استرالیا داخلی رودخانه ها نبض جای دور افتاده. توسط 2070 آنها خواهید بود unrecognisable

داخلی استرالیا سیستم پیچیده ای از رودخانه های پیچ در پیچ گسترده تالاب باستان waterholes و به ظاهر بی پایان خشک سیلابی هستند و به ندرت بیش از یک عبور تصور بسیاری از مردم استرالیا زندگی می کنند که در ساحلی حاشیه.

در عین حال این آبراه در حال خطوط همراه است که جوامع کشاورزی و تجارت رونق گرفت.

اچ به روان منطقه ای استرالیا, این رودخانه از سیستم پالس از جای دور افتاده. قبل از درخواست یک محلی که چگونه همه چیز در حال رفتن زیرچشمی نگاه کردن از روی پل در شهر برای یک نشانه.


ادامه مطلب: مطمئن نجات حیوانات خزدار پس از bushfires – اما ما رودخانه موجودات رنج می برند بیش از حد


زمانی که آرامش در سایه ای از یک رودخانه قرمز آدامس در کنار یکی از استرالیا تنبل داخلی رودخانه طبیعی است به فکر می کنم آنها را به عنوان بی انتها و انعطاف پذیر به محیط زیست تغییر دهید.

این رودخانه تکامل در طول هزاران سال و در ادامه به تغییر در طول سال ها و دهه.

و ما در حال حاضر می دانیم از مطالعات قبلی که در آینده تغییر آب و هوا است به احتمال زیاد به کاهش جریان و جریان آب در دسترس در drylands در سراسر جهان است.

اما آنچه ما تحقیقات جدید نشان داده است, برای اولین بار است که این کاهش در جریان جریان ممکن است باعث یک تغییر چشمگیر در ساختار فیزیکی و عملکرد (ژئومورفولوژی) از استرالیا داخلی رودخانه.

این Macquarie رودخانه خشک (2008) و مرطوب (2010) شرایط. تیم رالف, نویسنده ارائه شده

Meandering رودخانه ها و تخت گسترده سیلابی

ساختار فیزیکی رودخانه بستگی به مقدار آب جریان از طریق آن و رسوب است که آب حمل.

کاهش جریان آب – به عنوان انتظار می رود با توجه به تغییرات آب و هوایی می تواند منجر به ایجاد رسوب در پایین دست. در موارد شدید این “silting تا” می تواند باعث فروپاشی کامل از رودخانه و کانال های که در آن جریان آب در سراسر دشت سیلابی.

همه رودخانه ها به طور یکسان و رودخانه ها از موری-Darling و دریاچه ایر حوضه (پوشش 1.8 میلیون کیلومتر مربع) هستند به خصوص متنوع است. بسیاری از این رودخانه ها و تالاب ها در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده برای خود را هیدرولوژیکی و زیست محیطی اهمیت است.


ادامه مطلب: بدون آب هیچ رهبری: جدید موری دارلینگ حوضه گزارش نشان می دهد متحده آب و هوا قمار


آنها طیف وسیعی از پیچهای تودرتوی رودخانه تورم فصلی بهار جریان (بالا موری Mitta Mitta, Kiewa و کوره های رودخانه ها به رودخانه ها که به تدریج کوچکتر تا زمانی که تبدیل شدن آنها خسته بر روی تخت گسترده سیلابی و متلاشی به بزرگ رونق و رکود تالاب (با ترجمه, Macquarie و Gwydir رودخانه).

خشک کانال پایین تر Warrego رودخانه شمال, NSW. نویسنده ارائه شده

در مناطق خشک مرکزی استرالیا رودخانه ها به طور معمول باقی بماند به عنوان یک رشته جدا شده waterholes برای سال ها در یک زمان گهگاه مربوط توسط بسیار سیل بزرگ (Warrego, Paroo, دیمنتینا و کوپر نهر).

یک جدی آینده

برای استرالیا داخلی رودخانه, متوسط خشکی یا “aridity” از حوضه آبریز است که بهترین پیش بینی از چه ساختار کلی و عملکرد رودخانه ها در شبیه است.

تدوین طیف وسیعی از داده های آب و هوایی ما مدل aridity برای قاره استرالیا در 2070 تحت نسبتا متوسط تغییر آب و هوا سناریو.

نتایج عاقلانه است. بیش از 50 سال آینده منطقه خشک حاوی این مناطق درست کویر – پیش بینی برای گسترش خوبی به موری-عزیزم حوضه و تقریبا به طور کامل پاکت دریاچه ایر حوضه.

مدرن aridity شاخص و پیش بینی aridification استرالیا توسط 2070. قرمز تشریح نشان می دهد تا چه حد از موری-Darling و دریاچه ایر بوده است.

در همان زمان مرطوب و خشک subhumid حاشیه در اطراف بزرگ تقسیم محدوده و مناطق ساحلی هستند و انتظار می رود قرارداد.

