به عنوان Rishi Sunak می شود صدراعظم بریتانیا یک تاریخچه از جنگ بین شماره 10 و 11 خیابان داونینگ

سر که نورد ترین noisily در بوریس جانسون ترمیم کابینه شد ساجد جاوید. او استعفا داد و به انگلستان صدراعظم از خزانه پس منظور از نخست وزیر به گونی جاوید تیم از مشاوران. آن را می سازد Johnson آخرین در یک خط طولانی از جدید جسارت نخست وزیر در تلاش برای رام کردن خزانه.

تاریخچه نشان می دهد که وزارت خزانه داری همیشه پرش به عقب. بیشتر از این از نتایج کوتاه مدت و محدودیت های مالی که تا پایان deflating هر گونه برنامه های بلند پروازانه برای تحول اقتصادی است.

این الگویی است که rumbled از طریق قرن گذشته ، شصت سال پیش که نخست وزیر در آن زمان Harold Macmillan پایه برای توسعه اقتصادی ملی شورای. این بدنه دولت هماهنگ کمیته از کارفرمایان و اعضای اتحادیه های کارگری و کارمندان دولت به طرح نوسازی از بخش های عمده. سابق صدراعظم مک میلان هنوز هم می خواستم یک دست در این کشور در رشته کیف پول.

کار را هارولد ویلسون استفاده Macmillan شورا به عنوان سکوی پرشی برای راه اندازی یک رقیب وزارت, وزارت امور اقتصادی مسئول در دراز مدت استراتژی اقتصادی. مفیدی همچنین جذب شگرف انرژی از رهبری خود را رقیب جورج براون.

ساجد جاوید استعفا داد و به عنوان صدراعظم پس از امتناع از گونی تمام مشاوران او. آنتونی Devlin/PA سیم/PA تصاویر

سپس در سال 1980 مارگارت تاچر تلاش برای کراوات خزانه داری را به دست توسط تابع سیاست های پولی و مالی به مجموعه ای از پول تامین اهداف. ابدی گریزپا از این اهداف تنها دارای عقاید تاثیر خود را ویژه اقتصادی مشاور آقا آلن والترز.

این micromanagement اقتصاد خشمگین پی در پی روسای تا مواد منفجره استعفای Nigel لاوسون در سال 1989. به فشار از طریق برنامه های تیز کاهش مخارج تاچر همچنین ایجاد یک “ستاره مجلسی” وزیران به قاضی هر یک از همکاران که می خواستم به صرف بیش از او می خواست.

تونی بلر را در عمل محدود گوردون براون به شماره 11 برای ده سال قبل از توزیع و او فقط یک سال قبل از سیستم مالی جهانی درون منفجر, در حال حاضر به نظر می رسد مانند یک استاد در بستن رقیب خود را از این ضیافت تنها با اجازه دادن به آنها را به اسکراب winestained فرش و حذف صفحات خالی.

اقتصاد در مقابل سرمایه گذاری

هر تازه پس از رسیدن به نخست وزیر می خواهد به کنترل دراز مدت استراتژی اقتصادی و هماهنگ هزینه های بزرگ تصمیم گیری. آنها نه خزانه داری در مدیریت روز به روز منابع مالی و تمرکز بر فروع مديريت قرارداد و مالیات.

انگلستان رو از طریق جنگ جهانی دوم با یک مقایسه آرایش کمک اقتصاددان جان مینارد کینز است. وزیران تصمیم می گیرید آنچه آنها نیاز به صرف و خزانه خواهد پیدا کردن پول است. پس از جنگ کار نخست وزیر Clement Attlee موفق به ادامه این ترتیب برای دو سال با انعطاف هیو دالتون به عنوان صدراعظم.

اما شماره 10 را تلاش برای ضمیمه شماره 11 همواره سادهای نیست. وجود دارد همواره یک بحران است که نیروهای وزارت خزانه داری به reassert کنترل, که در آن نقطه گوسفند-مانند روسای پیدا کردن دندان و یا کنار گذارده توسط شیر.

دالتون نوامبر 1947 استعفای باز درب به سر استافورد Cripps. او را خزانه در شارژ – استراتژیک و مالی – برای دفع یک بحران اعتباری و یک اجرا در پوند. این بسیج منابع مالی برای nationalising صنایع مختلف و گسترش دولت رفاه است.

کار وزارت امور اقتصادی و اقتصادی طرح ملی نیست طولانی زنده ماندن 1967 کاهش ارزش پوند. جورج براون دادند وری به وزارت امور خارجه و ویلسون جدید صدراعظم روی جنکینز به ارمغان آورد و چشم انداز بلند مدت بازگشت خزانه داری تحت کنترل است.

مانند بسیاری از نخست وزیران هارولد ویلسون سعی در کنترل خزانه داری. الان Warren CC BY-SA

تاچر در سال 1990 سقوط, پس از واکنش رهبری سابق روسای جفری هاو و نایجل Lawson اجازه کنت کلارک به مرحله یک شبیه ببرند. او کمک کرد تا همراه با سیاه و سفید جمعه زمانی که بریتانیا سقوط کرد و از اتحادیه اروپا نرخ ارز مکانیزمی که شد یک بنای تاریخی را به تازگی انتخاب جان عمده اقتصادی نفس بیش از حد.

زنگ زنگ

جالب اینجاست که بوریس جانسون انتخاب نقش مدل به نظر می رسد حداقل موفق خزانه داری-تامر – وینستون چرچیل. با توجه به خزانه مورخ ریچارد Holt, Churchill مجبور شد به رب ساقی خود صدراعظم از طریق عدم وجود جایگزین های مناسب. در سال 1951 او به دنبال تعیین یک “ارباب” به تکرار صلیب-دپارتمان کنترل مالی او لذت می برد در زمان جنگ.

به عنوان هولت بازگو در وقایع گذشته جنگ بین خیابان داونینگ همسایه:

سابق صدراعظم جان اندرسون رد انتساب تحقق است که آرایش تنها می تواند باعث مشکل شود. به جای چرچیل تا به حال به محتوای خود را با درخواست سالمند اما اعتماد سابق مدنی بنده آرتور سالتر را تا تاریخ پست در خزانه.

نخست وزیر جدید امیدوار است که یک مشترک مشورتی تیم اطمینان را به خزانه امور مالی خود را هزینه های بلند پروازانه برنامه. اما وجود دارد طیف وسیعی از بلندی تهدید است که می تواند تنظیم کردن زنگ هشدار در شماره 11: یک راکد اقتصاد مقاوم, کسری حساب جاری که برگ پوند ثبات وابسته به سرمایه گذاری های آشوب پس از Brexit مذاکرات تجاری چین با کاهش رشد اقتصادی و در یک مقیاس از بدهی های داخلی است که باعث می شود بخش خصوصی در معرض هر گونه افزایش در نرخ بهره.

با پیش بینی های اقتصادی نشان می دهد بریتانیا در رشد تولید ناخالص داخلی نمی خواهد بیش از 1.5%, حتی اگر آن را می شود یک مطلوب در ایران در حالی که تقاضا در بیمه خدمات درمانی و دیگر خدمات عمومی همچنان رو به افزایش دولت را مجبور به تماشای آن هزینه های اختیاری حتی اگر رکود اقتصادی اجتناب شود. این مجموعه صحنه را برای صدراعظم جدید, Rishi Sunak برای شکستن رایگان از هر عروسکی رشته و یا کنار گذارده توسط خزانه داری خودی که می توانید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im