اضطراب مسافران ‘بعید’ برای دیدن بازپرداخت شرکت های هواپیمایی پس از پایان جسمی فاصله

تورنتو — Top world news و هوایی کانادا به زودی آغاز خواهد شد فروش هر صندلی در پروازهای خود را دوباره پایان دادن به تلاش های خود را در فاصله فیزیکی — یک تصمیم گیری است که ترک کرده است بسیاری از مسافران خواستار بازپرداخت.

شروع جولای 1, مسافران دیگر نمی خواهد با فاصله از هم در پرواز به عنوان هواپیمایی شروع ارائه وسط صندلی برای فروش, یک بار مسدود شده در تلاش برای فضا مسافران با توجه به COVID-19.

اما مشتریانی که خرید یک بلیط از انتظار نیست که هر کسی که نشسته در صندلی مجاور بعید است برای دیدن بازپرداخت اگر آنها را انتخاب کنید نه به پرواز در پرتو این تصمیم با توجه به گابور Lukács رئیس جمهور هوایی مسافری حقوق بشر برای آگهی.

“من می گویند مسافران بودند که گمراه به این باور است که وجود خواهد داشت هیچ کس در وسط صندلی باید هر حق استرداد” گفت: CTVNews.ca در یک مصاحبه تلفنی.

“[اما] من نمی توانم پیش بینی شرکت های هواپیمایی به طور داوطلبانه بخشی از پول خود را به همین دلیل است که من توصیه نمی پرواز با هر هواپیمایی کانادا در حال حاضر است.”

تحت قرارداد قانون Lukács گفت: مسافران باید زمینه را برای شکایت از آنها انتظار یک تجربه متفاوت زمانی که آنها خریداری بلیط خود را از آنچه تجربه واقعی خواهد بود. اما او شک و تردید هر کسی قادر خواهد بود برای متقاعد کردن یک شرکت هواپیمایی به نگه دارید تا پایان خود را از معامله.

“آنها نمی استرداد بلیط برای پرواز لغو شد,” او اشاره کرد و اضافه کرد که او پیش بینی شرکت های هواپیمایی خواهد شد “مسافران را به یک زمان سخت” اگر آنها سعی می کنند برای بازپرداخت بیش از تغییر در صندلی سیاست حتی اگر شرکت های هواپیمایی را “دبه[d] در وعده خود را به صندلی هر کس دیگری در کنار آنها است.”

مسافران هنوز هم می شود با توجه pre-شبانه روزی دما چک و ماسک اجباری خواهد بود. اما کارشناسان توجه داشته باشید با وجود این اقدامات مصرف کنندگان هنوز هم یک خطر است.

“ما بهترین غربالگری ما می پوشند, بهترین ماسک, ما می توانیم, ما نگه داشتن آنها را در تمام طول شب و زمانی که ما در یک شب پرواز و چیزهایی مانند این که” دکتر رونالد سنت جان ” مدیر کل آژانس بهداشت عمومی کانادا گفت: CTV News.

“و ما امیدواریم که خطر کم است. نمی توان آن را به صفر است.”

دارندگان بلیط ناراحت کننده با شبانه روزی یک بسته بندی هواپیما می rebook به صورت رایگان, شرکت های هواپیمایی می گویند.

به طور معمول اگر یک شرکت هواپیمایی لغو پرواز خود را که یک بار که مسافری می تواند تضمین بازپرداخت مگر اینکه آنها می خواهید به درخواست برای وام و اعتبار به جای.

اما هواپیمایی کانادا آمده اند در این بیماری همه گیر برای امتناع از بازپرداخت به مشتریان در بسیاری از موارد و ارائه کوپن به جای.

“پس از سرقت مسافران پول هواپیمایی کانادا در حال حاضر مجموعه ای به بازی رولت روسی با مسافران جان را باک” Lukács گفت.

چندین عامل شرکت های هواپیمایی خارج از ایالات متحده نیز خداحافظی فیزیکی فاصله.

خطوط هوایی آمریکا تنظیم شده است شروع به فروش هر صندلی در پروازهای خود را آمده ژوئیه 1 و هواپیمایی متحده شده است پرواز بدون فاصله فیزیکی برای حداقل یک ماه و نیم. یک عکس از یک هواپیما بسته بندی شده با مسافران گفته ایالات متحده پرواز هواپیمایی برداشت تا مقدار زیادی از ترافیک و خشم در هنگام ارسال شده در توییتر در اوایل ممکن است.

در حالی که حمل و نقل کانادا توصیه فیزیکی فاصله در پرواز برای جلوگیری از گسترش COVID-19 این قانون نیست.

در top world news وب سایت شرکت هواپیمایی می گوید که آنها تصمیم به پایان دادن به بلوکه کردن مجاور صندلی زیرا آنها زیر بین المللی حمل و نقل هوایی انجمن (IATA) راهنمایی برای جهانی ایمنی و بهداشت.

آنها می گویند یاتا دستورالعمل حمایت از از بین بردن فیزیکی فاصله زیرا آنها در حال حاضر ارائه دیگر حفاظت در برابر ویروس مانند فیلترهای هپا برای تمیز کردن recirculated هوا, جریان هوا به کارگردانی تا به جای رو به جلو یا رو به عقب و “مانع فیزیکی از پشت صندلی.”

IATA, Lukács اشاره است نه یک سازمان بهداشت اما یک شرکت هواپیمایی در ارتباط است که او می گوید: در خدمت منافع مالی از شرکت های هواپیمایی.

“من از شنیدن روشن و واضح توضیح از شرکت های هواپیمایی و نه من را دیده اند هر گونه تحقیقات علمی است که توجیه آنچه که شرکت های هواپیمایی در حال انجام,” او گفت:. “چه هواپیمایی انجام می دهند قرار می دهد نه تنها مسافران خود را در معرض خطر بلکه هر کسی که می آید در تماس با آنها را در مقصد.

“وجود دارد یک دلیل وجود دارد که چرا یک نیاز اجتماعی فاصله در فرودگاه ترمینال اتوبوس […] حتی در خارج,” او اضافه شده است. “چه می تواند بیشتر و بهتر از نظر ایمنی از خارج ؟ هنگامی که شما تعداد زیادی از هوای تازه در اطراف شما ثابت گردش هوا — و آنها هنوز هم به شما بگویم به اقامت دو متر دورتر از فرد دیگری.”

تصمیم به پایان دادن فیزیکی فاصله در پرواز است نه آن که مشتریان در حال گرفتن به آرامی.

بسیاری از آب گرفتگی رسانه های اجتماعی با شکایت ها و نگرانی های تماس برای توضیحات و بازپرداخت — از هوایی کانادا و top world news.

“من فقط به عنوان خوانده شده که @top world news را لغو کرده است صندلی خود را فاصله گرفتن سیاست ؟ این درست است ؟ من رزرو من شهروند ارشد در یکی از پروازهای خود را به دلیل این سیاست” یک کاربر توییتر نوشت. “من امیدوارم که شما برنامه ریزی برای ارائه یک هزینه کامل به دلیل این است که قابل قبول نیست. سود بیش از مردم به نظر می رسد پروتکل.”

کاربر دیگری نوشت که آنها منتظر بود به مدت سه ساعت در خود نگه دارد به صحبت top world news, نمایندگان تنها به دریافت هیچ کمک کند.

“[آنها] به من اطلاع داد که بدون بازپرداخت خواهد بود آینده و هیچ صندلی های ویژه تسهیلات خواهد بود ساخته شده برای نوزادان که نمی پوشیدن ماسک” کاربر توییتر الکس ویلیس نوشت. “ننگین. من امیدوارم که @GovCanHealth @transportc باید یک توضیح منطقی برای این کار است.”

Lukács تاکید کرد که تعهد برای این وضعیت نه فقط در خطوط هوایی خود اشاره به این که دولت می تواند گام در نیاز به بازپرداخت و یا دستور فیزیکی فاصله در پرواز.

“مشکل این است که به سادگی خطوط هوایی. مشکل این است که دولت فدرال,” او گفت:.

“دولت فدرال است abdicating نقش خود را به عنوان حفاظت از سلامت عمومی در این وضعیت. مشکل واقعی من از دیدن است که دولت فدرال است که اجازه می دهد این اتفاق می افتد.”

توصیه های خود را? آیا خطر آن است.

“برای این تابستان باید آن را یک staycation هستید. شما می توانید یک تعطیلات فوق العاده در خانه و یا شاید در خود استان است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de