متولدین نسل X و نسل وای و Gen Z برچسب ها: لازم است یا مزخرف ؟

مسابقه در حال حاضر در برچسب زدن به نسل بعدی. اخبار به طور منظم در مورد millennials و نسل Z و بسیاری از راه هایی که آنها ایجاد بهت و حیرت برای مردمی که برچسب متولدین و نسل X.

نسلی برچسب غیر قابل اجتناب ثابت از زندگی معاصر است. این شرایط را تبدیل به یک مختصر به بیرون کشیدن مقایسه بین جوان و پیر. حتی منابع دولتی مانند اداره آمار کانادا و ایالات متحده آمریکا اداره آمار نیروی کار با استفاده از نسل labels به ارائه آمار اقتصادی.

اما آنها مفید است ؟ پاسخ این است که پیچیده و تا حد زیادی بستگی به رویکرد است که محققان را.

که در آن امروز نسل labels آمده است ؟

نسل نظریه آثار به جامعه شناس آلمانی کارل مانهایم و فیلسوف José Ortega y Gasset هر دو از آنها نوشت: در مورد نسل در 1920s و 1930s. آنها استدلال می کنند که نسل به ما اجازه می دهد برای شناسایی و ارتباط با دیگران که در همان سفر را از طریق تاریخ است.

جوان تر و مسن تر مردم واکنش نشان می دهند متفاوت به وقایع روز بسته به جایی که ما در زندگی خود دوره زمانی که آنها رخ می دهد. حوادث 9/11, برای مثال, مختلف تاثیر در افراد مسن تر با مقدار زیادی از تجربه زندگی در پشت آنها از نوجوانان که برای زندگی کردن خود را در سال های شکل گیری در post-9/11 عصر.

امروز نسلی برچسب پدید آمده در بعد از دوران جنگ وقتی که سنبله در غرب نرخ تولد ایجاد جمعیتی سونامی شناخته شده به عنوان “بوم عزیزم.” توسط اواخر دهه 1960 زمانی که متولدین بودند در اواخر نوجوانی و اوایل 20s, فرهنگی, انسان شناس مارگارت مید توصیف “نسل شکاف” بین فرهنگ جوانان و تاسیس فرهنگ از روز است. دو دهه بعد, کانادا, رمان نویس, Douglas Coupland اسیر ضعف پست-فرزندان نسل در نسل X: قصه برای شتاب فرهنگ.

نویسندگان ویلیام اشتراوس و نیل هاو اصطلاح وای به مراجعه به نسل متولد شده از سال 1980 به بعد. اواخر 1990s نسل و نسل برچسب بصورتی پایدار و محکم تعبیه شده در فرهنگ عامه: Generation X, Y, Z و….

جذاب تکامل از تمام هفت زندگی نسل مقایسه و تقابل خود را از طریق دیدگاه های منحصر به فرد بیش از این دوره از 125 سال در امریکا است.

کتاب کسب و کار به نظر می رسد که به دنبال مشخص کردن نسل های مختلف گروه از نظر خرید تنظیمات استفاده از تکنولوژی رسانه های مصرف و کار خواسته است.

این دیدگاه می گوید هر نسلی گروه نسبتا همگن گروهی از مردم که مشترکات خود را بر اساس تجربیات سازنده و متفاوت از دیگر نسلی گروه در راه معنی دار. متولدین کاهش می یابد به یک کاریکاتور از خود محور workaholics; نسل Xers برچسب شده با عنوان “تنبلها”; millennials در حال مادی و خودشیفتگی و نسل Z مشاهده شده است به عنوان شکننده و بیش از حد حساس است.

این روایت قانع کننده در سادگی خود را. آنها کاهش سردرگم پیچیدگی تغییر اجتماعی به آسان-به-درخواست شناسی. صرفا دانستن کسی سال تولد به ظاهر به شما می دهد همه شما نیاز به دانستن به قضاوت شخصیت یک فرد زندگی, اهداف, ارزش ها و خرید نیت. اما چقدر دقیق این خصوصیات?

آنچه محققان می گویند در مورد نسل

در اوایل 2000s محققان شروع به پرسیدن این که آیا تفاوت نسل در واقع وجود داشته است با مقایسه نسل گروه به عوامل مختلف از جمله شخصیت نگرش ها و ارزش ها و رفتارها. در 2014 نقد و بررسی, لیزا Kuron و من به این نتیجه رسیدند که شواهد بی نتیجه بود. مطمئن شوید که وجود دارد و قابل مشاهده تفاوت در برخی از عوامل برخی از زمان, اما مشاهده تفاوت ها اغلب کوچک و نمی شد به طور مداوم تکرار.

مشکل این است که نسل واقعا سخت است برای اندازه گیری.

معمولا معلوم نیست چه سال جدا پایان یک نسل و آغاز دیگری است. و آن را عملا غیر ممکن است برای باز کردن عوارض پیری تولد کوهورت (مشخصات ناشر از تاریخ در زندگی خود دوره) و متنوع اجتماعی شرایط در زمان مطالعه است.

دوم و احتمالا از همه مهمتر وجود دارد بحث فلسفی در مورد آنچه نسل هستند و چگونه ما باید آنها را مشاهده کنید. برخی از محققان بر این باورند که سال تولد شما را مشخص می کند, نسل, که بر شخصیت و نگرش و رفتار است. دیگران نسل بیشتر به عنوان یک پدیده اجتماعی پیچیده است که اشکال و نشان دهنده هویت شما به عنوان یک فرد و به عنوان یک عضو از جامعه است.

استفاده از برچسب های جهانی است

تحقیقات ما نشان داد که مردم با استفاده از نسل برچسب عنوان آنها در مورد زندگی در کار و فراتر از آن, اما استفاده از برچسب های جهانی است. برخی از افراد را شناسایی نمی کند با هر نسل و دیگران نیستید. ما همچنین دریافتند که افراد جوان تر کمتر احتمال دارد به شناسایی با, برچسب, حتی اگر آنها آگاه هستند از برچسب است که به طور معمول اعمال شده به مردم ،

در یکی دیگر از مطالعه ما نشان داد که مردم درک تفاوت میان نسل گروه شناسایی متعدد تنش های مرتبط با آن تفاوت و قادر به نام استراتژی برای مدیریت آنها. تحقیقات ما نشان می دهد که نسل برچسب معنی دار به مردم به عنوان راهی برای ساخت حس از محل خود را در یک سرعت در حال تغییر جهان است.

به عنوان آگاهی از نسل برچسب شده است تبدیل شدن به قوی تر در جریان اصلی فرهنگ مردم را واکنش به کسانی که برچسب تبدیل شده است پیچیده تر است.

واژه “هزاره” در نظر گرفته شده بود به عنوان خوش بینانه برچسب برای کودکان عصر جدید اما به سرعت تفویض به یک صفت. در حالی که “بیبی بومر” در اصل نشان داده می شود چیزی بیش از یک جمعیتی طبقه بندی ظهور “OK فرزندان!” برچسب نشان می دهد که آن را تبدیل به یک تحقیر امیز استفاده می شود به معنی نمایش است که در ارتباط با ارزش های مترقی.

نسلی برچسب را توضیح دهد بخش عمده ای از تفاوت میان افراد است. آنها معنی دار به مردم است. آنها به طور همزمان شکل و منعکس کننده برداشت ما در مورد نقش جوان و افراد مسن در جامعه ما است. هنگامی که شما با استفاده از یک نسل برچسب در نظر گرفتن آنچه که می گوید در مورد شما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de