در Slurp Slurp, رشته فرنگی, گردشگران نمی شد پر معمول استفاده از جدول برای ناهار یک پیشخدمت گفت. یک مدرسه عبور از گارد بود stashed یک ماسک صورت در جیب آماده به لغزش آن در هنگام اعصاب او شروع به نزاع.

مرموز شیوع کروناویروس تا کنون تا حد زیادی در امان ایالات متحده با تنها 15 مورد تأیید در سراسر این کشور و حتی به عنوان ویروس به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان و کشته شدن بیش از 1100 نفر که اکثر آنها در چین است. اکثر آمریکایی ها رفته اند در مورد زندگی خود را با اعتماد به نفس است که آنها را به ترس از یک بیماری همه گیر است که بیشتر احساس شده در خارج از کشور.

اما برای جیب مردم — کسانی که از چین آمده و یا سفر وجود دارد غالبا و سلامت کارگران که متهم به مبارزه با این ویروس زندگی شده است طرح میتوانست. صدها نفر از آمریکایی ها که در چین در حال حاضر marooned در اضطراب قرنطینه در پایگاه های نظامی. و بسیاری از آمریکایی های آسیایی تبار در ایالات متحده احساس دلسردکننده نظارت عمومی متوجه است که ساده سرفه و یا عطسه می توانید ارسال و مردم در اطراف آنها پراکندگی.

“به جای” شما را برکت دهد ” یا “Are you OK'” گفت: Aretha دنگ, 20, یک تازه وارد در دانشگاه ایالتی آریزونا “خود واکنش فوری دولت از وحشت.”

Businesses in Chicago’s Chinatown neighbourhood, on Feb. 12, 2020. Though there are only a few known cases in the US, the coronavirus outbreak has left some Asian-Americans feeling an unsettling level of public scrutiny. (David Kasnic/The New York Times)

کسب و کار در شیکاگو Chinatown محله در فوریه. 12, سال 2020 است. با وجود اینکه تنها چند مورد شناخته شده در ایالات متحده شیوع کروناویروس را ترک کرده است برخی آسیایی-آمریکایی ها احساس نگران کننده یک سطح از نظارت عمومی. (David Kasnic/نیویورک تایمز)

واکنش به شیوع کروناویروس شده اند یک مطالعه در تضاد. در دانشگاه و کلاس ها و احزاب ادامه طبق معمول — به جز برای دانش آموزان در بازگشت از چین که خواسته شده است به منزوی کردن خود برای دو هفته. رهبران شهر شیکاگو و نیویورک ساخته شده است یک نقطه از بازدید از این شهرها Chinatowns هفته گذشته تشویق بازدید کنندگان به رئيس وار رفتار کردن رستوران ها و مغازه ها که در آن کسب و کار رنج می برد.

شیکاگو به کشور شلوغ ترین فرودگاه صدا زنگ زنگ ماه گذشته هنگامی که یک زن قراردادی به این ویروس پس از سفر در چین و تصویب آن را به همسر او اولین فرد به فرد انتقال در ایالات متحده است. حتی پس از زن و شوهر بهبود یافت و مرخص شد از حومه بیمارستان نشانه هایی از نگرانی در سراسر شهر باقی مانده اند: مسافران در o’hare International Airport, به نظر می رسید با پوشیدن بیشتر ماسک صورت بیش از حد معمول و در محله چینی ها در این شهر به سمت جنوب, کسب و کار ارسال داشته اند نشانه نهی از افرادی که به تازگی به چین سفر به گام را از طریق درب. (برخی از Chicagoans را ظالمانه اشاره کرد در توییتر که یک HBO اقتباس از “ایستگاه یازده” 2014 postapocalyptic رمان در مورد یک دنیای ویران شده توسط جهانی آنفولانزای همه گیر در حال حاضر در حال فیلم برداری در اطراف شهر.)

در سان فرانسیسکو مهاجران اخیر از چین گفت: آنها هیچ گونه نگرانی در مورد بسیار واقعی تهدید سلامت برای عزیزان هنوز هم وجود دارد در حالی که در مواجهه با ترس از دیگران را در خود و زندگی روزمره در, ایالات متحده است. Yihao شیه های زیست محیطی محقق در سان فرانسیسکو غیر انتفاعی مستقر در سازمان در سفر به ایالات متحده از زادگاه خود از لانژو چین در اوایل ژانویه 30 — دقت ضرب و شتم shutdown از سفر هواپیمایی.

