به عنوان مستند به پایان می رسد زنان مدیران نیز در پایان خود طناب

کلارا که یک محقق در شارژ از چهار دانشجویان دکترا Nadja وب سردبیر و مدیر از 10 نفر و فلوریا به تازگی تاسیس کارآفرین. حل و فصل در با جنس مخالف, ارتباط جنسی, مادران از یک یا چند فرزند این زنان بهره مند از مشاغل با ساعت های انعطاف پذیر و به طور کلی کار مستقل. در تئوری این است که همه خوب است. به عنوان Covid-19 مستند بود که به تدریج کاسته در فرانسه کودکان خود را نمی شد با توجه به اولویت برای رفتن به مدرسه یا مهدکودک ها و مراکز.

در طول این دوره این زنان و شرکای خود را به حال یک مشکل معادله را حل کند: برای ادامه کار تمام وقت در حالی که مراقبت از کودکان خود را, صفحه اصلی-تحصیل آنها و مدیریت مازاد کارهای داخلی. امروز مسئله تبدیل شده است و حتی پیچیده تر به عنوان کارفرمایان اصرار کارکنان خود را برای بازگشت به کار, حداقل به صورت پاره وقت.

بسیاری از این زنان به معنای مالی به قرارداد فرعی کارهای داخلی اما مشکل اصلی هنوز باقی مانده است مراقبت از فرزندان خود و حصول اطمینان آموزشی خود را پیگیری. با توجه به نیاز به محافظت از بزرگان پدربزرگ و مادربزرگ هستند که راه حل آنها یک بار بود و علاوه بر این بسیاری از زوج ها نمی توانیم خصوصی baby-sitting خدمات. حتی کسانی که می توانند مشکل پیدا کردن کسی که قادر به مدیریت صفحه اصلی-تحصیل نیز هست.

بیش از همیشه این زوج در حال مواجهه با یک تصمیم و انتخاب است که در حال رفتن به اتهام بسیاری از داخلی و والدین بار که کار در حال رفتن به در اولویت قرار دارند.

درونی “مراقب” نقش

اغلب این سوال “که کار گرفتن اولویت است ؟” هرگز آشکارا خواسته در درون خانواده است. جامعه شناس Émilie Genin توضیح می دهد که چرا زنان باید internalised نقش “مراقبان” آنها “به طور طبیعی” قدم به عقب از کار حرفه ای خود را به خود را اختصاص به کودکان خود را در نتیجه تسهیل مردان کار می کنند.

مطالعات دیگر نشان می دهد که حتی زمانی که زنان هستند “نان آور” خانواده کسانی که به ارائه کمک های مالی به بقیه خانواده خود را internalisation از نقش خود به عنوان “مراقبان” است که منجر آنها را به فکر می کنم که آنها هستند که قرار است به مراقبت از کودکان. در نتیجه آنها ادامه به بخش بزرگی از داخلی و والدین ،

این بیماری همه گیر از این قاعده مستثنی است. در یک مطالعه در حال حاضر در حال اجرا در اجرایی زنان در طول بهداشتی بحران ما جمع آوری نظرها از زنان محققان و کارآفرینان و مدیران بازاریابی و تحقیق و توسعه مدیران است. این توصیفات نشان می دهد که آنها اولویت را به خانواده خود را اما که به نوعی حفاظت از مشاغل حرفه ای خود را, آنها به دنبال استفاده کامل از انعطاف پذیری کار خود را.

هنوز هم “قفل-کردن”

این زنان پس از آن شروع به شروع به کار “در حاشیه” از زمان و فضا معمولا اختصاص داده شده به فعالیت حرفه ای خود را. آنها به ما بگویید که چگونه آنها در حال حاضر کار قبل از اینکه فرزندان خود را دریافت کنید, پس از به رختخواب رفتن در شب و در تعطیلات آخر هفته:

“من خودم کار در ساعت 3 صبح چون من قادر خواهید بود برای انجام کارها. اما من کار با استرس از اینکه قطع توسط فرزند من. دیوید هرگز هر چیزی می شنود او را سنگین دارای جای خواب. وجود دارد که من تا به حال برای رفتن به طبقه بالا گهواره من یک جوان برای 45 دقیقه و دوباره پایین. من از بین برود.”

از دیگران شکایت در مورد کار از طریق بی خوابی اغلب ناشی از اضطراب آنها احساس خود را در خصوص به حاشیه راندن از کار (persian).

در مواجهه با فقدان هر ساختار به مراقبت از کودکان خود را, این زنان حداکثر رساندن امکانات خود را از صفحه اصلی-دفتر تا بعد از بازگشت به مدرسه در ماه سپتامبر سال 2020 است. آنها اولویت را به شوهر خود, برای بازدیدکننده داشته است مشتری خود را در سایت جلسات کسب و کار و سفر کسب و کار خود. این زنان در خانه بمانند و در سمت چپ برای بیشتر قسمت ها به تنهایی مسئول پخت و پز و نظافت و خانه مدرسه. این اجرایی زنان به ما بگویید که آنها احساس “قفل شده-down” در خانه با وجود قفل کردن آزادی که آنها از ترس آنها نمی خواهد بود قادر به گرفتن این وضعیت دیگر هیچ.

برخی از مردان نیز اجازه کار خود را به اسلاید به “در حاشیه” و فضاهای بار در طول قفل پایین و نیز بازی در انعطاف پذیری کار خود را پس از قفل کردن آزادی. اما از آنجا که همسران خود را internalised نقش خود را به عنوان “مراقبان” این latters ادامه به پیش بینی نیازهای کودکان می خواهم به مسئول آموزشی خود را دنبال کنید و حتی سعی کنید برای پیش بینی شریک زندگی خود را و پیدا کردن راه حل برای از بین بردن آنها.

