کانادایی هستند آماده به خندق تولید ناخالص داخلی به عنوان یک کلید کامیابی شاخص?

در سال 1968 اواخر رابرت اف کندی و سپس یک نامزد ریاست جمهوری در ایالات متحده اشاره کرد در یک سخنرانی معروف که محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) “اقدامات همه چیز … به جز این که باعث می شود زندگی ارزشمند است.”

بیش از 50 سال گذشت از آنجا که گفتار و حتی اگر چند صاحب نظران اشاره کرده اند که این محدودیت ها از تولید ناخالص داخلی به عنوان شاخص رفاه انسان بسیاری از کشورها و سیاستمداران هنوز هم تثبیت شده با رشد تولید ناخالص داخلی به عنوان یک اولیه از شاخص های پیشرفت است.

اما تغییر به نظر می رسد به آینده.

وزیر دارایی لایحه Morneau دیده می شود در پارلمان هیل در اتاوا در فوریه سال 2020 است. خواهد خود را در کنار بودجه حرکت به دور از تولید ناخالص داخلی است ؟ کانادا پرس/Adrian microsoft developer

اخبار گزارش های اخیر نشان می دهد که دولت کانادا است که خانههای گلی خالی بیش از معرفی یک بودجه است که تمرکز بر شاخص های جدید از پیشرفت مانند شادی و رفاه است.

اگر فدرال لیبرال در واقع تمرکز بر روی این شاخص های جدید آن خواهد بود قابل تمایز از دولت قبلی بودجه که با تمرکز به شدت سنتی در اقدامات اقتصادی مانند رشد تولید ناخالص داخلی نشان می دهد کانادا در حال پیشرفت است.

تولید ناخالص داخلی در استفاده از از 1940s

رشد اقتصادی افزایش تورم ارزش بازار کالا و خدمات تولید شده در اقتصاد و اندازه گیری به عنوان درصد افزایش تولید ناخالص داخلی. تولید ناخالص داخلی به عنوان شاخص شده است در استفاده از از 1940s و نشان دهنده اندازه اقتصاد است.


ادامه مطلب: ما نیاز به نوسازی ما چگونه اندازه گیری ثروت ملی


بسیاری از کشورها به دنبال رشد تولید ناخالص داخلی به عنوان یک اصلی سیاست هدف از آن اغلب برابر با پیشرفت اجتماعی و رفاه است. اما برخی از کارشناسان به مدت طولانی با انتقاد از تثبیت در رشد اقتصادی و پیشنهاد استفاده از جایگزین شاخص را بهتر ضبط اجتماعی بهبود است. کشورها تا کنون تمایلی به استفاده از شاخص های جدید تا حدودی به دلیل آنها در نظر گرفته ذهنی و سخت تر برای اندازه گیری.

اگر چه تمرکز بر شادی و رفاه خواهد بود منحصر به فرد در کانادا در زمینه شاخص های جدید از پیشرفت ارائه شده در دیگر کشورهایی مانند نیوزیلند و فنلاند و بوتان. حتی کمیسیون اروپا فراتر از تولید ناخالص داخلی طرح بررسی شاخص های که حساب کاربری بهتر برای محیط زیست و اجتماعی اقدامات است.

در حالی که دولت کانادا قصد دارد تا در این مسیر حرکت خواهد کانادایی حمایت از چنین یک تغییر ؟

کانادایی’ انداز در تولید ناخالص داخلی

یک مطالعه کارشناسی به رهبری منجر نویسنده این مقاله به بررسی این برداشت از کانادایی ها در مورد این موضوع. این مطالعه متمرکز بر ارزیابی اینکه آیا کانادایی ها فکر می کنند که رشد اقتصادی اندازه گیری در تولید ناخالص داخلی است و بهترین اندازه گیری پیشرفت و رفاه است.

نتایج نشان می دهد که نزدیک به 43 درصد از پاسخ دهندگان به احتمال زیاد به حمایت کانادا سیاستمداری که نمی خواهد دنبال رشد اقتصادی به عنوان یک سیاست هدف است.