اگر چه لانژو است به دور از ووهان, چین, مرکز شیوع همکارانش در ایالات متحده فکر کردم این بهترین راه حل برای او را به ماندن در خانه از دفتر برای 14 روز. او گفت: او را درک.

پس از آن او در زمان پیاده روی در طبیعت و حفظ در نزدیکی خانه خود را برای آرام کردن خود است. در فروشگاه مواد غذایی گفت: او احساس چشم غریبه ارزیابی او.

“چند مردمی بودند به من به نظر می رسد,” او گفت:. “من فکر نمی کنم آنها مخرب و یا خصمانه اما” چرا شما با پوشیدن یک ماسک — آیا شما مریض?'”

Yihao Xie, an environmental researcher in San Francisco, who says he stayed away from the office after a trip to China, walks in Corona Heights Park on Feb. 12, 2020. Though there are only a few known cases in the US, the coronavirus outbreak has left some Asian-Americans feeling an unsettling level of public scrutiny. (Jason Henry/The New York Times)

Yihao شیه های زیست محیطی محقق در سان فرانسیسکو می گوید که او دور ماند از دفتر پس از سفر به چین, پیاده روی در تاج ارتفاعات پارک در فوریه. 12, سال 2020 است. با وجود اینکه تنها چند مورد شناخته شده در ایالات متحده شیوع کروناویروس را ترک کرده است برخی آسیایی-آمریکایی ها احساس نگران کننده یک سطح از نظارت عمومی. (Jason هنری/نیویورک تایمز)

رابرت لی ساکن سان فرانسیسکو شد, مرور گوشی در یک فروشگاه کامپیوتر در هفته گذشته هنگامی که او شنید یک کارمند صحبت کردن با یک مشتری در مورد شیوع. “البته اگر شما خوردن خام خفاش ها, شما در حال رفتن به کروناویروس” او به یاد می آورد شنوایی کارگر گفت.

“در واقع با آنها سرگرم کننده از آسیایی گفت:” لی که قومی چینی. “این بخشی از یک نژادی استعاره است که مردم چین به خوردن همه چیز است.”

مهاجرت از چین بود یک بار به طور موثر ممنوع تحت قانون خروج چینی ها از سال 1882 اولین ضد مهاجر قانون به یک ملیت خاص.

چینی جمعیت در ایالات متحده شروع به رشد می کنند به طور قابل توجهی پس از سال 1965 زمانی که محدودیت در مهاجرت بودند شل و آن منفجر شد و پس از سال 1980. در آن زمان کمتر از 500,000 مهاجران از چین زندگی در ایالات متحده آمریکا; در حال حاضر نزدیک به 5 میلیون و عمدتا متمرکز در نیویورک و لس آنجلس و سان فرانسیسکو و سن خوزه کالیفرنیا با توجه به مرکز تحقیقات پیو.

خبر از شیوع کروناویروس می آید بر روی پاشنه از یک تجارت مبارزه با چین که در حال حاضر ایجاد عدم اطمینان اقتصادی و نگرانی برای برخی از.

“اگر شما در حال حاضر مشروط به ترس از چین و یا مردم چین این به شما می دهد دلیل دیگری گفت:” وینسنت پان co-مدیر اجرایی چینی برای اقدام مثبت یک حقوق مدنی سازمان در سان فرانسیسکو است که به نام در کالیفرنیا سازمان به ترتیب خطوط تماس ویژه ای برای جمع آوری اطلاعات در مورد قلدری و یا تبعیض مربوط به virus.

“بیماری است که واقعا یک راه قدرتمند برای تبدیل یک گروه از مردم در برابر گروه دیگری از مردم,” او گفت:. “از لحاظ تاریخی بیماری است که واقعا یک راه سریع برای ‘دیگر ایذه’ یک جامعه است. آن را روی حیله و تزویر تعادل از آنجا که ما نیز نمی خواهید به عنوان یک جامعه به حداقل رساندن نگرانی های بهداشت عمومی.”