برای دیگر مردان – همکاران در مطالعه ما – انعطاف پذیری خود را wive کار به آنها این فرصت را به واقع “باز کردن”. اما در غیاب مدارس و مراقبت از امکانات و تجهیزات به عنوان مردان کار می شود “demarginalized” زنان کار است و حتی بیشتر “به حاشیه رانده شده”. به عبارت دیگر در این زوج در حال حاضر با توجه به این که مردان به سرعت در حال بازگشت به “عادی” کار با سرعت و فضای کار در حالی که زنان انتظار می رود به “جبران” عدم وجود مدارس و مراقبت از کودکان سازه با ساخت بسیاری از انعطاف پذیری کار خود را.

زنان باید مبارزه را قادر به کار

این زنان پس از آن احساس نیاز به مبارزه قادر به کار است. اولا در برابر بدن خود را به طوری به عنوان نه به ضعف ناشی از استرس و خستگی شدید بعد از کوتاه شب از زنانگی بوده که نمی میرند با lockdown بلکه همیشه در حال رشد بار روانی زنان باید با عمدتا توسط خود را دارند.

سپس زنان مبارزه اجتماعی قضاوت. که مایل به صرفه جویی در کار خود را در هزینه های فرزندان خود را در سلامت جسمی و روانی است که همیشه به خوبی درک شده و باعث می شود آنها احساس گناه:

“من باید اعتراف که من کمی می ترسم [برای قرار دادن پشت او را به مدرسه] اما آیا من واقعا باید یک انتخاب؟”

کار در خانه بودن در شکل فیزیکی خوب ماندن ‘زنانه’ مراقبت از کودکان: به عنوان بسیاری از احکام به زنان تحمیل خود. شاتر

زنان دیگر به ما بگویید که آنها در مبارزه با شوهران خود را به “مذاکره” ترتیبات برای “de-marginalise” کار خود را. در نهایت برخی از مادران مبارزه با موسسات برای به دست آوردن چند روز مراقبت از کودکان برای فرزندان خود.

“من فرستاده پریشانی e-mail به مدیر مدرسه. من می دانم که آنها باید حدود ده فضاهای باقی مانده است. او پاسخ داده بود که من خوش شانس می شود قادر به کار از خانه است و من فکر می کنم من فرزند رفاه ، اما چه اتفاقی خواهد افتاد روز من یک فیوز زیرا من می توانم آن را نمی خواهد من مسئول فرزند من ناخشنودی?”

این بیماری همه گیر در نتیجه در برابر این زنان با هنجارهای جنسیتی آنها معمولا مدیریت به ماسک و یا حتی انکار به لطف امکانات (مدرسه day care) است که حمایت خود را رهایی

انعطاف پذیری: یک غلط “انتخاب”

در مطالعه ما زنان به نظر می رسد در منشاء خود را مستند. آنها را انتخاب و انعطاف پذیری پس از آن تصمیم گرفت به را بیشتر از آن. اما آنچه در دو فرانسوی محققان تاکید است که این “انتخاب” است که انتخاب هیچ در تمام. آن است که به جای دیکته درونی استانداردهای اجتماعی باعث شده زنان به مشاغل اجازه می دهد آنها را به جای خود را حرفه ای و زندگی خصوصی.

ساخت بسیاری از این انعطاف پذیری است نه یک انتخاب یا. به عنوان نشان داده شده در اینجا-بالاتر از آن است که عمدتا ناشی از درونی شدن نقش “مراقب”. این زنان مسئول خود را مستند, بلکه قربانیان درونی جنسیتی استاندارد. این جایی است که آنها در معرض نوعی از “نمادین” خشونت.

چه این خاطرات در حال آشکار است که برخی از مرتب کردن بر اساس از جسمی و روحی خشونت نیز میباشیم از خستگی و گناه این زنان نیست. در یک مقاله یکی از نویسندگان به تازگی منتشر شده او برجسته این واقعیت است که این بیماری همه گیر بر آسیب پذیری زنان در شرایطی که امکانات آنها معمولا می توانید در تکیه می کنند به emancipate خود را از طریق کار.

ناقص و حرفه ای برابری سیاست

اگر اجرایی زنان در حال برگزاری مواضع معتبر و از نظر مالی مستقل هستند, هنوز همه گیر نشان می دهد که پشت صحنه آنها هنوز هم در مواجهه با قدرتمند هنجارهای جنسیتی.

در پایان نامه خود را به دفاع در پایان ماه ژوئن سال 2020 یکی از نویسندگان نشان می دهد که اجرایی زنان در Saint-Gobain رنج می برند از عمودی و افقی تفکیک در حرفه خود به دلیل مرخصی زایمان و جنسیت مغرضانه ارزیابی سیستم. برابری جنسیتی سیاست, تلاش برای اطمینان حاصل شود که زنان و مردان دریافت حقوق و اشغال موقعیت های مشابه ترک ساختاری ابعاد آن (re)تولید نابرابری در تاریکی.

بیش از همیشه این بیماری همه گیر را نشان می دهد که برابری جنسیتی است و نه فقط یک سوال از استقلال مالی و یا حرفه ای valorisation. این هنجارهای جنسیتی که ریشه چنین نابرابری باید خطاب و توضیح داد به طوری که برابری است به طور کامل دوباره طراحی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de