شاخص توده بدن ممکن است بهترین شاخص های بهداشتی ما چگونه می توانیم آن را بهبود بخشد ؟

شاخص توده بدن یا BMI شده است که این استاندارد برای اندازه گیری سلامت. فرمول ساده است که به طور گسترده ای استفاده می شود برای طبقه بندی آیا وزن ما می افتد در یک “سالم” محدوده برای ما ارتفاع. BMI فراهم می کند برآورد یک فرد به طور کلی خطر ابتلا به بیماری و استفاده می شود در سراسر جهان برای اندازه گیری چاقی است.

اما BMI آمده است تحت انتقاد است و می تواند نادرست در برآورد چربی بدن نیست و ارائه یک تصویر کامل از سلامت فرد است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که با تکیه بر BMI به تنهایی به پیش بینی یک فرد خطر ابتلا به مشکلات سلامتی می تواند گمراه کننده باشد.

این فرمول برای محاسبه BMI برای اولین بار اختراع در سال 1832 توسط بلژیکی ریاضیدان و ستاره شناس آدولف Quetelet. برای محاسبه آن شما تقسیم وزن به کیلوگرم بر قد به متر مربع (kg/m2). در بزرگسالان BMI طبقه بندی به شرح زیر است:

BMI دسته به تعریف وزن وضعیت. سارا Sauchelli Toran و کارن Coulman, نویسنده ارائه شده

BMI, سریع, آسان و ارزان راهی برای تشخیص اضافه وزن و یا چاقی نیاز به تنها یک وزن و قد اندازه گیری. پس چاقی حمل افزایش خطر ابتلا به بیماری ها از جمله بیماری های قلبی سکته مغزی و دیابت BMI می تواند به شناسایی افراد در معرض خطر ابتلا به مشکلات سلامتی. همچنین گاهی اوقات استفاده می شود برای تصمیم گیری در مورد که درمان خاص است و برای ارزیابی چگونه موثر برخی از وزن از دست دادن مداخلات هستند.

اما BMI به تنهایی نمی دهد یک تصویر کامل از یک فرد خطر سلامت به عنوان آن را به سادگی اندازه گیری اندازه بدن – نه از بیماری یا سلامت. BMI نمی کند در واقع اندازه گیری چربی بدن یک عنصر کلیدی که ایجاد خطر سلامت. اگر چه آن را فراهم می کند یک نشانه ای از بدن آن نمی تمایز بین وزن که از چربی در مقابل ،

بالا عملکرد ورزشکاران – مانند بازیکنان راگبی یا sprinters – می تواند به عنوان طبقه بندی شده “اضافه وزن” و یا “چاقی” توسط خود BMI خود را به دلیل بیشتر توده عضلانی است. به دنبال در BMI به تنهایی آن را به نظر می رسد ورزشکاران در خطر مشابه از همان مشکلات بهداشت و درمان به عنوان کسی که اضافه وزن – حتی اگر تحقیقات نشان می دهد افراد فعال باید بهتر کلسترول و فشار خون و کاهش سطح قند خون از کسی که غیر فعال است.

BMI همچنین نمی کند و ما چیزی در مورد که در آن چربی بدن توزیع شده است. بدن چربی ذخیره شده در اطراف شکم (یک “سیب” شکل) شمار بیشتری بهداشتی خطر از بدن چربی ذخیره شده در اطراف لگن است. این “اپل” شکل همراه است با افزایش احتمال ابتلا به سندرم متابولیک. این است که ترکیبی از شرایط مربوط – مانند فشار خون بالا و قند خون بالا و کلسترول بالا – همه از آن افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی و دیابت نوع 2 است.

BMI دسته ها نیز تا حدودی خودسرانه است. یک مطالعه 13,601 بزرگسالان نشان داد شيوع چاقی بسیار پایین در هنگام تعریف چاقی با استفاده از BMI به جای درصد چربی بدن. با استفاده از BMI دسته افراد کمتر یافت شد چاق شود – هر چند بسیاری خواهد تشخیص داده شده اند که از جمله به دلیل درصد چربی بدن.

این دسته بندی ممکن است حتی کمتر دقیق در پیش بینی خطرات بهداشتی در مردم از پیشینه اقلیت های قومی و گروه های سنی بالاتر. برای مثال آسیایی, افراد در معرض خطر بیشتر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی در پایین BMIs از مردم قفقازی. این ممکن است به دلیل بالاتر و درصد چربی بدن در شبیه BMIs و/یا بیشتر تمایل به ذخیره چربی در اطراف شکم.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که در بزرگسالان با سن 65 سال و بیش از داشتن یک شاخص توده بدنی در “اضافه وزن” دسته بندی نشده مرتبط با خطر بیشتر مرگ در حالی که BMI زیر 23 بود. بنابراین محدوده نرمال ممکن است کار خوبی برای پیش بینی خطرات سلامتی در افراد مسن است.

مردم همچنین می توانید یک “نرمال” BMI اما افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 بسته به عواملی مانند فشار خون یا چربی بدن توزیع شده است. اندازه گیری دور کمر و درصد چربی بدن ممکن است مفید در چنین مواردی است.

قابل اعتماد و مقرون به صرفه و دقیق شاخص های سلامت مهم هستند. BMI آسان است برای اندازه گیری و فراهم می کند برآورد خشن از خطر ابتلا به بیماری. اما در حالی که این یک نقطه شروع خوب BMI نیاز به استفاده در کنار دیگر اندازه گیری برای گرفتن یک عکس فولر از یک فرد منحصر به فرد خطر سلامت. عوامل شیوه زندگی (مانند سیگار کشیدن و فعالیت بدنی و رژیم غذایی و سطح استرس) و فشار خون و قند خون و سطح کلسترول خون باید با تمام توان در کنار BMI برای ایجاد خطر سلامت.

Doctor measures person's stomach.
اندازه گیری دور کمر ممکن است تخمین چربی بدن در برخی از موارد است. Athitat Shinagowin/ شاتر

اندازه گیری دور کمر (مانند اندازه دور کمر و waist-to-hip ratio) می تواند برآورد شکم چربی بدن – اما می توان آنها را دشوار است به انجام و کمتر دقیق در افراد با BMI بالاتر از 35. ابزار است که شکستن ترکیب بدن – مانند بيوالكتريك امپدانس تجزیه و تحلیل و dual-energy X-ray absorptiometry – بهتر کار می کنند. اما این می تواند بسیار گران قیمت و وقت گیر و پیچیده برای استفاده – و نمی تواند عملی برای استفاده روزمره توسط GPs.

مرحله بندی ابزار ممکن است ارائه مناسب تر ارزیابی خطر سلامت و مرگ زودرس در افراد مبتلا به چاقی است. این سیستم به ثمر رساند که به حساب متابولیک و جسمی و سلامت روانی برای طبقه بندی خطر سلامت. آنها طراحی شده برای استفاده در کنار BMI برای شناسایی افرادی که بیشتر به نفع از مدیریت وزن مداخلات.

در حالی که شاخص توده بدنی را فراهم می کند راحت و ابزار ساده برای درک خطر ابتلا به بیماری را ارائه نمی دهد کامل و یا به طور کامل تصویر دقیق از همه چیز که ما را تحت تاثیر قرار بهداشت. با استفاده از دیگر ابزار اندازه گیری در کنار BMI می تواند به ارائه یک تصویر کامل تر از سلامت و خطر ابتلا به بیماری و نیز ممکن است کمک راهنمای تصمیم گیری در مورد بهترین مداخلات بهداشت به استفاده از برای یک فرد خاص.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de