قبل از coronavirus چین بود و به دروغ متهم كردن آبله. نژادپرستی نقش آن بیش از حد

تف. نام و نام خانوادگی-تلفن. فیزیکی و ضرب و جرح. شیوع COVID-19 تا همزمان با تشدید چشمگیر در نواخته انگیزه حوادث نسبت به مردم آسیایی تبار در سراسر جهان است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است سوخت این حملات با گوش خراش انتقادات از چین را از دست داده و همه گیر ادعاهای بی اساس این ویروس سرچشمه در یک آزمایشگاه در ووهان و ثابت اشاره به COVID-19 به عنوان “چینی” ویروس.

در حالی که این حرف قطعا در حال افزایش است پس از همه گیر شروع, ضد, آسیایی, تمایلات از این نوع است که هیچ چیز جدید است. و در آن چشمه حداقل تا حدی از شدت تثبیت کلیشه ها در مورد چینی, شیوه های فرهنگی یک موضوع من باید تحقیق گسترده است.


ادامه مطلب: پوشش قدرت در عصر سرایت: دو چهره از چین در پی coronavirus


برخی از این کلیشه ها در طول تاریخ مشخص می شود چین به عنوان یک محل مملو از بیماری و مردم چین به عنوان ذاتا در معرض بیماری است.

در واقع این کشور خود را استفاده می شود به عنوان “مرد بیمار “آسیا” یک عبارت موهن که به دست آورده حرکت در اواخر قرن 19 زیر چین و زیان در جنگ تریاک. (این عبارت استفاده شد و هر دو به معنای واقعی کلمه برای توصیف بهداشت ضعیف و شاید برای توصیف حکومت ضعیف است.)

اما همانطور که اغلب بسیار مورد این کلیشه مشتق از تصورات غلط و اطلاعات نادرست است. و در این مورد منبع اطلاعات غلط می توان با دقت قابل توجهی به لحاظ سیاسی به اتهام مشاهدات غربی بازدید کنندگان برای چین که قدمت آن به اواخر دهه 1700.

به رسمیت شناختن چگونه این کلیشه تکامل یافته می تواند کمک به ما در درک و امیدوارم خنثی – برخی از ضد چینی سولفات بودن حمایت اطراف COVID-19 امروز.

چگونه شایعات شروع: مورد آبله

متاسفانه سپر بلا هستند شایع است که شیوع شکستن. نگاهی به طاعون, برای مثال, که در قرون وسطی در اروپا بود سرزنش در جوامع یهودی متهم از گسترش این بیماری مسمومیت با چاه.

و برای مدت زمان طولانی بسیاری از اروپایی ها و آمریکایی ها اعتقاد بر این چین بود که “مهد آبله” یک ایده است که گردش به طور گسترده ای در بسیاری از مجلات سفرنامه و گزارش های رسمی از اوایل 1800s به بعد.

در سال 1838 به عنوان مثال سفر نویسنده چارلز Toogood داونینگ نوشت: از آبله

این بسیار ناراحت کننده بیماری قرار است به سرچشمه گرفته و در میان چینی ها و به گسترش به سوی غرب در تدریجی شیوه ای در میان بومیان آسیای غربی تا زمانی که آن را به عنوان شایع با مردم اروپا که در میان کسانی که از مرکز پادشاهی.


ادامه مطلب: تیره و ریشه: چرا چین هرگز خوش آمدید جهانی تحقیق منبع COVID-19


داونینگ رو اطلاعات خود را از یک منبع قابل اعتماد: در اواخر قرن 18 مقاله توسط فرانسه یسوعیون مبلغ, Pierre رزمی Cibot.

Cibot تشکیل شده مقاله “De la petite vérole” (“در آبله”) در پکن در اواخر 1760s اما آن را نمی رسیدن به پاریس تا حدود 1772. مقاله آغاز می شود با punchy اعلام که آبله وجود داشت در چین سه هزار و ادعا می کند به طور خلاصه آنچه Cibot توصیف به عنوان

بسیاری از بسیار آگاه و بسیار خسته کننده [چینی] مقالات در مورد منشاء و علت آبله.

Cibot شد موهن از طب چینی و همچنین رد “احساساتی حماقت” و “دیوانگی و تناقض” از درمان های سنتی.

چک کردن حقایق

در عین حال بر خلاف Cibot ادعا مکانیسم های زیر در محل قرار داده برای پاسخ به آبله توسط مانچو حاکمان سلسله چینگ در واقع بسیار پیشرفته.

به عنوان اوایل به عنوان 1622 امپریال مانچو bannermen حال اجرا پیشرو به ما مدرن روز coronavirus برنامه ردیابی با تیم ملی رهبران مورد نیاز برای گزارش هر کسی نشان دادن علائم آبله.

دستورالعمل های ایمنی تاسیس شد برای جلوگیری از گسترش آبله زمانی که ارائه می دهد از ادای احترام آورده بودند از مراجعه به مقامات و هنگامی که تنظیم مخاطبان با امپراتور. افسران نظامی که تا به حال به دست آورد و ایمنی به آبله انتخاب شدند برای اعزام به مناطق که در آن بیماری فعال بود.


ادامه مطلب: این برای اولین بار جهانی همه گیر و آن را نمی خواهد آخرین. در اینجا چیزی است که ما یاد گرفته ایم از 4 نفر دیگر در طول تاریخ


هر دو Kangxi و Qianlong امپراتور تلقيح در برابر آبله به عنوان دیگر اعضای سلطنتی همراهان.

در واقع تلقيح متخصصان برگزار رسمی دولت پست و متخصصان جدید به طور فعال استخدام. در سال 1739, Qianlong حتی حمایت از یک دانشنامه پزشکی با جزئیات فصل آبله پیشگیری – همان کتاب است که در آن Cibot بعد ادعا کرد که پایه خیلی از مقاله خود را.

در تمام این راه, چینی, پاسخ به آبله شد نور سال پیش از آن در فرانسه در طول همان دوره است.

تصویر از چینگ دوران دانشنامه در عبارات مختلف از آبله در کودکان است. زندگی پس از مرگ تصاویر: ترجمه پاتولوژیک بدن بین چین و غرب; نویسنده ارائه شده

در قرن هجدهم خبر جعلی

با توجه چین را آشکار دستاوردها در برخورد با آبله پس چرا می Cibot تصویر کشیدن وضعیت به طوری شدت ؟ مثل همیشه آن را پایین می آید به تفاوت های فرهنگی و سیاست است.

زمانی که Cibot چپ برای پکن در 1758, تلقيح حال تبدیل به موضوع بحث های داغ بین فرانسه کلیسا و روشنگری متفکران.

بحث بر محور این واقعیت است که تلقيح (به عنوان مخالف به عمل واکسیناسیون آمد که بعد از آن) که به عمد آلوده کردن مردم با مقدار کمی از این بیماری به تحریک پاسخ ایمنی. بنابراین در حالی که تلقیح گاهی اوقات ناشی از آبله و مرگ اغلب آن را با موفقیت محافظت بیمار از یک مورد جدی تر.


ادامه مطلب: چرا coronavirus تبدیل شده است به یک آزمون بزرگ برای رهبری خلق چین و حزب کمونیست


روشنفکران مانند ولتر مورد علاقه legalising تلقيح در فرانسه اما کلیسا تفسیر آن به عنوان دخالت الهی خواهد شد. جنجال به پایان رسید به طور ناگهانی در 1774 زمانی که لویی شانزدهم شاهد لویی پانزدهم را وحشتناک مرگ و میر ناشی از آبله و به حال خودش تلقيح شده.

در Cibot روز چین نیز اشغال یک موقعیت قدرتمند با توجه به تجارت و فرهنگ است. بسیاری از اروپایی ها مشاهده چین نه فقط به عنوان یک مطلوب شریک تجاری بلکه به عنوان یک منبع دانش پزشکی و حتی یک مدل از دولت است.

بنابراین در نوشتن خود مقاله Cibot در مواجهه با یک معضل جدی: اگر او به نمایندگی چینی پاسخ به این بیماری بیش از حد پرستانه او به خطر انداخته تناقض کلیسا و وام مهمات به روشنگری متفکران که می خواست به مطالعه چینی تلقيح روش.

Cibot در بر داشت یک راه arging دراز مدت حضور آبله در چین ثابت کرد که تلقیح شکست خورده بود. با توجه به Cibot چین نمی شد یک منبع از درمان است اما یک منبع بیماری و نه ارزش تقلید.

متاسفانه Cibot متن رفت و تبدیل به یکی از مهمترین و ذکر منابع غربی در چینی آبله در قرن 19th و 20th ظاهر می شود در بسیاری کتابشناسی. آن را نیز به طور مستقیم کمک به ایجاد این تصور کلیشه ای که چین در بود “مرد بیمار “آسیا”.

پرتره از امپراتور Qianlong در دادگاه ، Wikimedia Commons

بیشتر چیزهایی که تغییر…

بیش از 200 سال بعد از تنش های سیاسی بین چین و غرب بیش از COVID-19 و دروغ بودن گسترش آنلاین در مورد ریشه های این ویروس احساس بطرز عجیبی آشنا.

قدیمی, فرانسوی, ضرب المثل که “بیشتر چیزهایی را تغییر دهید بیشتر آنها اقامت” به نظر می رسد خوب, واقعی تر از همیشه است.

در عین حال این ضرب المثل قدیمی نیست ما یاد می دهد برای غیر فعال شود. اگر داستان آبله نشان می دهد هیچ چیز دیگری این است که لفاظی باقی مانده قدرتمند در سراسر تاریخ خود زندگی پس از مرگ داشتن عواقب آن برای افراد حقیقی و واقعی زندگی می کند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de