Black Lives Matter جنبش با استفاده از تاکتیک های خود را برای مقابله با نژادپرستی نظاممند

پلیس قتل Breonna تیلور و جورج فلوید باید گالوانیزه ضد نژادپرستی تظاهرات در سراسر ایالات متحده و کانادا و جاهای دیگر. به عنوان یک نتیجه قانونگذاران را ساخته اند به وعده محروم از پلیس و مدارس را کاهش روابط با اجرای قانون است. این سازماندهی از زندگی ماده (پل) جنبش و تحریک آمیز اعتراض تاکتیک باید نقش مهمی در این تغییر گفتمان عمومی.

BLM شده است مقاومت در برابر غالب روایات در روش های جدید. جنبش تقویت دانش و ضد گفتمان که تأیید هویت و نیازهای جوامع سیاه. پل جنبش دیده می شود به عنوان یک “زیردست counterpublic,” تعریف شده توسط انتقادی نظریه پرداز نانسی فریزر به عنوان یک فضای اختصاص داده شده به centring صدای به حاشیه رانده شده.

غالب عمومی اغلب انتظار دارد که گروه های به حاشیه رانده شده به استفاده از اجبار به آنها آموزش در مورد نارضایتی خود. برخی استدلال کرده اند که اجبار به تنهایی نمی تواند تسهیل اساسی سیستمیک تغییر دهید. غالب جامعه به طور کلی تحمل تنها کسانی که تحولات در گفتمان عمومی که ترک توزيع قدرت و امتیاز دست نخورده. مثلا سفید آمریکایی ها ممکن است تماس های پشتیبانی به صورت افزایشی پلیس اصلاحات اما هنگامی که فعالان مطلق عبارت “لغو پلیس” گفتمان تلقی بیش از حد رادیکال.

Counterpublics مانند پل را با موفقیت کشت خود را از برق کشیده و با توجه به پیام خود را با وادار کردن روایت خود را بر روی مردم است.

اعتراض تاکتیک

معاصر اخبار تمایل به سلب مشروعیت مطالبات فعالان با تمرکز بر پوشش خود را بر روی عینک و خشونت از تظاهرات. پل جنبش آگاه است از این رسانه ها تعصب و محدودیت های سیاست احترام و آنها چالش این وضع موجود. آنها حاضر به جلب رضایت عمومی و سیاست گذاران از طریق ادب. آنها می دانند که اضطراب و رد “مناسب ادب” هنجارهای مورد نیاز است برای مقابله با موجود نژادی و بی عدالتی.

مقیاس و چند نژادی طبیعت اخیر BLM تظاهرات نشان می دهد که پل تاکتیک های اضطراب را ساخته اند آن را دشوار است برای غالب جامعه را همچنان به دور نگاه کنید.

یکی از این تاکتیک بارها به تصویر کشیده شده در اخبار, تصاویر, ایده BLM معترضان unflinchingly خیره به چشم پلیس. این جسارت “نگاه به عقب” نمونه امتناع از تسلیم منفعلانه به پلیس ارعاب. بصری فرهنگ نظریه پرداز نیکلاس Mirzoeff توضیح این که به دنبال در پلیس به “دیدن آنچه که وجود دارد را آسیب پذیر می شود اما نمی شود آسیب دیده اند.” این مداوم به دنبال حمل نمادین قدرت با توجه به این که ساخت تماس با چشم با پلیس در طول تاریخ مطرح شده یک تهدید مهلک برای مردم سیاه و سفید.

A Black protestor shouts at a national guardsman, wearing fatigues and a face shield, during a protest
خیره پشت در پلیس قدرتمند تبدیل شدن به نماد مقاومت در جریان تظاهرات. (AP Photo/جان Minchillo)

یکی دیگر از تاکتیک هایی که دگرگون پلیس زل زل نگاه کردن است هنر اجرای قطعه “آینه تابوت” ایجاد شده توسط جمعی از پل برگزارکنندگان و هنرمندان در سال 2014. هدف آن است که به موجب همدلی برای قربانیان قتل پلیس. فعالان انجام یک تابوت با پوشش آینه ترک خورده از سایت مایکل براون را کشته و به اداره پلیس در فرگوسن Mo. پلیس مجبور شدند به عقب نگاه در خود و ببینید که چه سیستمیک ترور به نظر می رسد برای جوامع است.

فیلسوف جورج Yancy پیشنهاد یک شمارنده-زل زل نگاه کردن است که مراکز در زندگی تجربه می بیند و فراتر از تصور نامرئی از سفیدی است. این شمارنده–زل زل نگاه کردن چالش های فرهنگی هنجارها و شیوه های که باعث سفیدی به نظر می رسد طبیعی, طبیعی و درست است. عملکرد یک شمارنده-زل زل نگاه کردن در “آینه تابوت” به پشت مشکل نژادپرستی به پلیس و دیگران که ساکن سفیدی به تعمیر.

مقاومت

در حالی که پل را با تاکتیک های متفاوت از آن دوران حقوق مدنی کار خود را هنوز هم عمیقا آگاه است که مبارزه. پل بنیانگذاران Patrisse Cullors اشاره می کند که چگونه فعالان مانند اواخر John Lewis مختل وضع موجود. زمانی که لوئیس و 600 تظاهرات و راهپیمایی در سراسر ادموند Pettus پل در سال 1965 آنها مواجه با خشونت پلیس به منظور جلوگیری از سیاه مردم را از مبارزه برای آزادی است.

