به عنوان گیاهی فعالیت رشد می کند و سیاستمداران با هدف حفاظت از کشاورزی کسب و کار رستوران

وگان جنبش — به عنوان متنوع به عنوان آن است که — به طور فزاینده ای فعال و آوازی که چندین رویداد نشان داده شده است.

ماه گذشته یک دوجین فعالان وارد جو و گوشت گاو رستوران در مونترآل به عنوان مشتریان dined برای محکوم کردن مصرف گوشت و حیوان استثمار. چند روز بعد شهر, رستوران, Manitoba تا به حال چسب قرار داده و در آن را قفل می کردند تا نوار Vin Sun, Lapin. توجه داشته باشید در سمت چپ پشت محکوم کرد خود را در ارتباط با کشتارگاه پروژه در گرانبی خارج مونترآل. هیچ کس گرفته است مسئولیت این اقدامات است.

در ماه دسامبر گذشته یک گروه از فعالان نیز وارد یک مزرعه در استان کبک کانادا منطقه در جنوب غربی کبک به منظور بالا بردن آگاهی در مورد شرایط زندگی خوک های مطرح شده برای مصرف انسان است. این عمل توسط وگان فعالان دریافت پوشش رسانه ای گسترده.

دولت استانی در کبک است در پاسخ با راه اندازی یک نیروی کار از نمایندگان ادارات و عدالت و امنیت عمومی و کشاورزی است. کبک وزیر کشاورزی شیلات و مواد غذایی آندره Lamontagne گفت: وظیفه نیروی نگاه قانون در حوزه های قضایی دیگر به خصوص آلبرتا و انتاریو برای اطمینان از تظاهرات رخ می دهد در یک “شیوه احترام … ما برای کمک به کشاورزان ما رستوران.”

یک زن جوان دارای یک نشانه در طول ماه مارس در مونترآل است که پشتیبانی از بسته شدن کشتارگاه. (ماری-Ève Fraser), نویسنده ارائه شده

به عنوان یک دانشجوی دکترا در رشته علوم سیاسی, رشته خودم تخصص است که جنبش های اجتماعی و به خصوص جنبش برای حقوق حیوانات در فرانسه و کبک است که موضوع از پایان نامه کارشناسی ارشد.

در آب و هوا ما اضطراری دوران وگان جنبش فدرال تا حدودی با ایده ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. اما گیاه خواری اولین و مهمترین مورد حقوق حیوانات. دیگر و بیشتر مسائل مرکزی است که خوراک این جنبش احترام اساسی حقوق حیوانات و عدم عادی سازی مصرف محصولات حیوانی. بنابراین گیاه خواری می تواند تجسم شبکه های مختلف و انواع مختلف از اقدامات فردی و جمعی.

اما چه ارتباطی بین اقدام جمعی و شخصی مانند یک تصمیم شخصی برای رفتن وگان? عطف سنتی پای گوشت دستور غذا را در یک ظرف وگان است همان چیزی که به عنوان رفتن به یک مزرعه و یا یک رستوران در اعتراض به شرایط زندگی حیوانات برای کشتار.

تاریخچه مختصری از گیاه خواری

گیاه خواری خیلی بیشتر از یک راه خوردن و پانسمان. گیاهخواران نیست و مصرف محصولات یا خدمات به دست آمده از نظر آنها به بهره برداری دام. گیاهخواران در نظر آن را ناعادلانه برای آسیب رساندن به موجودات برای لذت بردن از خوردن یک همبرگر یا نشستن بر روی یک نیمکت چرم.

حیوانات غیر انسان دارای “عصبی بسترهای آگاهی می گوید:” مانیفست کمبریج اعلامیه آگاهی امضا شده توسط دانشمندان علوم اعصاب در ماه ژوئن 2012. در این بیانیه آمده است که حیوانات غیر انسان باید یک آگاهی شبیه به انسان است.

اصطلاح گیاهخوار به نظر می رسد در سال 1944 در انگلستان است. دو نفر از اعضای انگلیسی گیاهی جامعه اشاره کرد که شیر و تخم مرغ صنعت از نزدیک مرتبط به صنعت گوشت و در نتیجه گیاهخواری که تنها مانع مصرف گوشت حیوانات است که تنها یک راه حل انتقالی به سوی یک رژیم غذایی عاری از ظلم و ستم حیوانی.

