استرالیا لینک با چین باید تغییر کند اما افتراق است نه یک گزینه

دو رویداد در این هفته نشان داده شده دو اساسی تنش در استرالیا در ارتباط با چین است.

این رویداد برای اولین بار بود که چین سفیر ایران در استرالیا نشان می دهد چینی تحریم استرالیا صادرات با توجه به استرالیا به دنبال مستقل تحقیق به پاسخ اولیه به COVID-19 شیوع.

در مصاحبه ای در تاریخ 27 آوریل سفیر چنگ Jingye گفت: گردشگران چینی و دانش آموزان ممکن است باید افکار دوم در مورد یک کشور “نه چندان دوستانه و حتی خصمانه”.

“و همچنین” چنگ افزود: “شاید مردم عادی فکر می کنم که چرا آنها باید نوشیدن شراب استرالیا و یا خوردن گوشت گاو استرالیا.”


ادامه مطلب: چین-استرالیا روابط آمار جدید کم تف بر دست زدن به کروناویروس


دومین رویداد “blindsiding” فدرال وزیر بهداشت گرگ شکار در کنفرانس مطبوعاتی با معدن نجیب زاده اندرو فارست در آوریل 29, زمانی که فارست دعوت چین سرکنسول برای ویکتوریا و تاسمانی به صحبت می کنند.

وزیر بهداشت گرگ شکار مرکز حرکت این کنفرانس مطبوعاتی در ملبورن در 29 آوریل سال 2020 است. پشت سر او است چین سرکنسول برای ویکتوریا و تاسمانی طولانی ژو و معدن نجیب زاده اندرو فارست. James Ross/AAP

دیپلماتیک kerfuffle نیست مهم ترین جنبه است. آن نقطه از کنفرانس مطبوعاتی: فارست را تهیه و از طریق کسب و کار چینی تماس از 10 میلیون coronavirus آزمایش – افزایش استرالیا تست ظرفیت 20 برابر شده است.

این دو رویداد اشاره به دو واقعیت اساسی در مورد روابط اقتصادی میان چین و استرالیا است.

اول این دو کشور به شدت مهم است به هر یک از دیگر.

دوم این بیماری همه گیر کوروناویروس در معرض نیاز به افزایش تولید محلی و کاهش وابستگی به واردات بحرانی منابع.

استرالیا بازیابی برنامه ریزی باید شامل سیاست به تعهد محلی قابلیت تولید است. به این معنی ما روابط اقتصادی با چین تغییر خواهد کرد.

اما با وجود این حجاب تهدیدات از دولت چین و میل در برخی از بخش هایی از استرالیا, جامعه, برای, تقسیم, بزرگ اقتصادی واشدن یک گزینه نیست.

وابستگی متقابل

استرالیا بستگی به صادرات به رشد اشتغال و درآمد مالیاتی و رفاه هزینه.

حدود یک چهارم از تمام مالیات شرکت درآمد حاصل از استخراج معادن. بسیاری است که از صادرات به چین و استرالیا بزرگترین شریک تجاری تا کنون. زغال سنگ و سنگ آهن, صادرات, فروش, برگزاری شده است تا به خوبی. Fortescue در واقع انتظار برای صادرات بیشتر سنگ آهن (177 میلیون تن) سال مالی.وجود دارد هیچ جایگزینی بازارهای مشابه مقیاس را به استرالیا صادرات منابع معدنی و کشاورزی تولید و یا بین المللی آموزش و پرورش است.

اما چین چند گزینه قابل دوام برای استرالیا نیز هست.


ادامه مطلب: استرالیا بستگی دارد کمتر در تجارت چین از برخی ممکن است فکر می کنم


قطعا در عرضه سنگ آهن و گاز و زغال سنگ است.

نه برای کشاورزی تولید که در آن استرالیا بالا شهرت در چین است.

