قانون استرالیا می گوید رسانه ها نمی تواند چرخش نهفته است – ‘سرگرمی مجله’ نیست یک استثنا

در حکم اخیر استرالیا در شورای مطبوعات داده است که یک سیگنال به مجلات شایعات بی اساس آن را خوب است به را تشکیل می دهند و انتشار زباله در مورد افراد تا زمانی که داستان نیست “پرهیاهو و نادرست”.

این است که با وجود این شورا دستورالعمل خود بیان کرد همه عضو نشریات باید در تلاش برای دقت و جلوگیری از گمراه کننده است.

این شورا که adjudicates شکایت علیه رسانه های چاپی نیز پیشنهاد آن را خوب به کمتر از استانداردهای دقیق زمانی که گزارش در خانواده سلطنتی و مشهور است.

و این همه اتفاق افتاده در حکم علیه یک مجله برای چاپ و نشر اکاذیب.

یک اشتباه داوری

شورا تایید شکایت در مورد مقاله منتشر شده در روز جهانی زن در مارس 27 2019. پوشش اعلام کرد: “کاخ تایید ازدواج است بیش از! چرا هری بود و سمت چپ با هیچ چاره ای اما برای پایان دادن به آن است.”

زن بعد از مارس 27 2019 در مرکز این حکم. روز زن

در داخل داستان بود با عنوان “این نی نهایی” و ادعا کرد: “هری پاتر و شاهزاده رها شده است خشمگین و تحقیر توسط یک سری از شوک آیات در مورد همسرش گذشته” و او “است و در نهایت به نقطه شکستن”.

در تایید این شکایت شورای مطبوعات گفت: این تیتر بود “پرهیاهو و نادرست” و نه پشتیبانی شده توسط این مقاله مطالب. همچنین حکومت تیتر “بیش از فقط یک اغراق […] آن را گمراه کننده بود”.”

اما این شورا با ارسال یک سیگنال قوی آن خواهد بود ملایم با نشریات است که مبالغه.

آن گفت: “[A]n سرگرمی, انتشار, انتظار می رود برای استفاده از برخی از اغراق” و “افراد مشهور و شایعات بی اساس مجلات خریداری شده برای سرگرمی نور با خوانندگان لزوما با فرض این که همه چیز ارائه شده واقعی است”.

عبارت “نه لزوما” نشان می دهد برخی از افراد ممکن است بر این باورند آنچه که ارائه شده است واقعی. اما که در کنار همین دلیل است که شورای مطبوعات ساختن احکام در تقابل با خود اصول کلی?

اصل اول می گوید: نشریات باید “اطمینان حاصل شود که مواد واقعی در گزارش های خبری و جاهای دیگر دقیق است و نه گمراه کننده است و قابل تشخیص از سایر مواد مانند نظر”.

چگونه آن را آشتی این دو متناقض ایده ها ؟ این یک سوال مارکوس Strom رئیس جمهور از روزنامه نگاران اتحادیه MEAA Media شده است با توجه به. او گفت: گفتگو:

شورای مطبوعات دستورالعمل در حال روشن است که تمام عضو نشریات باید در تلاش برای واقعی و نه گمراه کننده. من شگفت زده است که دروغ – که در آن “همه چیز ارائه شده واقعی است” – مجاز است که در آن تعریف.

اگر شما راه می رفت گذشته یک سخت بازپرسی کردن از مجله را در سوپر مارکت و تعجب که چگونه بسیاری از بار همان افراد مشهور می توانید باردار شدن, شما ممکن است خودتان را پرسید که چرا این نشریات چاپ می تواند دروغ در تقریبا در مقیاس صنعتی. شما ممکن است به این نتیجه رسیده اند آنها فقط مجلات شایعات بی اساس و هیچ یک از آنها را به طور جدی.

که همان تفکر به نظر می رسد رانندگی شورای مطبوعات نظرات. اما این است که به اندازه کافی خوب ؟

ایده این نشریات باید یک معافیت ویژه از استانداردهای روزنامه نگاری است که با یک مفهوم تقریبا هیچ پایه و اساس در قانون است. هیچ ویژه ارائه تحت استرالیا افترا قوانین برای این کلاس از مجلات.

وجود ندارد “افراد مشهور” دفاع است که اجازه می دهد تا رسانه ها به دروغ در مورد مردم است. حتی افترا قانون دفاع از “ابتذال” ارائه می دهد بسیار کمی حمایت می کند. The Rebel Wilson مورد ساخته شده است که کاملا روشن است.


ادامه مطلب: Rebel Wilson 4.5 میلیون دلار برنده یک یادآوری جدی است که اهانت به یک هنرمند مشهور می توان پر هزینه


وکیل Dougal Hurley, از Minter الیسون می گوید گفتگو مجلات شایعات بی اساس تجارت در نور, سرگرمی و خوانندگان “می تواند و انتظار می رود سطح مبالغه است که آنها نمی خواهد در اخبار رسانه ها”.

او نتیجه می گیرد:

این به این معنا نیست که دفاع از ابتذال موفق خواهد شد اگر این مجلات شکایت افترا. در واقع رد ابتذال دفاع توسط هیات داوران [در مورد] Wilson شواهدی از این. مجلات شایعات بی اساس است که در حال حاضر خود را تغییر سرمقاله شیوه های در معرض خطر بودن در قبال توجهی افترا پرداخت.

خارج از گام تفکر

دیگر بحث برانگیز پیشنهاد در حکم این است که رسانه ها می توانند کمتر از استانداردهای دقیق در هنگام گزارش در مورد خانواده سلطنتی و مشهور است.

این شورا همچنین اذعان دارد که معقول مراحل مورد نیاز به طور دقیق و گمراه کننده در یک مقاله در مورد خانواده سلطنتی و افراد می توانند بسته به شرایط متفاوت خواهد بود به کسانی که نیاز است در رابطه با دیگر افراد به خصوص کسانی که معمولا در چشم های عمومی.

این شورا ارائه می دهد کمی استدلال برای این کار است اما بدون شک با فرض این که به عنوان چهره های عمومی آنها باید انتظار تاخت و تاز در حریم خصوصی خود و مهیج پوشش. دوباره شورا به فکر این است که به دنبال از مرحله با افزایش استفاده از دادگاه برای مبارزه با نادرست در گزارش و نادرست و شایعات بی اساس.

هرلی می گوید: “اگر چه در بسیاری از مجلات شایعات بی اساس هستند به عنوان آنها همیشه این نیز درست است که آنها تحمل بیشتر در معرض خطر در شرایطی که در آنها ادعا به گزارش اخبار و نشر به مخاطبان جهانی آنی.”

او ادامه می دهد:

در حالی که مشهور بین المللی ممکن است به نظر می رسد اهداف آسان برای مجلات شایعات بی اساس ما به شدت شاکی پسند افترا قوانین به این معنی نیست که این افراد خواهد شد و می تواند سو در استرالیا. تنها یک تعمیرات اساسی عمده ای از استرالیا افترا قوانین را جلوگیری از تهمت و افترا و گردشگری است که کمک به استرالیا تبدیل شدن به افترا پایتخت جهان است.

شاید در این شرایط شورای مطبوعات ممکن است فراموش اعضای آن – و – یک خدمات بیشتر با اصرار مناسب و استاندارد اعمال می شود به تمام گزارش و دقت و واقع چک کردن هنجار حتی برای مجلات در سوپر مارکت پرداخت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de