تورنتو — به عنوان کانادایی ها دست و پنجه نرم کردن با یک لیست در حال رشد از لغو تعطیلی و محدودیت های مسافرتی چندین کانادا شرکت های مخابراتی به طور موقت از بین بردن هزینه بطور متوسط در صفحه اصلی اینترنت برنامه های میان مداوم COVID-19 شیوع.

در یک بیانیه صادر شنبه بل کانادا که دارای CTV News, اعلام کرد, آن را صرف هر گونه هزینه استفاده مسکونی برای مشتریان اینترنت از جمله بل Aliant بل MTS و باکره صفحه اصلی خدمات اینترنت تا پایان مارس.

“هر گونه هزینه بطور متوسط لغو خواهد شد به طور خودکار به مشتریان نمی نیاز به هر گونه تغییرات به حساب خود” این شرکت اعلام کرد.

در حالی که راجرز گفت که اکثریت آن را خانه و کسب و کار مشتریان در حال حاضر داده های نامحدود شرکت را نیز صرف هزینه بطور متوسط در دیگر مسکونی در نظر دارد با توجه به وضعیت سلامت.

کبک-بر اساس Videotron است پس با توجه به تعلیق اطلاعات محدودیت در تمام خدمات خود را عرضه می کنند. این شرکت می گوید این تغییر شده است به طور خودکار اعمال می شود به حساب مشتری تا 31 مارس است.

روز جمعه Telus گفت: آن را صرف خانه های اضافی هزینه اینترنت از طریق پایان ماه آوریل اشاره کرد که در آن قصد دارد به ارائه انعطاف پذیر گزینه های پرداخت برای مشتریان در مواجهه با چالش های مالی با توجه به COVID-19 شیوع.

در این اطلاعیه آمده است به عنوان بسیاری از کسب و کار در سراسر کانادا پیاده سازی از راه دور اندازه گیری اجازه می دهد و یا نیاز به کارکنان به محل کار از خانه برای کمک به جلوگیری از گسترش ویروس.

از شنبه بعد از ظهر کانادا تا به حال بیش از 200 تایید موارد COVID-19. انتاریو, B. C., کبک و نیوبرانزویک تمام اعلام کرد موارد جدید شنبه. جزیره پرنس ادوارد نیز اعلام کرد برای اولین بار presumptive مثبت مورد.

با فایل های از کانادا مطبوعات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو