بونگ جون هو را از مسیر سئول به اسکار تسلط

“من خیلی خوشحال هستم که من فروشگاه بازی حتی کوچک نقش مهمی را در ایجاد تاریخی فیلم” Eom, 65 گفت: این فیلم که در سراسر جهان تبدیل شده احساس و این هفته شد اولین زبان خارجی, فیلم های برنده اسکار بهترین, اسکار. “اما من اشتباه بود در اولین زمانی که خارجی ها شروع به نشان دادن در فروشگاه من.”

در خیابان سئول به عنوان یک شخصیت در “انگل” به عنوان بازیگران خود را و آنها همچنین شکل گیری نقش مهمی در شکل گیری بونگ را سیاسی جهان بینی و تمرکز شدید بر روی سوزاننده نابرابری در زننده شهرستان از 10 میلیون نفر است.

بونگ بستگان گفته اند کره جنوبی, اخبار رسانه ای است که او نشان داد مشتاق توجه به ثروت و نابرابری از سنین پایین آوردن فقیر دوستان از مدرسه به خانه برای شام خوردن با او. زمانی که او در دانشگاه Yonsei در سئول دانش آموزان در دفاع و پشتیبانی از حقوق محروم و فقیر اغلب رفتن به روستاها به عنوان داوطلب کشاورزان و معلمان در طول تعطیلات تابستان و یا نفوذ به سایت ها کار برای کمک به سازماندهی اتحادیه های کارگری.

بونگ نقل مکان کرد به سئول با خانواده اش از استانی شهر Daegu هنگامی که او در کلاس سوم. پدربزرگ مادری او بود Park Tae-برنده یک رمان نویس که به پایان رسید تا در کره شمالی در طول جنگ کره در اوایل 1950s و ساخته شده است پرکار ادبی حرفه ای وجود دارد تا زمانی که مرگ او در سال 1986.

در طول جنگ سرد مطالعه پارک و دیگر “رفته-به-این-شمال” نویسندگان تابو بود در جنوب. مردم ممنوع شد از قرض گرفتن کتاب از کتابخانه ها و هنگامی که بخش هایی از آثار او بودند ذکر شده در کتاب ها و مجلات و نام او اغلب تا حدودی redacted.

در حال رشد در سئول بونگ به عنوان یک مدرسه دانشجویی بود که مصمم به تبدیل شدن به یک کارگردان. در حالی که تحصیل در رشته جامعه شناسی در دانشگاه Yonsei در سئول او تاسیس یک باشگاه فیلمسازی.

وی همچنین توسعه آنچه که او به نام “مرض وسواس” با فیلم, تماشای, پیر هالیوود کلاسیک پخش هر آخر هفته در کره جنوبی ایستگاه های تلویزیونی و همچنین بیشتر صریح و خشونت آمیز در فیلم نشان داده شده در AFKN یک کانال تلویزیون برای نیروهای نظامی آمریکا در کره جنوبی. او اولین دوربین با پس انداز از فروش دونات در یک کافه تریا مدرسه.

“من هنوز هم به یاد داشته باشید خواب در شب بغل کردن و یا دوربین های هیتاچی,” او گفت:.

زمانی که بونگ ثبت نام در Yonsei در سال 1988 از دانشگاه بود و یک چشمه از فعالیت بیش از کشته شدن یک دانش آموز سال گذشته و با وجود تظاهرات تقریبا هر روز در برابر وحشیانه نظامی دیکتاتوری است. هنگامی که تظاهرکنندگان سعی در ماه مارس به مرز با کره شمالی تماس بگیرید برای اتحاد مجدد شبه جزیره کره تظاهرات ادامه با گاز اشک آور.

تظاهرات در Yonsei مجموعه بزرگ تظاهرات در مرکز شهر سئول است که در نهایت مجبور نظامی قدرتمند چون دوو-hwan اجازه مستقیم از انتخابات ریاست جمهوری.

بونگ گفت که او نه یک فعال خود را از نقاشی کاریکاتور برای پردیس روزنامه که شکفتن معترضین شود.

اما “این روشن است که او جهان بینی شکل خود را در طول روز به کالج” که “او را حساس به مسائل اجتماعی گفت:” Tcha آواز-jai بود که یک تهیه کننده برای بونگ اول دو فیلم که در حال حاضر می آموزد فیلمسازی در Dongguk University در سئول.

به کره جنوبی آغاز شد دموکراتیزه در 1990s تدریجی دولت سانسور فیلم و کتاب نسل جدیدی از کارگردانان و تولید کنندگان مانند بونگ و Tcha — که تا به حال زندگی می کردند از طریق آشفتگی از سال 1980 به عنوان دانش آموزان — باعث یک رنسانس در کره جنوبی فیلم و صنعت در آغاز هزاره جدید است.