مورخ کارول اندرسون توضیح می دهد که چگونه سیاه فعالان حقوق مدنی عصر استفاده می شود احترام به عنوان یک تاکتیک است. قانونگذاران و همچنین عموم مردم تا به حال وجدان خود را شوکه پس از دیدن از تلویزیون پخش تصاویر خشونت پلیس علیه سیاه داعش است. سیاه فعالان اختیار داشت آرام شدت در تاکتیک های خود را. آنها ماهرانه با لبخند خود را برای پلیس mugshots و با آرامش خواندن کتاب در سیاه و سفید و تنها ناهار شمارنده به عنوان امتناع از تسلیم به صفات انسانی.

فیلسوف Michel de Certeau تصور یک “تاکتیک” به عنوان یک راه برای ساخت یک فضای آژانس در مخالفت با به قدرت نهاد. او پیشنهاد مفهوم “ساخت انجام” به توضیح دهید که چگونه گروه های به حاشیه رانده شده استقرار روزمره اعمال کوچک از مقاومت با استفاده از هر تاکتیکی مواد آنها به اینترنت دسترسی دارند.

پل معترضان راه اندازی تاکتیک های خود را برای اصلاح یک حس آژانس درون فیزیکی سایت از ظلم و ستم.

یک مثال بسیار زیبا از تاکتیکی مقاومت ادامه داد: defacement از Robert E. Lee Confederate monument in Richmond, Va. یک multicoloured پتو از نقاشی های دیواری تضعیف هژمونیک قدرت سفید منتقل شده توسط این بنای تاریخی است. علاوه بر این, لاتین, سکس با راه اندازی موقت بسکتبال در مقابل لی. سیاه, کون repurposed بنای تاریخی به عنوان یک مرحله برای آنها را به رقص در حالی که به افزایش قدرت سیاه مشت. این کوچک اما قوی حرکات مقاومت در نوار بنای تاریخی از توانایی خود را برای ارعاب مردم سیاه و سفید.

A young Black girl plays basketball at a makeshift court in front of the Robert E. Lee statue, covered in anti-racist graffit, in Richmond, Va.
با استفاده از مؤتلفه مجسمه به عنوان یک سایت برای اعتراض بوده است قدرتمند نماد مقاومت است. (AP Photo/استیو Helber)

صدا نیز دارای پتانسیل برای آژانس است. مفهوم آکوستیک آژانس توصیف این پدیده از مردم با استفاده از تلفن های موبایل خود را و سر و صدا به طور فعال به مقاومت در برابر روزمره سرکوبگر صداهای نه صرفا اقدام به عنوان شنوندگان منفعل. این شعار “دست ها بالا نمی شلیک کنید!” آشنا است بخشی از پل شد. آکوستیک آژانس پربار مفهوم به توضیح دهید که چگونه معترضان استفاده بیشتر پنهانی صدا-ساخت ابزار به “صحبت” به پلیس نظارت و سلاح های صوتی مانند LRAD (Long-Range آکوستیک دستگاه).

پلیس شیکاگو سیستم رادیویی بود این ماجرا چندین بار توسط هکرها که قطع اعزام تماس در مورد تظاهر کنندگان با ضبط از سال 1988 در اعتراض به آهنگ “برو tha police” توسط گروه رپ N. W. A. برخی ممکن است این تاکتیک صوتی نافرمانی به عنوان یک شوخی کودکانه اما ما باید به جای گوش دادن به آن را به عنوان یک احیای آکوستیک آژانس.

متنوع و تاکتیک های امید

چگونه چنین اعتراض تاکتیک منجر به تغییرات سیستماتیک? بحرانی نژاد محقق یاسمین Jiwani استدلال می کند که “تاکتیکی مداخلات ما ارائه تکنیکهای آموزشی امید که از طریق زمان و پایدار قرار گرفتن در معرض آنها ممکن است به عمل خرد کردن یا اسیاب کردن استحکامات از سیستم های سلطه.” تصاویری از نقاشی های دیواری-پوشش Confederate monument و ضبط از رادیو پلیس هک شد منتشر شده در رسانه های اجتماعی. زمانی که این تاکتیک نفوذ جریان اصلی گفتمان عمومی می شود حداقل به طور موقت بی قراری از خود خوشنودی است.

این نگران کننده از گفتمان عمومی بسیار مهم است با توجه به موارد مستند از آزادی بیان سرکوب مانند معترضان بودن بار توسط پلیس دستگیر شده و توسط ماموران فدرال در بینام و وانت.

متاسفانه ما به طور همزمان شاهد یک واکنش از محافظه کار و آزادیخواه چهره های عمومی در برابر “illiberal چپ را” قرار خفقان آزادی بیان است. این واکنش با این نسخهها کار به حفظ وضع موجود با منحرف کردن توجه عمومی به دور از خطرات معترضان در حال به مبارزه برای آزادی است.

سیاه و سفید زندگی مهم جنبش عملی در آن روش اخلال در وضع موجود. این می داند که دیدنی تاکتیک های مانند تظاهرات توده ای و defacing نژادپرستانه بناهای تاریخی کار به صورت موازی با راهبردهای خواستار تغییرات قانونی پلیس divestment و غرامت. در طول زمان این روش های متنوع یکی شدن به نیروهای قدرتمند است که با فشار به عقب در برابر سفید supremacist ساختارهای قدرت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de