سطح حمایت های متنوع در سراسر استان — 38 درصد از بهره و 41 درصد از ساکنان انتاریو, 46 درصد از اهالی بریتیش کلمبیا و 48 درصد از Québecers شد و به احتمال زیاد به حمایت از چنین یک پیشنهاد.

همچنين 53 درصد از شرکت کنندگان موافقت کردند که یک زندگی خوب است و ممکن است بدون مداوم رشد اقتصادی در حالی که 26 درصد از پاسخ دهندگان مردد بودند و 21 درصد مخالف.

ظروف حمل و نقل دیده می شود در فرویو یارو ترمینال کانتینر در هالیفاکس در Aug. 2017. کانادایی ها می گویند پیشرفت است ممکن است بدون مداوم رشد اقتصادی است. کانادا پرس/اندرو Vaughan

این نتایج نشان می دهد که بسیاری از کانادایی ها باز هستند و می تواند مایل به حمایت از شاخص های جدید از پیشرفت است که حرکت به دور از رشد تولید ناخالص داخلی موجب تقویت دولت فدرال برنامه ریزی برای تمرکز بیشتر در شادی و رفاه است.

پنجاه و شش درصد از پاسخ دهندگان نیز گفته است که کانادا باید ادامه رشد اقتصاد خود را اگر قابل توجهی عواقب منفی مانند تخریب محیط زیست. این پژوهش با استفاده از یک نظرسنجی آنلاین با حجم نمونه بیش از 1000 کانادایی پوشا گروه های سنی مختلف, درآمد, دسته بندی های سیاسی و وابستگی.

کانادایی ها اولویت بندی حفاظت از محیط زیست

نتایج این مطالعه همسو با نظر سنجی های گذشته که بين 60 درصد و 88 درصد از مردم اولویت بندی حفاظت از محیط زیست حتی اگر آن را کند می کند کردن رشد اقتصادی نشان دادن اهمیت است که کانادایی ها را به سایر اهداف اقتصادی.

شرکت کنندگان در این مطالعه کارشناسی نشان داد یک برنامه به طور بالقوه سطح بالایی از حمایت را برای پست-رشد ایده ها; اکثریت پاسخ دهندگان به حمایت از یک حرکت به دور از یک مصرف-led مدل اقتصادی است.

به عنوان بسیاری از 65 درصد از پاسخ دهندگان به حمایت از این ایده در حال حرکت به سمت یک نظام اقتصادی با کاهش سطح مصرف و بیش از 80 درصد توافق کردند که از نظر محدود منابع طبیعی, مردم باید بفهمند که راه هایی برای افزایش کیفیت زندگی در حالی که کاهش کلی مصرف مواد.

کانادایی ها احساس می کنم مردم می توانند با افزایش کیفیت زندگی خود را در حالی که کاهش مصرف است. (Austin Schmid/Unsplash)

اگر چه جایگزین شاخص های پیشرفت انتقاد شده است و با توجه به مشکلات در اندازه گیری به طور کلی این مطالعه توصیه می کند که دولت می تواند بیشتر پاسخگو به شهروندان خود را با استفاده جامع تر از شاخص های رفاه اقتصادی.

اندازه گیری رفاه و شادی

این یافته ها چالش کشیدن این فرض اجماع در مورد مطلوبيت رشد تولید ناخالص داخلی نشان می دهد که کانادایی ها نگه ديدگاهها در مورد این موضوع.

قابل توجه نسبت به باز هستند با توجه به شاخص های دیگر از پیشرفت است که می تواند تمرکز بیشتر در رفاه و شادی از افزایش مصرف است.

با تعمیق بحران آب و بی سابقه ای دست رفتن تنوع زیستی و نابرابری گسترده آن مربوط به یاد داشته باشید کلمات از رابرت اف کندی و سوال که آیا نامحدود رشد تولید ناخالص داخلی را ارائه درست و طولانی مدت رفاه.

این زمان ممکن است آماده برای شروع به دنبال دیگر اهداف قابل ستایش و بسیاری از کانادایی ها به احتمال زیاد به حمایت از چنین یک شیفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de