ضد خط لوله تظاهرات حمایت از مرطوب’suwet’en بلوک قطار مسیرهای کشتی

تورنتو — ده ها تن از مردم بازداشت شده اند پس از اخلال در سفر در سراسر کشور در یک همبستگی برای مرطوب’suwet’en ملت که ارثی ستاد مقابله با ساخت و ساز از یک خط لوله گاز از طریق شمالی بریتیش کلمبیا.

بیش از آخر هفته و در ادامه به جمعه تظاهرات برگزار شد در ونکوور, ویکتوریا, اتاوا و تورنتو, St. john’s, N. L. و Belleville, Ont., به نام چند.

ساحلی GasLink خط لوله خواهد span 670 کیلومتر از Dawson Creek B. C., به سواحل نزدیک Kitimat, B. C.

LNG کانادا شرکت ساخت خط لوله توافق رسیده با تمام 20 انتخاب گروه شوراها در طول مسیر خط لوله از جمله مرطوب’suwet’en شورای, اما, مرطوب’suwet’en ارثی ستاد می گویند که این شورا تنها باید قدرت بیش رزرو زمین در حالی که آنها ادعا می کنند به عنوان یک 22,000-مربع-کیلومتر منطقه بود که هرگز واگذار کرد.

“کسانی که در حال استعمار قوانین, کسانی که نمی’suwet’en قوانین” Kukpi7 جودی Wilson, وزیر خزانه دار اتحادیه B. C. سران هند, گفت اخبار CTV. “مرطوب’suwet’en قوانین شده اند در اینجا قبل از استعمار دولت است و آنها همچنان حقوق زمین به آن سرزمین است که unceded خاک است.”

هفته گذشته RCMP شروع به اجرای دستور دادگاه بر علیه مردم و معترضان در خارج از یک خط لوله کار سایت در نزدیکی هوستون, B. C.

ماموران اجرای حکم بازداشت 11 نفر در روز شنبه پس از آنها گفته سنگر خود را در گرم شدن مرکز در نزدیکی محل کار. آنها به اتهام نقض اعتماد و برنامه ریزی شده بود به نظر می رسد در دادگاه در روز دوشنبه ،

پم Palmater یک Mi’kmaq وکیل و صندلی در بومی حکومت در دانشگاه رایرسون گفت: سازمان ملل متحد اعلامیه حقوق مردمان بومی (UNDRIP) که در بریتیش کلمبیا دولت به تصویب رسید و در سال 2007 تصریح می کند که مردم بومی نمی توان از زمین های خود را و باید کنترل کامل بیش از قلمرو خود را.

“صحبت کردن به بخشی از یک ملت است نه صحبت کردن به همه ملت و به عنوان ما می دانیم که در مرطوب’suwet’en ملت آنها ممکن است شش هند عمل رئیس و شورای systems, اما آنها نیز ارثی سیستم است که هرگز آواره,” او گفت: CTV قدرت بازی.

Gary Mar, مدیر عامل شرکت نفتی, خدمات, انجمن کانادا گفت که او معتقد است داشتن 20 انتخاب گروه شوراها در هیئت مدیره با این پروژه به معنی آن است که برگزار می شود تنها با چند نفر که مخالفت با آن.

“این یک مسئله چالش برانگیز به چند نفر نیست و تمام اعضای ارثی روسای مرطوب’suwet’en که موافقت با این,” او گفت:. “برخی از آنها در واقع موافق با حرکت رو به جلو در این پروژه است. آنها را تشخیص اهمیت این پروژه برای ایجاد فرصت های اقتصادی برای آنها است.”

پشتیبانی برای مرطوب’suwet’en مردم دیده می شد در سراسر کشور این هفته به عنوان اعتراض به اشغال ساختمان های دولتی را مسدود بنادر دریایی و راه آهن متوقف.

ونکوور و ویکتوریا

در ونکوور و در نزدیکی دلتا نزدیک به 50 نفر دستگیر شده بودند صبح روز دوشنبه پلیس پس از اجرا یک دستور دادگاه علیه معترضان مسدود کردن ورودی به بندر ونکوور و DeltaPort.

“آنچه آنها در حال انجام است تا برای ما” گفت: تظاهرات اردن Hollarsmith گفت: CTV ونکوور. “آنچه همه در اینجا این است که دفاع از حق است و به صورت تمیز و سالم و امن در آینده.”

بندر نقاط ورود را پس از پاک شده است.

معترضان در ونکوور نمی خواهد جزئیات برنامه های خود را برای بیشتر تظاهرات اما اضافه شده این است که به احتمال زیاد آخرین زمان محلی مسافران خواهد بود به تعویق افتاد.

بعد از آن در روز دوشنبه تظاهرات معطوف به تقاطع ها و آهنگ های قطار در این شهر است.

در ویکتوریا معترضان در حال معترضان در خارج از B. C. مقننه و روشن در یک مراسم آتش در روز دوشنبه. آنها برنامه ریزی برای باقی می ماند معترضان وجود دارد تا زمانی که دولت استانی به موضوع.