در سراسر کشور در هفته های اخیر مقامات بهداشتی باید هشدارهای صادر شده است که راه رفتن در یک خط ظریف: در تلاش برای محافظت از مردم بدون موجب نیازی زنگ و بیگانه ستیزی. از ژانویه محلی و ایالتی و فدرال مقامات بهداشتی باید تکرار یک پیام واحد: که خطر ابتلا به کروناویروس در ایالات متحده باقی می ماند.

“قومیت نیست تاثیر انتقال رمان coronavirus” جین Ayers یک ویسکانسین افسر بهداشت گفت: در هفته گذشته پس از اعلام کرد که ساکنان مدیسون پایتخت تا به حال قرارداد دولت اولین مورد از coronavirus. “این سفر در تاریخ و مستقیم تماس نزدیک با مورد” گفت و توضیح داد که چگونه مقامات پزشکی بر این باورند که فرد آلوده شد.

تا کنون شیوع کروناویروس تا حد زیادی شده موجود توسط مقامات فدرال’ تصمیم هفته پیش به شدت محدود کردن پرواز از چین و به جای کوچک و قطره ای از مسافران که تا به حال شده است وجود دارد به تازگی به دو هفته دوره قرنطینه در پایگاه های نظامی یا انزوا در خانه های خود.

آمریکایی ها در قرنطینه گفت: آنها دوسوگرا در مورد خود سلول. گفت: برخی از آنها بی حوصله و بی قرار به طور فزاینده اضطراب و تنهایی بلکه درک از ترس.

People walk in Chicago’s Chinatown neighborhood, on Feb. 12, 2020. Many Asian-Americans said they had noticed an unnerving level of public scrutiny lately, a simple cough or sneeze can send people nearby scattering, some said. (David Kasnic/The New York Times)

مردم راه رفتن در شیکاگو محله چینی در فوریه. 12, سال 2020 است. بسیاری از آسیایی-آمریکایی ها گفت: آنها تا به حال متوجه یک دلسردکننده سطح از نظارت عمومی به تازگی یک ساده سرفه و یا عطسه می توانید ارسال و مردم در این نزدیکی هست پراکندگی برخی گفتند. (David Kasnic/نیویورک تایمز)

هفته گذشته جفری هو مکانیک خودرو مستقر در سان برناردینو کالیفرنیا بازگشت از هوبئی استان, که در آن خانواده همسرش زندگی می کند در یک پرواز سازماندهی شده توسط وزارت امور خارجه. او و بیش از 170 مسافران همکار از ووهان در حال حاضر در قرنطینه برگزار می شود تراویس در پایگاه نیروی هوایی در شمال شرقی سان فرانسیسکو.

از یک سو هو گفت: او را سرزنش مردم برای ترس از ابتلا به ویروس.

زمانی که او در هوبئی استان مرکز شیوع این چند نفر که سرگردان خارج به طور کلی نگه داشته و فاصله آنها از یکدیگر است.

“آنها از ترس برای زندگی خود را” هو گفت. “مردم مشکوک از هر کسی که خود را ترک آپارتمان.”

از سوی دیگر او گفت: ترس از این ویروس در ایالات متحده آمریکا است که آمیخته با تبعیض نژادی. “من احساس می کنم مثل من می تواند به طور بالقوه هدف, هم,” او گفت:.

هفته گذشته آیلین وانگ, مشاور کسب و کار از نیویورک که والدین آنها از هنگ کنگ سوار قطار بسته بندی شده در فیلادلفیا با یک همکار و ایستاده در راهرو برای کل 90 دقیقه در خانه سفر.

یک زن نشسته در نزدیکی نگاه از تلفن خود را و gasped وانگ گفت: زمانی که زن خال دار وانگ و همکاران او که همچنین آسیایی آمریکایی.

“او گفت:” آه خدای من! “و بلافاصله تحت پوشش خودش را با باد” وانگ گفت.

وونگ همکار نگاه کردن به زن از نوع به گوگل: “چگونه مرگبار است coronavirus?”

در یک مخلوط از اقوام در منهتن که در آن ونگ زندگی او هرگز فکر خودش را به عنوان چسبیده.

“من در اینجا من لازم نیست که یک لهجه” وانگ گفت. “شما آمریکایی — چرا که اتفاق می افتد به من ؟

“آن چشم باز برای من,” او گفت:. “ما نبودند نشان دادن هر گونه نشانه هایی مانند عطسه یا سرفه و پس از آن فقط بر اساس به نظر می رسد.”

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو