بین مراقبت و غفلت: پرتوریا با مراجع و معماری میراث

پرتوریا, آفریقای جنوبی, سرمایه, شهرستان, شامل بسیاری از سایت های تاریخی که در آن امکانات دولتی ساخته شده و توسعه یافته از اواسط 1800s. این اغلب مورد بی توجهی قرار گرفته اماکن روایت تاریخی شهر و مداوم سیاسی اهمیت است. آنها حاوی یک معماری میراث است که نشان دهنده گسترده تر تاریخ آفریقای جنوبی. آنها همچنین در معرض چالش های حفاظت که به نظر می رسد برای حفظ این کشور میراث معلق بین مراقبت و غفلت است. تعدادی از این سایت ها که به تازگی مستند شده توسط معمار Johan Swart و عکاس آلن پروست در یک نشریه به نام پنهان پرتوریا.

مخفی پرتوریا است, متن توسط Johan Swart و عکس توسط آلن پروست.

پرتوریا داخلی-ساختمان های شهر به یک تاریخچه از این شهر از لحاظ سیاسی نقش محوری. آن قرن 19 توسعه به عنوان پایتخت Zuid Afrikaansche Republiek می توان از طریق رویداد مانند پیر ساختمان دولت در مربع کلیسا با آن زیبا و در عین حال underutilised داخلی هنوز هم در وضعیت بسیار عالی.

اتحادیه ساختمان محل آن را در امپراتوری بریتانیا به عنوان پایتخت اتحادیه آفریقای جنوبی, اما این ادواردی توسعه نیز به تصویب رسید به عنوان اداری قلب پس از آپارتاید آفریقای جنوبی از سال 1994. پروژه های در مقیاس بزرگ مانند Transvaal استانی دولت ساختمان در حال حاضر رها شده و تاریخ به آپارتاید دوران آفریقای جنوبی.

دیگر سایت های تاریخی برجسته در پنهان پرتوریا به همراه حاشیه شهر و به آنها بگویید که کمتر شناخته شده داستان. نمونه شامل استحکامات همراه پرتوریا پشته دوستیابی از آفریقای جنوبی جنگ (1899-1902) و Westfort بیمارستان جذام در حال حاضر غیررسمی اشغال شده توسط یک گذرا مسکونی در جامعه است.

یکی از جالب ترین و پیچیده ترین سایت Weskoppies بیمارستان روانی چند کیلومتری غرب پرتوریا ایستگاه راه آهن.

سمت اصلی ساختمان در Weskoppies این Transvaal مستعمره تفسیر از بریتانیا پناهندگی مدل. آلن پروست/پنهان پرتوریاسی سی توسط

Weskoppies: معماری تاریخ

Weskoppies شده است مهم گره در کشور سلامت روان چشم انداز از اواخر 1800s. در اصل شناخته شده به عنوان Krankzinnigen Gesticht یا پرتوریا Lunatic Asylum, این موسسه برای اولین بار در نوع خود در منطقه است.

آن را هنوز هم در خدمت امروز در اصلی آن به عنوان ظرفیت اصلی دولت اجرای بیمارستان روانی در منطقه است. گسترده اموال مواجه شدید چالش های حفاظت و آن را از دست داده است برخی از شخصیت اصلی آن در دهه های اخیر. اما در اوایل قرن 20th اصلی ساختمان های قابل توجه هستند و نمونه های خوبی از این دوران است.

Weskoppies افتتاح شد به عنوان امکانات اختصاصی برای بیماران روانی در سال 1892. قبل از آن اعضای جامعه تلقی می شود “مجنون” شده اند پروری را به زندان. ساخت و ساز از Weskoppies به استانداردهای مدرن برای شرایط انسانی دیده می شود به عنوان یک روشنفکر گام. البته توجه بود و عمدتا به صورت عمومی خوب است. بيماران متعهد به تاسیسات زیر زور از قانون.

در پایان 1800s Weskoppies شد و در حال حاضر به سر می برند. قابل توجهی شده بودند ساخته شده توسط Transvaal مستعمره پس از آفریقای جنوبی جنگ. در طول این زمان دیگر علمی و پزشکی و امکانات ساخته شده بودند مانند پرتوریا Onderstepoort دامپزشکی موسسه تحقیقات.

آشپزخانه پیچیده دیده می شود در Weskoppies چشم انداز در شمال شیب یک پرتوریا خط الراس خط. آلن پروست/پنهان پرتوریاسی سی توسط

این Weskoppies اصلی ساختمان از سال 1907 طراحی شده بودند توسط Transvaal عمومی آثار بخش تحت نظارت cisco powered عقاب. این شامل تمدید زنجیره ای از تخت سازه در امتداد یک خط الراس متصل حیاط و معابر طولانی است که اجازه می دهد برای تهویه و نور طبیعی در بیمار مناطق.

معماری برجسته سالن و نمازخانه و دو فضاهای گنجانیده شده اصلی پیچیده است. نوشته اصلی Weskoppies توسعه داده شد به عنوان یک شفا با چشم انداز به خوبی تمایل باغ ها و مزارع کشت. چشم انداز هنوز هم نقش دارد اما شده است وجود دارد برخی از تخریب باغ. اخیر ایجاد تحولات را اضافه نمی کند به کیفیت سایت.

روانپزشکی امکانات اغلب کار خارج از توجه عمومی است. اگر چه حساسیت از خود برنامه نیاز به یک مدرک حفظ حریم خصوصی و سازمانی و انزوا است و دیگر یک ضرورت است. درمان منتقل شده از انزوا به شیوه های درمانی و اخیر تعامل دانشگاهی با دانشگاه پرتوریا دانشکده پزشکی نیز متصل بیمارستان در حال انجام تحقیقات بالینی.

سالن اصلی در Weskoppies میزبانی به یاد ماندنی اجرای موسیقی برای کارکنان و بیماران است. اجتماعی و معنوی و باغ فضاهای فعال کردن به طور منظم تعامل بین بیماران و گروه های داوطلب. این تجمعات و تعاملات نقش حیاتی در بیمار خوب بودن. این درست است به خصوص برای بسیاری از بیماران که ماندن در Weskoppies برای مدت طولانی.

منحصر به فرد تخت دوران خانقاه در Weskoppies بیمارستان روانی. آلن پروست/پنهان پرتوریا., CC BY

امروز اصلی اصلی ساختمان ها هستند و تنها بخشی را اشغال کردند اما آنها می تواند حمل بر عملکرد به عنوان قلب دانشگاه اگر آنها حفظ شد با مراقبت.

Weskoppies است که در طول تاریخ سایت مهم است و به طور رسمی تعیین شده به عنوان یک استانی میراث منابع. بنابراین نگهداری و مرمت گراند, پیر بیمارستان باید به یک اولویت برای دولت ذینفعان.

این مقاله با اقتباس از متن منتشر شده در پرتوریا. شما می توانید یک کپی از این کتاب بیش از اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im