آرژانتین در تلاش است به مالیات راه خود را از یکی دیگر از بحران مالی – چرا که بسیار خطرناک

آرژانتین تحمیل سخت مستند بر شهروندان خود در 20 مارس و تعطیل خارجی پس از سفر فقط 128 تایید موارد coronavirus.

سریع پاسخ به همه گیر توسط دولت جدید از آرژانتینی جمهور آلبرتو فرناندز برنده داخلی و بین المللی ستایش برای جلوگیری از گسترش این بیماری است. وجود دارد 5208 موارد گزارش شده و 273 مرگ و میر ناشی از COVID-19 مارس 6 در مقایسه با 23,000 موارد در شیلی و 126,000 در برزیل. زمان قرنطینه اقدامات با توجه به بررسی on May 10 – و وجود دارد در حال رشد فشار به سهولت محدودیت.

اما در برخورد با مسایل اقتصادی و هزینه های اجتماعی از این موفقیت ممکن است وابسته به ‘پیروس’ پیروزی به عنوان گزینه برای فرناندز برای تامین مالی بهبود محدود هستند.

در دسامبر 2019, فرناندز در زمان بیش از یک کشور در حال حاضر در رکود است. تورم شتاب تورم ذخایر ارز خارجی کاهش یافته و وجود دارد و در عین حال یکی دیگر از بلندی بحران بدهی در افق.

در ماه فوریه سال 2020 صندوق بین المللی پول اعلام کرد که آرژانتین بدهی سطوح ناپایدار بودند. در اواسط ماه آوریل اقتصاد وزیر مارتین Guzmán خلاصه طرح بازسازی اطراف ما 70 میلیارد دلار (£57 میلیارد دلار) بدهی های خارجی خواستار یک مهلت قانونی برای بازپرداخت بدهی ها به طلبکاران.

در حالی که کشورهای دیگر بحث در مورد چگونه به کاهش یا تاخیر مالیات برای کاهش فشار بر روی کسب و کار و شهروندان آرژانتین به دنبال پیدا کردن راه هایی برای مالیات خود را از یک بحران دوباره. اما چه کسی به مالیات است نه یک سوال با یک پاسخ ساده.

تبدیل به مالیات

در مقایسه با دیگر کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان و آرژانتین در حال حاضر دارای سطوح بالایی از مالیات. این کشور با بخش غیررسمی و نیمه صنعتی اقتصاد ساخته شده در اطراف صادرات کالا است. این به این معنی است که این منابع از کدام دولت می تواند عصاره اضافی درآمد مالی محدود به غنی متوسط و طبقات بالا و به کشاورزی بخش صادرات.

مالیات در واقع راه آرژانتین خارج شد آخرین آن پس از بحران سال 2001 بدهی به طور پیش فرض. در آن زمان دولت ادواردو Duhalde و Néstor کیرشنر تحمیل فوق العاده اضطراری مالیات بر صادرات محصولات کشاورزی از جمله سویا و گندم. این اتفاق در یک لحظه ای که جهانی محصولات کشاورزی قیمت در نزدیکی رکورد سطوح بالا کمک به تولید کنندگان جبران اضطراری مالیات است.

همراه با جشن بدهی به طور پیش فرض و یک نظام سیاسی در بحران این اجازه کیرشنر دولت به مالیات راه خود را تحکیم یک پایگاه پشتیبانی است که آنها را منجر به انتخاباتی موفقیت برای بیش از یک دهه.

این بود که بدون هزینه است. در سال 2008 رو به یکی دیگر از تلاش برای افزایش مالیات بخش روستایی شورش راه اندازی چهار ماه است در اعتراض به اوج خود رسید که در کنگره شکست از پیشنهاد لایحه مالیات. از آن پس این استراتژی مالیاتی به طور فزاینده ستیز. آن را با قرار دادن جناح چپ دولت با آن متحد اتحادیه های کارگری و کار-پشتیبانی کلاس پایه مالیاتی spenders – در مخالفت مستقیم با تولید کنندگان روستایی و شهری بالا و وسط کلاس که خود را به عنوان مالیات دهندگان.

این تغذیه به یک درگیری گسترده تر بین مفاهیم مختلف دولت و قرارداد اجتماعی. زمانی که محافظه کار و کسب و کار پسند Macri دولت به قدرت رسید در سال 2015 برخی از اقدامات اولیه آن بودند به پایین کشاورزی و مالیات و لغو سهمیه صادرات کاهش هزینه و کاهش یارانه ها – در حالی که جمع آوری بدهی.

آلبرتو فرناندز acccompanied با معاون رئیس جمهور (و رئیس جمهور سابق) Cristina Fernandez de Kirchner, در مراسم افتتاحیه کنگره در اوایل ماه مارس. خوان ایگناسیو Roncoroni/EPA

مالیات های جدید

این COVID-19 بحران پرسیده است: آرژانتین درگیری بین مالیات spenders و مودیان مالیاتی با Fernández دولت تبدیل به بخش روستایی و در عین حال دوباره به سرمایه گذاری در این کشور نیاز دارد. در دست گرفتن آن را مطرح سویا صادرات مالیات از 24.7 درصد به 30 ٪ و 3 ٪ در اوایل ماه مارس. بخش روستایی شناخته شده به عنوان ال کمپودر پاسخ به افزایش مالیات در ماه مارس با چهار روز فروش اعتصاب. اما متن همان است: قیمت کالاها در حال کاهش و تولید کنندگان نمی توانند به راحتی جبران مالیات داده می شود تنگ تر و حاشیه سود.

30 درصد اضافه تحمیل شد در اوایل سال 2020 در خرید ارز خارجی و هزینه های کارت در خارج از کشور با هدف قرار دادن مرفه تر. مراجعه کننده به عنوان “مالیات همبستگی” شد طاقت فرسا برای کسانی که رشته در خارج از کشور زمانی که این بیماری همه گیر رخ داد. یک فعال 3.5 درصد مالیات بر مردم با ما بیش از 3 میلیون دلار ثروت به نام impuesto پطریا (سرزمین مادری) در حال ترویج شده توسط این سخت تر Kirchnerist بال از ائتلاف حاکم است.

خطر ابتلا به تورم

در این زمینه گلدان-کوبیدن در شهرستان بوئنوس آیرس رفت از جشن سلامت کارگران به یک کمپین خواستار سیاستمداران به کاهش حقوق خود را. در همین حال یک گروه از مردم کسب و کار شروع یک کمپین آنلاین با دعوت از مردم به پرداخت مالیات به مدت 90 روز.

دولت آگاه از خطرات ناشی از این بازی – اما آن را نیاز به پول است. اجتماعی افزایش تنش و درگیری های سیاسی بلندی آن به چاپ پول برای تامین مالی خود با پایه پولی – مقدار پول در گردش در حال گسترش 30 درصد از فوریه تا مارس است. اگر درآمد مالی و سقوط, به عنوان آنها در حال حاضر انجام این روند قرار است ادامه پیدا کند.

اما پولی نظریه نشان می دهد این مسیر به تورم و در یک کشور در حال حاضر دو رقمی اعداد اقتصاددانان ارتدوکس در حال افزایش هشدار دهنده از یک مارپیچ تورمی.

همه فرناندز گزینه های نگاه گریم: مالیات بخش در حال حاضر آزرده (و مشمول مالیات) و تشدید دشمنی خود را و یا تشدید فشارهای ناشی از تورم و خطر نارضایتی عمومی. چیدن کمتر شر و تاخیر در نتایج است که همه این غیر ممکن است بازی ممکن است اجازه می دهد او را به انجام.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de