل ANC در قدرت است.

پورت الیزابت – پرجمعیت شهرستان بندر در کیپ شرقی استان است متنی تنظیم از روایت است. آن تغییر یافته است, Nelson Mandela Bay و یا به سادگی به نام خلیج.

محل همواره تکیه گاه از فعالیت سیاسی از اولین روز از ناسیونالیسم. این همراه با ANC محبوبیت وجود دارد به دلیل تاریخی برای انتخاب آن به عنوان صحنه ای برای این کتاب روایت.

قدرت کتاب می آید از آن علی فرآیندهای رویکرد و مردم نگاری به عنوان ابزار مورد استفاده برای جمع آوری اطلاعات از جمله مطالعه نظری ادبیات اسناد رسمی و مواد آرشیوی.

Ndletyana استدلال می کند که کاهش ANC, به عنوان نشان داده شده در نتایج انتخابات به خصوص از سال 2009 است که عملکرد آن بسیار سیاسی تسلط به عنوان یک حزب حاکم. آن را ایجاد توهم شکست ناپذیری.

گروه سالارانه گرایش

زمانی که ANC در زمان کنترل در پورت الیزابت در سال 1995 آن را پیکربندی مجدد آن های داخلی به چین آنها را با ساختار قدرت در حکومت از شهرداری. حزب شد دولت شهر و شهرستان دولت شد ،

این باعث سالارانه گرایش های مشخص شده و شروع به تقلا برای منابع از شهرستان. پلت فرم این است بندى – پدیده ای که شروع به نشان می دهد نکته در ANC را 52nd همایش ملی در سال 2007 در Polokwane زمانی که جاکوب زوما جایگزین سپس ANC جمهور Thabo امبکی.

Ndletyana نشان می دهد که چگونه این گرایش افترا جوهر دموکراسی از جمله حزب خود خصلت به عنوان یک رهبر جامعه است. نظر او این است که این انحرافات هستند

جلوه ای از ضعف سیستماتیک گاه با حزب ناتوانی در انطباق با بودن یک حزب در دولت است.

البته قادر به انطباق با بودن در قدرت و تداوم تسلط سیاسی با نگه داشتن دست در کوکی – محض فساد است که فرض نسبت دولت ضبط – دو عامل مجزا. اما در ساختمان پایان نامه از کتاب خود به توضیح کاهش ANC در پورت الیزابت Ndletyana مذاکرات از این به عنوان conflations در یک مخلوط راه نه به عنوان فایل های باینری. این باعث می شود روایت قابل قبول است.

این است که نبوغ فکری و تفسیر همراه با بدون نگه می دارد-منع رویکرد – عملکرد سبکبار بورس تحصیلی. این کتاب ممکن دخترانه پر از کسانی که آن بزرگواران.

آنها نشان داد که موانع برای اصلاح ، مقاومت خود را می رود به میزان تخریب انتخاباتی چشم انداز حزب برای حفاظت از پناهگاه که پایدار از طریق دسترسی به شهرداری منابع است.

این است چگونه ANC را از دست داد “گوهر تاج” نلسون ماندلا خلیج شهرداری – در سال 2016 انتخابات دولت محلی. این است که در آن ANC بود لذت می برد محبوبیت تاریخی. دموکراتیک انجام داد بهتر از ANC و بنیاد با هم ائتلاف برای تشکیل دولت است. این ANC از دست داد چرا که آن را به حال گود سیاسی آن سرمایه است.

خود اصلاح

اما می تواند حزب نلسون ماندلا خود درست است ؟ Ndletyana است طبعا ديپلمات. که به دلیل تلاش برای اصلاح این حزب در حال خنثی توسط کسانی که دارای حق اعمال یک دست نامرئی در امور دولت به حفظ شبکه خود را حمایت.

سابق انجمن حمایت از رهبر و رئیس جمهور آفریقای جنوبی نلسون ماندلا. Piere Verydy/AFP/GettyImages

متاسفانه این آینه دولت از ANC در سراسر کشور است که در جنگ با خود دارد. حرص و بی پروا رهبران و اعضای حزب در contestation با تاریخی آن ماموریت عدالت اجتماعی است. Ndletyana می گذارد سر این insidiousness از قدرت است.

تمایز کتاب نهفته در قدرت و وضوح توضیح. آن درگیر خواننده در یک موضوع عمیق تاریخی اهمیت است. اما آن رزونانس است که در مسائل روز.

من به شدت توصیه این کتاب به هر کسی با علاقه در آفریقای جنوبی در آینده. پس از خواندن آن, آنها بدون شک تعجب: آیا ANC زنده ماندن در آینده و یا آن را به مقصد مرگ اجتناب ناپذیر?


ادامه مطلب: ‘ANC جاسوسی مقدس’: یک زندگی واقعی آفریقای جنوبی, هیجان انگیز, اما بیش از حد left unsaid


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de