آنها تاسیس جامعه گیاهی است که در سال 1949 تعریف گیاه خواری به عنوان “اصل رهایی حیوانات از استثمار انسان.” تعریف کنونی پیشنهاد شده توسط جامعه گیاهی است که هنوز هم فعال است “یک راه زندگی است که به دنبال حذف, تا آنجا که ممکن و عملی همه اشکال استثمار و ظلم و ستم به حیوانات برای غذا و لباس و یا هر هدف دیگر.”

اعتراض های وگان فعالان در شهر نیویورک است. (Shutterstock)

تنوع اقدامات

تعدد صداها و اقدامات متنوع اجتماعی حوزه باعث می شود گیاه خواری واقعی شهروندان جنبش است.

نه همه گیاهخواران تعریف خود را به عنوان فعالان حقوق حیوانات, اما, اعتراض با وجدان و همزیستی جمعی و فردی عمل یک ویژگی اساسی وگان جنبش است.

یکی دیگر از مشخصه های نهفته در عمیق تنوع اقدامات خود را, اما همچنین در فعال استراتژی ها و گروه هایی که آن را تشکیل می دهند. در حالی که برخی از آنها نسبت به اقدام مستقیم, دیگران علاقه مند در تغییر رفتار غذایی و popularizing گیاه خواری.

برخی از گروه های ترویج خیابان فعالیت, در حالی که دیگران را بیشتر نهادی راههای مانند ایجاد دادخواست و یا کار با شهرداری.

علاوه بر این و به خصوص در کبک علمی جهان است که در لبه برش از کار در حیوانات اخلاق. برخی از این فیلسوفان متعهد فعالان مانند کریستین بیلی, Frédéric Côté-Boudreau مارتین Gibert یا Valéry ژیرو. در حمایت از حیوانات, جامعه, مردم مانند Élise Desaulniers مدیر اجرایی مونترآل SPCA درگیر کند.

که گفت: سوال از اثربخشی اقدامات مهم بحث در میان فعالان. برخی سپس با اشاره به نیاز برای عمل سیاسی برای حمایت از حقوق حیوانات به جای گسترش شیوه زندگی وگان و ترجیح می دهند به صحبت می کنند از یک ضد speciesist جنبش و یا یک حیوان جنبش رهایی. نیز وجود دارد که بحث که آیا یک جنبش اجتماعی باید جلب حمایت عمومی است.

بحث های عمومی

در واقع در زمانی که عرضه محصولات وگان در حال افزایش است و فعالان گاهی اوقات ترس کاهش گیاه خواری به depoliticized راه زندگی است که گرفته شده در صنعت مواد غذایی.

یک مدافع حقوق حیوانات در تظاهرات در شهر مکزیک. وگان جنبش جهانی در محدوده. (Shutterstock)

هر چه فکر می کند یکی از اقدامات صورت گرفته در یک چیز روشن است: مسائل مطرح شده توسط وگان و ضد speciesist حرکات در حال حاضر بخشی از بحث های عمومی. در این مفهوم این دو جنبش نه محدود به سازمان های است که آنها را حمل و ایدئولوژی است که از طریق آنها. آنها در واقع سوال ما کل جامعه است.

خود اقدامات متعدد — گاهی اوقات هماهنگ گاهی اوقات خود به خود — سوال اخلاقی و پیامدهای زیست محیطی از ما درمان حیوانات مزرعه.

در سال 2017, مواد غذایی و کشاورزی سازمان ملل متحد تخمین زده است که 70 میلیارد حیوانات زمین ذبح خواهد شد و در سراسر جهان برای خود گوشت شمارش نیست و ماهی و پستانداران دریایی و سخت پوستان.

جنبش های اجتماعی شکل جامعه

بسیاری از تغییرات در ارزش هایی که جهان ما را تجربه کرده است در نتیجه در اعتراض به اقدامات. آیا ما فکر می کنیم سخت-برنده حق اعتصاب اتحادیه های حقوق مدنی سیاه پوستان در ایالات متحده و یا حقوق زنان و جنبش های اجتماعی شکل جامعه به عنوان جامعه شناس Alain Touraine آن قرار داده است.

در واقع گیاهی و ضد speciesist حرکات به نظر می رسد به خوبی قرار داده شده برای تولید در دراز مدت به یک جامعه عادلانه تر برای حیوانات.

در این مدت فوری ما می توانیم انتظار تغییرات قابل توجهی در راه ما مصرف شیر و حیوانات ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>