جایگزین گارد قدیمی که آثار تکیه به سمت صحیح سیاسی ملودرام این جوان کارگردان و تهیه کننده فیلم های ساخته شده در برخورد با یک بار-موضوعات تابو: شمالی-کره جنوبی آشتی, شکنجه فعالان دانشجویی, a crooked سیستم عدالت و قتل عام معترضان طرفدار دموکراسی.

برخی از این فیلم ها بودند megahits گرفتی هالیوود واردات بود که برای مدت طولانی تحت سلطه تئاتر های محلی است که دولت آنها را مجبور به اختصاص برخی از زمان غربالگری به صورت محلی تولید می شود ،

بونگ تلاش در آغاز. به زندگی او شات فیلم عروسی. او برای اولین بار در تمام طول فیلم “Barking Dogs Never Bite” (2000) به فروش می رسد تنها 100,000 بلیط.

“آیا آنها واقعا موافق این فیلم را بسازد؟” بونگ بعد به یاد می آورد او شک و تردید به همسر درخواست او بعد از خواندن فیلمنامه.

فیلم دوم خود “خاطرات قتل” (2003) بر اساس یک زندگی واقعی سریال, پرونده قتل, به بونگ اول باکس آفیس رسید. بونگ به زودی تبدیل به یک نام خانگی در کره جنوبی و کارگردانی چندین تحسین فیلم های پرفروش.

فیلم های خود را در برخورد با مسائل مانند پلیس بی کفایتی خطر مهندسی ژنتیک و این موضوع که او را در سراسر جهان شهرت: کلاس نزاع پاره در کره جنوبی جامعه است. و او چاشنی این مسائل سنگین با کمدی سیاه و سفید.

دستور ثابت بسیار محبوب است.

بونگ موج suspenseful قصه های مربوط به افرادی که با کره جنوبی می تواند به راحتی تشخیص دهد: بدبینانه محلی پلیس و مردم عادی را در نوردید تا در شرایط غیر ممکن است در حالی که دولت ارائه شده ، در “خاطرات قتل” یک قاتل زنجیره ترساند یک شهر روستایی در حالی که پلیس محلی در حال بسیج به سئول برای مبارزه با مخالفان دولت به عنوان آنها در زندگی واقعی در 1980s و 1990s.

“فیلم های خود را مقابله جدی با مسائل اجتماعی اما آنها سرگرم کردن بینندگان از طریق طنز و داستان غیر قابل پیش بینی” گفت: Kim Hyung-کو بود که مدیر عکاسی برای دو بونگ بزرگترین بازدید.

اما به عنوان فیلم مورد آشکاری اجتماعی و مسائل سیاسی شد, megahits محافظه کار سیاستمداران رشد با احتیاط از “جناح چپ” مشهور کارگردانان فیلم مانند بونگ و آنها را متهم به ایجاد “تبلیغات سیاسی.”

دولت از دو گذشته محافظه کار رئیس جمهور, Lee Myung-bak و Park Geun-hye, مخفیانه لیست سیاه هزاران نفر از هنرمندان و نویسندگان و کارگردانان فیلم های خود را برای سمت چپ متمایل ایدئولوژی است. آنها آنها را تکذیب کرد دولت یارانه و آنها را نگه داشته و کار خود را خاموش تلویزیون singling کردن بونگ را “خاطرات قتل” و در سال 2006 فیلم “میزبان.” آنها او را متهم کرد از برجسته “دولت بی کفایتی” و “ضد آمریکایی” و “جناح چپ پیام است.”

در “میزبان” یک ماده شیمیایی سمی منتشر شده از یک پایگاه نظامی آمریکا در سئول — واقعی حادثه رخ داده است که در سئول در سال 2000 — ایجاد یک هیولا جهش یافته افزایش می یابد که از سئول هان رودخانه و قتل عام شهروندان بی گناه. یک خانواده عادی مبارزه با هیولا در حالی که دولت فراهم می کند ، “میزبان” به فروش 13 میلیون بلیط شکستن رکورد از کره جنوبی بالا فیلم پرفروش در زمان.

حتی پس از “انگل” برنده جایزه معتبر نخل طلا در جشنواره فیلم کن در ماه مه برای اولین بار در کره جنوبی فیلم, بسیاری از سیاستمداران محافظه کار sneered در بونگ تماس خود را آخرین فیلم “کمونیست تلنگر” نمی ارزد.

اما اسکار تغییر همه که.

محافظه کار نامزدها در دائگو بونگ را زمانی زادگاه پیشنهاد ساخت یک موزه و یک مجسمه و تغییر نام خیابان به افتخار بونگ.

“‘انگل’ نوشته است تاریخ جدید” گفت: پارک یونگ چان سخنگوی اصلی محافظه کار و مخالف آزادی و کره جنوبی ، “این است که دستیابی به یاد ماندنی است که گسترش قدرت از کره جنوبی فیلم و فرهنگ در سراسر جهان است.”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>