“در این روز و سن آن را غیر اخلاقی آن است که ظالمان و آن را غیر انسانی برای کانادا به ادامه جرم و بد نام کردن بومی قانون” کولین ساترلند-ویلسون یکی از معترضان در ویکتوریا گفت: کانادا ،

اتاوا

در اتاوا یک گروه از جوانان بومی و حامیان و متحدان وارد وزارت دادگستری ساختمان در اتاوا که در آن وزیر دادگستری دیوید Lametti را دفتر وزارتی است که به مرحله تحصن در بیش از مرطوب’suwet’en محاصره.

این گروه خواستار دیدار با وزیر, اما او در این شهر در این هفته. آنها قصد ماندن تا زمانی که نیازهای خود را ملاقات کرد که شامل RCMP عقب افتادن از محاصره در نزدیکی هوستون و داشتن Lametti دیدار با ارثی ستاد در شمال بریتیش کلمبیا.

“من فکر می کنم به طور کلی ما می خواهیم کانادایی برای حمایت از ما” گابریل Fayant یکی از معترضان گفت: CTV News. “برای مدتی طولانی در تاریخ کانادا کانادایی ها ایستاده اند در حالی که مردم بومی شده اند به شدت تحت تعقیب و مظلوم و در حال حاضر زمان برای کانادایی ها در نهایت به ایستادن و به ما نشان می دهد که آنها واقعا بر این باورند در آشتی زیرا مردم بومی در حال از دست دادن ایمان در این ایده آشتی واقعا به سرعت.”

برخی از مقامات قضایی انجام دیدار با این گروه در روز دوشنبه اما معترضان می گویند این کافی نیست که آنها کار نمی کند به طور مستقیم در Lametti ،

بلویل و تورنتو

در بلویل, Ont., معترضان مسدود شده از طریق راه آهن قطار خط که متصل و تورنتو و مونترال و اتاوا.

“ما حق در اینجا تا زمانی که آنها سعی کنید به حذف ما … ما محافظ از مادر زمین” یکی از معترضان گفت: CTV News تورنتو است. “ما در اینجا برای حمایت از برادران و خواهران ما از غرب … من اینجا هستم با هر کس دیگری به ایستادگی برای حقوق ما است.”

از طریق راه آهن روز دوشنبه گفت که این تظاهرات تا کنون مجبور به لغو 111 قطار تأثیر بیش از 19,500 مسافران است.

کانادا راه آهن ملی صادر شده است و دستور به حذف معترضان از آهنگ های نزدیک بلویل و در حال همکاری با پلیس محلی اجرای حرکت.

دیگر معترضان مسدود کانادا اقیانوس آرام آهنگ در پایان غرب تورنتو. گروه پشت این اعتراض گفت: آنها را در انتخاب CP آهنگ با توجه به شرکت و مشارکت در حمل و نقل مواد مورد استفاده برای این خط لوله است.

WINNIPEG

معترضان در وینیپگ متوقف ترافیک در طول یک ساعت یک عجله در تقاطع شلوغ از حمل خیابان و خیابان اصلی.

معترضان همچنین مسدود کشش از حمل خیابان در فوریه. 7 برای تظاهرات در مقابل RCMP Manitoba ستاد.

ادمونتون

در دانشگاه آلبرتا در ادمونتون دانش آموزان به صحنه رفتن و تجمع در محوطه دانشگاه و در حمایت از مرطوب’suwet’en ملت است.

دانش آموزان پس از نقل مکان به Enbridge محل در مرکز شهر ادمونتون ثانویه تجمع برگزار شده توسط بومی جوانان برای مرطوب’suwet’en.

ST. جان N. L.

حدود 100 معترض صحنه تجمع یادبود دانشگاه پردیس در سنت جان, N. L. روز دوشنبه قبل از منابع طبیعی وزیر سایپا O’Regan مجموعه بود به صحبت می کنند در نرخ کاهش داد.

“توسعه منابع طبیعی در این کشور در یک زمان هنگامی که ما متعهد به خالص صفر زمانی که اکثریت کانادایی ها رای داده اند با حذف نگرانی در مورد تغییر آب و هوا وجود دارد در حال رفتن به تظاهرات و مردم احساس می کنند به شدت در مورد آن” O’Regan به خبرنگاران گفت: پس از اعلام.

“من بیش از خوشحال به شنیدن نگرانی های خود را و من مطمئن هستم که من شنیدن یک تعداد از دیگران به عنوان من را از سراسر کشور است.”

بیشتر تظاهرات آمده

Palmater گفت که او معتقد است تظاهرات در سراسر این کشور ادامه خواهد داد تا زمانی که دولت های استانی و فدرال دولت ها عمل می کنند.

“هر زمان که وجود دارد یک وضعیت که در آن RCMP است که نقض حقوق بشر بومی حقوق یک گروه شما می تواند تضمین خواهد شد که بیشتر راهپیمایی ها و تظاهرات, تظاهرات مشاغل از قانونگذاران و راه آهن و زیرساخت های دیگر برای جلوگیری از, برای جلب توجه به این نقض گسترده انسانی و بومی حقوق” او گفت:.

با فایل های از CTV اتاوا اخبار دفتر آنلاین تولید کننده راشل Aiello, CTV ونکوور, CTV, ویکتوریا, CTV, تورنتو, کانادا مطبوعات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>