و نه برای آموزش و پرورش است. چند وجود دارد, کشورهای انگلیسی زبان برای شروع با و بزرگترین بازار برای دانش آموزان چینی, ایالات متحده است که به دنبال قطعا بیشتر خصمانه و نا امن.بنابراین ما وابستگی متقابل است. واشدن اتفاق نمی افتد.

Onshoring در دستور کار

اما نه از آن است که گزینه ای برای بازگشت به قبل از COVID-19 وضع موجود.

این مدل از استرالیا “در حال حاضر به صادرات کالا و واردات کالا به پایان رسید که پیر و شکسته” اعلام کرد یک عضو جدید دولت فدرال ملی COVID-19 هماهنگی کمیسیون در این هفته است.

کمیسیون تاسیس شده در ماه گذشته به توصیه دولت در “اقدامات پیش بینی و کاهش اقتصادی و اجتماعی اثرات جهانی بیماری همه گیر کوروناویروس”.

Liveris یک داروین-متولد مهندس شیمی که گل رز برای تبدیل شدن به مدیر اجرایی شرکت شیمیایی داو (در حال حاضر DowDupont جهان بزرگترین شیمیایی ساز. بالای دستور کار او حاکی از این هفته “onshoring”. به عبارت دیگر بازگرداندن محلی قابلیت تولید است.

اندرو Liveris مرکز با چین معاون وزیر صنعت و فناوری اطلاعات, Su بو و سر از کنگلومرا هیتاچی Hiroaki Nakanishi در پکن مارس 2015. وو هنگ/EPA

“استرالیا نوشید رایگان-تجارت آب میوه و تصمیم گرفت که offshoring خوب بود. خوب آن دوران از بین رفته است,” او گفت:. “ما رو به حال متوجه ما را واقعا در onshoring قابلیت های کلیدی.”

یک شکل جدید از جهانی شدن

روشن است که منافع ملی ما در حال توسعه تولیدی خود در بخش صادرات صنایع از جمله بهداشت و درمان cybertechnology انرژی های تجدید پذیر و تجارت محصولات کشاورزی.

انجام این کار خواهد شد عبارتند از: استرالیا در یک روند جهانی برای کاهش اتکا به یک قاره و یا یک کشور.

برخی ممکن است این deglobalisation. از آن شده است.

تنوع تولید و آوردن آن نزدیک به بازار و مصرف کنندگان است که به سادگی یک شکل جدید از جهانی شدن.

برای رسیدن به آن استرالیا businessess نیاز به سرمایه گذاری به شدت در فن آوری های جدید را به استفاده از دیجیتال, ساخت و تولید, اتوماسیون و هوش مصنوعی است.


ادامه مطلب: یک چهارم انقلاب صنعتی تأمین ظهور هوشمند ساخت


به استثنای برخی از مهم خدمات و یا محصولات تنها در سطح جهانی و رقابتی تولید پایدار خواهد بود. آن را نیاز به تکنولوژی بالا و تولید ابتکاری. آن را نمی خواهد به معنای بازگشت از سنتی و صنایع تولیدی.

ما هنوز هم نیاز به هر یک از دیگر

استرالیا نیاز چین به این انتقال.

پیشرفته دیجیتال تولید نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی در قابلیت های فن آوری و امکانات تولید. چین در حال حاضر تولید و صادرات تجهیزات پیشرفته است.

چین نیز بسیار مهم بازار برای هر گونه صادرات با فرصت های بسیاری برای تولید کنندگان استرالیا که چین با تقاضا در بازار چینی است. سرمایه گذاری چین کمک خواهد کرد که ایجاد این فرصت های صادرات به عنوان آن را با صادرات مانند لبنیات.


ادامه مطلب: علائم حیاتی: چرا نمی توانم استرالیا بود دوستان با هر دو ایالات متحده و چین ؟


بنابراین نه در استرالیا و نه چین به دست آوردن ایستاده از افتراق این دو اقتصاد. ما همکاری های اقتصادی تغییر خواهد کرد با onshoring. اما وابستگی متقابل خواهد شد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de