بمب افکن گلایه منعکس کانادا موفق زیرساخت سیاست

کانادا نیاز به مدرن زیرساخت های حمل و نقل برای فعال کردن تحرک پایدار. این زیرساخت به دیدار با خواسته های جدید برای بهره وری انرژی و انتشار استانداردهای در حالی که خدمت تراکم جمعیت شهری.

در حالت ایده آل کسب و کار در کانادا باید نقش پیشرو در طراحی ساختمان و عامل چنین زیرساخت هر دو در کانادا و سراسر جهان است.

اما کانادا نیست به خوبی انجام می دهند ، پایدار زیرساخت های سرمایه گذاری را نادیده گرفته شده و نقل ریلی, صادرات مازاد به کسری و کانادا پیشرو حمل و نقل شرکت بمباردیه انتظار می رود برای فروش بزرگترین کشور راه آهن کسب و کار به شرکت Alstom.

به نوبه خود این روند منفی در اطراف کانادا نیاز به ترویج فن آوری حمل و نقل کسب و کار با حمایت پایدار و قابل پیش بینی چارچوب سیاست پایدار زیرساخت ها است.

این بمب افکن حمل و نقل دفاتر دیده می شود در St-برونو-دو-Montarville, Que. بمب افکن, Inc. می گوید: آن رسیده US$8.2 میلیارد معامله به فروش آن کسب و کار راه آهن به قطار غول Alstom. کانادا پرس/رایان Remiorz

کسری بودجه رو به رشد

کانادا تا به حال یک جامد مازاد تجاری در حمل و نقل ریلی در 1990s. اما این تبدیل شده است به طور مداوم در حال رشد کسری بودجه بیش از 20 سال گذشته به 2.4 میلیارد دلار در سال 2019 (نگاه کنید به شکل 1 در شکل زیر).

تنها بازار عمده کانادا راه آهن تجهیزات ایالات متحده است اما حتی در آن روابط کانادا-صادرات $228 میلیون در حال غرق با واردات 1.5 میلیارد دلار (شکل 2).

کانادا به معنای واقعی کلمه تبدیل از یک حمل و نقل ریلی رهبر به یک laggard در دو دهه.

کانادا: تراز تجاری برای حمل و نقل ریلی. ایجاد شده توسط نویسنده با استفاده از داده ها از آمار کانادا

این روند است که از نزدیک در ارتباط با بمب افکن. این کبک شرکت از سال 1970 تبدیل به یکی از بزرگترین بازیکنان در سراسر جهان در حمل و نقل ریلی. این رشد حاصل شد با ادغام در سراسر جهان با رشد کسب و کار در کانادا. در نتیجه مرکز بین المللی برای حمل و نقل آن واحد در حال حاضر در اروپا با ستاد جهانی در برلین.

در همان زمان بمب افکن فناوری موفق به ماندن در لبه برش. به تازگی این شرکت شده است در اخبار با توجه به شکایات در مورد عمده با کیفیت-مشکلات کنترل از مترو اپراتورها در تورنتو و لندن و نیویورک و همچنین از ملی آلمان اپراتور راه آهن.

نسبت کربن خنثی حمل و نقل

تغییر آب و هوا و چالش های کانادا برای تبدیل شدن به بیشتر انرژی کارآمد و کربن خنثی حمل و نقل شده و سهم خود را. این بدان معناست که زیرساخت سرمایه گذاری نیاز به آدرس نه تنها نیازهای امروز اما نیازهای جامعه در 10 سال به عنوان سرمایه گذاری تمایل به ایجاد قفل در اثر برای چند دهه.

به عبارت دیگر امروز سرمایه گذاری نیاز به تهیه کردن به فردا نیازهای جامعه که بالاتر تراکم شهری و دیگر قادر به نادیده گرفتن اثرات زیست محیطی آن تحرک را انتخاب کند.

برای تحرک شهری هیچ انتخابی بهتر از تک اشغال رفت و آمد اتومبیل. شهرهای آینده نیاز به انواع مختلف سیستم های حمل و نقل شهری مانند مترو تراموا و مسیرهای دوچرخه سواری.


ادامه مطلب: آن را ساخت و آنها را سوار: دوچرخه درس جغرافیا برای تورنتو


متوسط فاصله سفر هوایی نیز نیاز به جای بیشتر انرژی کارآمد, مدل, مانند راه آهن با سرعت بالا.

با افزایش شهرنشینی به ویژه در ویندزور–تورنتو–مونترال-کبک شهرستان راهرو مناسب بودن حالت های جایگزین حمل و نقل در حال تغییر است. ماشین ها ممکن است مناسب برای جداسازی جوامع روستایی اما کمتر بنابراین برای مناطق شهری با صدها نفر از هزاران نفر از مردم.