این مورد به این دلیل که نسبتا مرطوب غربی دامنه های بزرگ تقسیم طیف وسیعی هستند که در آن بسیاری از داخلی استرالیا رودخانه شروع با بسیاری از منابع آب خود را در این کوچکتر زیر حوضه.

تکامل از ما داخلی رودخانه

تاثیر این پیش بینی خشک کردن الگو در استرالیا داخلی رودخانه است و انتظار می رود عمیق.

با وجود تنها اشغالگر در حدود 3.8 درصد از موری-عزیزم حوضه بالا موری Mitta Mitta, Kiewa و کوره های رودخانه ها در حال حاضر ارائه مقدار زیادی از جریان در پایین حوضه (33% از میانگین سالانه جریان).

این جریان رودخانه از جنوب شرقی ارتفاعات به سمت رودخانه موری اما بیش از 50 سال آینده آنها انتظار می رود به تجربه کاهش پایین دست جریان می یابد. این منجر به کمتر کارآمد گرگرفتگی از رسوبات پایین دست که به نوبه خود افزایش خواهد یافت رسوب در داخل این رودخانه کاهش اندازه آنها است.

کانال شکست همراه Eldee کریک در حد غربی NSW. تیم رالف, نویسنده ارائه شده

رودخانه های دیگر – مانند Murrumbidgee و مک اینتایر رودخانه – انتظار می رود به انجام حتی بیشتر چشمگیر تغییرات در ساختار و رفتار است.

در حال حاضر این رودخانه حفظ یک پیچ در پیچ البته به مرکزی موری و Barwon رودخانه بود. اما پیش بینی ما نشان می دهد این کانال های مستمر نخواهد بود پشتیبانی می کند و به احتمال زیاد به طور قطع بخش از کانال شکست.

تحت یک خشک کن, آب و هوا رودخانه ها مانند ترجمه و Macquarie ممکن است شبیه به حال و روز مرکزی استرالیا رودخانه – تنها به عنوان تداوم قطع waterholes برای مدت طولانی از زمان در سطح بین المللی تالاب مهم (بزرگ Cumbung باتلاق و Macquarie باتلاق) بسیار کمتر هولناک.


ادامه مطلب: شیرین امداد از باران پس از bushfires را تهدید می کند فاجعه برای رودخانه های ما


چنین تغییراتی به رودخانه ساختار و عملکرد را طولانی مدت اثرات در آب و رسوب و مواد مغذی توزیع. این به احتمال زیاد تغییر پویایی اکوسیستم رودخانه و همچنین به عنوان راه ما مدیریت و استفاده از این رودخانه ها است.

خشک آینده

در حالی که تحقیقات ما نیست بررسی پتانسیل زیست محیطی اجتماعی و اقتصادی و یا فرهنگی اثرات تغییرات ساختاری می توان انتظار داشت که آنها را بسیار قابل توجه و بالقوه غیر قابل برگشت است.


ادامه مطلب: نمی سرزنش موری-عزیزم حوضه طرح است. این آب و هوا و اقتصادی تغییر رانندگی از کشاورزان


بسیاری از استرالیا بومی آبزی و ديم گیاهان و جانوران در حال اقتباس به شدت متغیر آب و هوا رژیم اما محدودیتهایی وجود دارد که فراتر از این اکوسیستم نمی تواند بهبود می یابند و یا زنده ماندن. برای مثال دانه ها و بی مهرگان تخم مرغ می توانید برای زنده ماندن بسیاری از سال مدفون در خاک خشک در انتظار سیل اما اگر آب نمی آید در نهایت آنها نمی تواند قابل دوام.

خاک خشک در Macquarie باتلاق NSW. گاوین اسمیت, نویسنده ارائه شده

بیشتر چه, استخراج بیش از حد آب از ما داخلی سیستم های رودخانه برای کشاورزی و یا استفاده های دیگر را تشدید تهدیدات ناشی از خشک شدن آب و هوا.

با توجه به پیچیدگی و تنش اطراف آن استفاده از آب و آب های استرالیا داخلی رودخانه ها به خصوص در موری-عزیزم حوضه درک این که چگونه این سیستم های بحرانی ممکن است پاسخ را در آینده در حال حاضر مهم تر از همیشه.

آب یکی از مهمترین و رقابت منابع در استرالیا و این مهم است و اساسا رودخانه و تالاب اکوسیستم و کشاورزی است که تحمل فشار از خشک شدن آب و هوا.

مطمئن شوید که جای دور افتاده جوامع می تواند همچنان به زنده ماندن آن را حیاتی ما حفاظت از تاسیسات. منابع آب برنامه ریزی باید شامل در نظر گرفتن تغییرات آب و هوا به عنوان پیش بینی تغییرات خواهد شد به احتمال زیاد افزایش فشار در حال حاضر سیستم های آسیب پذیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de