در حال firstborns واقعا طبیعی نیستند ؟

همه می دانند که firstborns طبیعی هستند رهبران میانی کودکان شورشیان هستند و کودک از خانواده خراب است و در عین حال با اعتماد به نفس. حداقل این چیزی است که دریافت عقل به ما می گوید. اما هر یک از این درست است ؟ و از کجا این ایده آمده در وهله اول ؟

در 1930s اتریش روان آلفرد آدلر بود برای اولین بار به مطالعه بدو تولد و اثر آن بر شخصیت. او اعتقاد داشت که “هر دشواری توسعه ناشی از رقابت و عدم همکاری در خانواده”.

با توجه به آدلر تنها فرزند هرگز به رقابت برای پدر و مادر خود توجه و هرگز “جایگزین” توسط خواهر و برادر دیگر. به طور مشابه, قدیمی ترین کودک بسیاری از والدین توجه است و به احتمال زیاد به احساس مسئولیت خود را نسبت به خواهر و برادر کوچکتر که منعکس شده است در کمال سخت کار نگرش و با وجدان بودن.

دوم-کودک متولد شده است و همواره در رقابت با خواهر و برادر بزرگتر خود و تلاش برای گرفتن با آنها است. میانی کودکان بین خود و همسر و خواهر و برادر کوچکتر که اغلب ممکن است آنها را ترک و یا باند بالا بر روی آنها. به عنوان یک نتیجه, وسط کودک ممکن است به راحتی تبدیل به خشم و به انتقاد حساس است.

جوانترین فرزند خانواده است که اغلب pampered در خانواده است. آنها بستگی دارد خانواده خود را بیش از هر خواهر و برادر و تقاضا ممکن است که همه چیز را برای آنها انجام می شود. در مورد مخالف آنها ممکن است احساس ناخواسته, دوست نداشتند و یا حتی نادیده گرفته شده است.

اضافه کردن یک کودک به خانواده تاثیر گذار است که چگونه یک خانواده عمل می کند. اما آدلر پیشنهاد کرد که عوامل دیگر بازی در یک نقش بیش از حد, مانند, خانواده, اندازه, سلامت, سن, فرهنگ و جنس کودک.

آدلر نظریه را همچنان نگه نوسان و بدو تولد است که هنوز هم یک منطقه مهم از مطالعه در روانشناسی است. و نقش نخستزاده دارای یک شیفتگی خاص.

بیل کلینتون یک نخستزاده. یوسف Sohm/شاتر

نخستزاده اثر

به گفته های اخیر سوئدی مطالعه firstborns باید مطلوب تر صفات شخصیتی از جمله باز بودن به تجارب جدید وجدان و برون دوستی و بیشتر ثبات عاطفی از خود را بعد از به دنیا خواهر و برادر. به عنوان یک نتیجه, آنها به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به مدیران ارشد و مدیران ارشد در حالی که بعد از متولد کودکان که عشق را به خطر اغلب تا پایان بودن خود اشتغالی.

Firstborns تمایل به داشتن ویژگی های روانی مربوط به رهبری از جمله مسئولیت و خلاقیت و اطاعت و تسلط. آنها همچنین بیشتر احتمال دارد که بالاتر از توانایی های علمی و سطح هوش خود را از خواهر و برادر کوچکتر. این ویژگی ها بر این باور هستند را firstborns موفق تر است. اما “کودک” از خانواده است که بیشتر احتمال دارد به خطر شورشی نشان می دهد اعتیاد آور رفتار و عدم استقلال در مقایسه با خواهر و برادر بزرگتر.

دو توضیح وجود دارد که می تواند توجیه این نخستزاده اثر است. از دیدگاه تکاملی پدر و مادر نفع و سرمایه گذاری (سرپناه و مواد غذایی) در نخستزاده خود را برای افزایش شانس خود را از بقا و تولید مثل. اما این می آید در هزینه به این دلیل که پدر و مادر در حال حاضر قادر به سرمایه گذاری همان مقدار از منابع در بعد متولد فرزندان.

خواهر و برادر جوان پس از آن باید به رقابت برای این محدود والدین منابع و توجه است. (بنابراین پدر و مادر که زمان کمتری را صرف کمک به خود را بعد از به دنیا کودکان با مدرسه انجام این کار ممکن است به دلیل عدم وجود منابع یدکی.)

اما کودکانی که متولد گذشته اغلب درمان ترجیحی را دریافت کنند. دلیل این است که پدر و مادر در حال حاضر آخرین فرصت برای سرمایه گذاری منابع خود را. آنها نیز هستند و تمایل دارند که پول بیشتری در این نقطه است. پدر و مادر هستند احتمال بیشتری برای سرمایه گذاری در آموزش و پرورش از آخرین-فرزندان متولد.

والدین انتظارات همچنین می تواند توضیح بیشتر مطلوب صفات شخصیتی در میان firstborns. است که پدر و مادر تمایل به سختگیرانه تر در فرزند خود را با نخستزاده. پدر و مادر نیز تشویق سختی چون firstborns نیاز به عمل به عنوان مدل نقش (و قائم مقام پدر یا مادر) خود را برای بعد-به دنیا آمد خواهر و برادر و دفاع از ارزش های پدر و مادر.

Firstborns باید خود را نگه دارید “برای اولین بار” موقعیت و هرگز سقوط پشت خواهر و برادر جوان تر. رقابت و درگیری بین نخستزاده و بعد از آن-فرزندان متولد در نتیجه از خواهر و برادر جوان تر نیاز به ایجاد موقعیت خود در خانواده است. اگر چه آنها سعی کنید به نژاد و کپی کردن نقش خود نخستزاده خواهر و برادر این موقعیت ممتاز است که در حال حاضر گرفته شده است. Laterborns نیز باید افتراق خود را برای جذب والدین منابع است که می تواند خود را توضیح دهد سرکش رفتار.

مخلوط شواهد

این توضیحات صدا هستند اما شواهد برای حمایت از ارتباط بین صفات شخصیتی و بدو تولد و مخلوط است. برخی از مطالعات نشان می دهد ارتباط قوی بین توانایی های رهبری و بدو تولد و اما دیگران را پشتیبانی نمی کند این یافته ها.

تناقض در یافته ها ممکن است ناشی از عواملی است که گاهی غفلت از قبیل جنس خواهر و برادر. نخستزاده اثر (و شانس تبدیل شدن به یک مدیر اجرایی) ضعیف تر است در مورد بعد متولد مرد با برادر بزرگتر به عنوان کسانی که خواهر بزرگتر.

فاصله سنی فاصله نیز باید به حساب گرفته شود چرا که بزرگتر فاصله سنی بین خواهر و برادرها در نتیجه بیشتر پرورش قائم مقام پدر و مادر, نقش خواهر و برادر بزرگتر و کاهش رقابت و درگیری بین خواهر و برادر.

باروری سن مادر نیز می تواند نوسان شخصیت نتایج به دلیل مادرانی که بعد از متولد کودکان مسن تر هستند زمانی که آنها به حال خود نخستزاده و بسیاری از مطالعات لازم نیست برای کنترل این عوامل است.

به نظر می رسد که پروفیل روانی firstborns شده اند ممکن است بیش از-کلی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>