در این مه 2018 عکس یک قطار با سرعت بالا دیده می شود در Saint-Charles ایستگاه قطار در مارسی, فرانسه. کانادا نیاز به در آغوش راه آهن با سرعت بالا. AP Photo/کلود پاریس

در دهه های اخیر کانادا زیرساخت دلار را ریخت و به جاده ها و فرودگاه ها و غفلت های مسافری راه آهن سفر در داخل و بین مراکز شهری. کانادا است که در نتیجه مواجهه با یک زیرساخت شکاف در مقایسه با دیگر کشورهای صنعتی اقتصاد.

پیشرفت آهسته است

از یک طرف شهرداری مانند کیچنر-واترلو و تورنتو و گاتینو در حال حرکت رو به جلو با حمل و نقل شهری طرح اگر چه آنها متوسط در بهترین حالت نسبت به تحولات در اروپا و آسیا. شهرهای دیگر مانند ونکوور در حال تلاش برای جمع آوری پول.

از سوی دیگر 2020 برنامه ریزی حمل و نقل توسط دولت انتاریو اولویت حمل و نقل جاده discontinues در حال حاضر پیشرفته برنامه ریزی برای راه آهن با سرعت بالا ارائه می دهد و تنها نشانه برای پروژه های شهری پایدار حمل و نقل.

در سال 2019 سوئد و آلمان شاهد کاهش در پروازهای داخلی و افزایش مسافت های طولانی سفر با قطار در نتیجه حداقل در بخشی از مطرح آگاهی از آب و هوا. در کانادا اکثر مردم فاقد چنین انتخاب به دلیل اواسط محدوده حمل و نقل ریلی است که آهسته و نادر و نیاز به رزرو.

در همان زمان, کانادا نیازهای صنعت داخلی زیرساخت برای انتقال محصولات برای صادرات. که اولویت در نظر کانادا اهداف سیاست برای تنوع بخشیدن به صادرات و دور از ایالات متحده که در حال حاضر حساب برای 73 درصد از صادرات است.

سرمایه گذاری در زیرساخت ها و فن آوری

چه آن را برای کانادا به تبدیل شدن به یک رهبر در تحرک پایدار?

کانادا است که ترویج یک تصویر از خود را به جهان به عنوان سازگار با محیط زیست مسئول و نگران در مورد تغییر آب و هوا. در همان زمان, کانادا دارای تحصیلات نیروی کار با قابلیت های توسعه فن آوری لبه برش. این بدان معناست که کانادا باید یک بنیان قوی برای توسعه پایدار تحرک سیستم.

پس چه چیزی از دست رفته ؟

اولین بار, کانادا نیاز به سرمایه گذاری در مهارت ها و فن آوری. توسعه حمل و نقل توده فن آوری فشرده نیاز به سیستم های مدیریت دانش و نرم افزار است که تضمین می کند که قطار اجرا غالبا به سرعت و در زمان. به خوبی مدیریت سیستم برای مثال نمی خرد به توقف در هنگام وجود اختلال در صدها کیلومتر دورتر به عنوان اتفاق افتاده است به تازگی در جنوب غربی انتاریو است.

بخش خصوصی است منجر به. با تمرکز خود را در حال حاضر در کسب و کار جت بمب افکن بعید است به بازی نقش مهمی را در تحرک پایدار. این باعث ایجاد هر فرصت و نیاز به تکنولوژی کانادا کارآفرینان برای پر کردن جای خالی.

قابل پیش بینی چارچوب سیاست

دوم این صنعت نیاز به قابل پیش بینی تقاضای داخلی برای برای با کیفیت بالا و حمل و نقل محصولات و خدمات.

برای زیرساخت های کسب و کار تقاضا گره خورده است به مقررات دولت و بخش عمومی سرمایه گذاری هر دو سطح ملی و محلی. دولت های سرمایه گذاری در زیرساخت ها باید اصرار بر بالاترین کیفیت نه تنها به ارائه ارزش برای پول به کانادا سفر و رفت و آمد عمومی بلکه برای وادار کردن کسب و کار برای توسعه محصولات است که می تواند موفق بین المللی است.

و دولت باید به تعهدات دراز مدت به دلیل پروژه های زیربنایی را سال اگر نه دهه به کامل است. برای کسب و کار به سرمایه گذاری در قابلیت های جدید آنها نیاز به قابل پیش بینی تقاضا است. هیچ کس را متعهد به پروژه هایی که ممکن است لغو شد.

ساختمان زیرساخت طول می کشد زمان. تحرک پایدار سیستم نیاز به مداوم سرمایه گذاری در زیرساخت های با کیفیت بالا را قادر خواهد ساخت که کانادایی ها را سازگار با محیط زیست سفر انتخاب در آینده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im