بنگلادش می پردازد ادای احترام به زبان قهرمانان جنبش

مردم از همه سطوح جامعه جاری به مرکزی شهید منار در داکا به پرداخت ادای احترام به شهدا پس از رئیس جمهور دکتر عبدالحمید و نخست وزیر شیخ حسینه خواستند رهبری در مراسم تجلیل از گذاشتن تاج گل در بنای یادبود در ساعت اول روز جمعه.

حسینه خواستند قرار می گیرد یکی دیگر از تاج گل همراه با دیگر رهبران حاکم عوامی لیگ است.

سخنران شیرین Sharmin Chaudhury و رهبر اپوزیسیون رسمی Raushon ارشاد نیز پرداخت می شود احترام به قهرمانان.

شهید منار باز به همه بعد از VIPs سنگيني در میان تدابیر شدید امنیتی.

جاویدان خط — “‘Amar Bhaier Rokte Rangano Ekushey فوریه امی کی Bhulite Pari’ (می توانم فراموش 21st فوریه incarnadined توسط عشق من برادر؟) — بود بر لب همه است.

شهید Minars در سراسر بنگلادش نیز پوشش داده شده با گل در حالی که سازمان های مختلف برگزار می شود برنامه ها در رعایت از روز است.

این یک تعطیلات ملی. پرچم ملی پرواز نیمه افراشته در افتخار از شهدا.

یادگیری زبان های دیگر لازم است برای ارتباطات بین المللی تجارت و بازرگانی در این عصر جهانی شدن, اما آن را نمی باید اتفاق می افتد با نادیده گرفتن یک زبان مادر حسینه خواستند گفت: بحث و گفتگو به مناسبت روز جهانی زبان مادری در پایتخت.

او همچنین تأکید مناسب Bangla تلفظ و برجسته اهمیت و شکوه و جلال از گویش.

با رئیس آن خالده ضیا در زندان, فساد, BNP دبیر میرزا Fakhrul Islam Alamgir رهبری رهبران حزب در طول سفر به Azimpur قبرستان به پرداخت احترام به شهدا.

آنها راهپیمایی مرکزی شهید منار پس از آن به جای تاج گل در بنای یادبود.

مردم به سر می برند که Amar Ekushey نمایشگاه کتاب در بنگلادش آکادمی محل و Suhrawardy Udyan پس از پرداخت اهدای گل و ادای احترام به شهدا در مرکز شهید منار.

چند اسرائیلی کشته شدند در شلیک پلیس در Feb 21, 1952 به سرکوب اعتراضات پس از آن دولت پاکستان تصمیم به تحمیل زبان اردو به عنوان زبان دولت بر مردم مغبون شرق پاکستان که می خواستم بنگلادش به رسمیت شناخته شده به عنوان زبان مادری است.

زبان جنبش آغاز شد شدید بیگانگی از Bengalis و در نهایت منجر به آزادسازی جنگ در سال 1971.

یونسکو در نوامبر سال 1999 اعلام کرده بود Feb 21 به عنوان روز جهانی زبان مادری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>