ضد آسیایی نژادپرستی در طول coronavirus: چگونه زبان از بیماری تولید نفرت و خشونت

خود انزوا. Quaratine. مستند. شیوع COVID-19 و متعاقب آن انتشار و در سراسر جهان را ترک کرده است یک موج شوک ناباوری و سردرگمی در بسیاری از کشورها است.

همراه این موج شده است افزایش تنش در شرایط الگوهای رفتاری و اخبار را هدف قرار آسیایی جوامع در شمال امریکا است. آسیایی, آمریکایی گزارش تف در فریاد زد و حتی تهدید کرد در خیابان. شده است وجود دارد, اخیر سلاح سرد در مونترآل و افزایش خشونت هدف از کسب و کار. آسیایی, آمریکایی گزارش داد بیش از 650 نژادپرستانه حملات هفته گذشته با توجه به آسیایی اقیانوس آرام سیاست و شورای برنامه ریزی. این حوادث نشان می دهد افزایش نژادپرستی در برابر آسیایی جوامع در شمال امریکا است.

تاریخ به ما می گوید این اولین بار نیست که ترس از بیماری منجر به شیوع anti-آسیایی نژادپرستی. زمینه ای تعصب در برابر آسیایی جوامع شده است یکی از ویژگی های اصلی آمریکای شمالی جامعه از کارگران چینی وارد در اواسط قرن 19.

نگاهی به این بیماری از تبعیض جدی درس از عواقب نژادی برچسب برای بیماری است.

جسیکا وانگ جلو چپ جنی چیانگ مرکز و شیلا Vo, از, آسیایی, کمیسیون آمریکایی در ماساچوست ایستاده با هم در اعتراض به محکوم کردن نژادپرستی ترس و اطلاعات غلط با هدف در جوامع در مراحل خانه ملت در بوستون در روز 12 مارس سال 2020 است. AP Photo/استیون Senne

افزایش شعارهای نژادپرستانه توسط سیاستمداران مانند رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن غلط در استفاده از اصطلاح “چین” ویروس برای COVID-19 اغلب اولین گام برای racialized خشونت است. مغلوب ساختن پیشی جستن به تازگی توافق کردند برای جلوگیری از استفاده از نژادپرستانه برچسب تصدیق در مجموعه ای از توییت (realDonaldTrump): “بسیار مهم است که ما کاملا حفاظت از ما آسیایی آمریکایی جامعه در ایالات متحده … گسترش ویروس … است تقصیر خود را در راه هر شکل یا فرم.”

اما بیش از 100 سال پیش, سفید سخنگویان در شمال امریکا تا به حال با برچسب مردم چین به عنوان “خطرناک به سفید” زندگی در “ترین شرایط ناسالم” با یک “استاندارد اخلاق مراتب زیر ماست.”

پس از آن, سفید مهاجر خشم چین از حضور همواره آب پز به آشکار نژادپرستی و خشونت است. کار منی توسط Peter S. Li استاد بازنشسته جامعه شناسی در دانشگاه ساسکاچوان برجسته بروز چنین در سراسر کانادا تاریخ که مورخ راجر دانیلز به بررسی ظهور ضد آسیایی, حرکات در داخل ایالات متحده است.

یک کارتون از کانادا مصور اخبار به تصویر می کشد یک کارگر چینی در حال ضرب و شتم توسط عمو سام و دو نفر دیگر از مردان Oct. 15, سال 1870. (کتابخانه و آرشیو کانادا کپی منفی C-050449)

ضروری چینی کار

عجله طلا از اواسط قرن 19 در جذب بسیاری از آینده نگر به ساحل غربی آمریکای شمالی است. مهاجران چینی وارد در کنار کسانی که از ژاپن و انگلستان و اروپا و جاهای دیگر. اگر چه اکثریت آینده نگر در سفر جنوب کالیفرنیا بزرگ اکتشاف encampments توسعه در بریتیش کلمبیا.

وقتی B. C. پیوست کنفدراسیون کانادا در سال 1871 دولت کانادا آغاز یک سیستم به استخدام و جذب چینی کار به مکمل نیاز رو به رشد ساخت Canadian Pacific Railway. هزاران نفر از کارگران چینی استخدام شد و وارد توسط قایق.

چینی کارگران در محل کار در CPR راه آهن سال 1884. (Boorne & مه, کتابخانه و آرشیو کانادا, C-006686B)

بسیاری از عوامل منجر به خروج آنها از کشور چین, اما در کانادا, آنها ضروری کارگران کمک کرد که تکمیل راه آهن مشغول به کار در حداقل پرداخت در مقایسه با همتایان سفید. در واقع این واقعیت است که کارگران چینی می تواند مورد استثمار نیروی کار ارزان بود و دقیقا به همین دلیل کانادا اولین نخست وزیر, John A. MacDonald تشویق مهاجرت چین.

چینی جوامع رونق در رشد شهرهای ساحل غربی راه اندازی کسب و کار و پیدا کردن کار در لوندرس, فروشنده و کارگر اردوگاه و همچنین در خدمات داخلی به خصوص به عنوان آشپز.

یک فروشگاه چینی احتمالا در بریتیش کلمبیا 1890-1910. (کتابخانه و آرشیو کانادا PA-122688)

راه آهن به پایان رسید در سال 1885 به ظاهر پایان نیاز برای ادامه خوب اما ارزان چینی کار.

ظهور ضد آسیایی, نژاد پرستی

در اطراف این زمان, سفید جوامع در حال رشد بودند ناراضی در حضور آسیایی مهاجران در شهرستانها. در سال 1880 ضد چینی انجمن ویکتوریا ارائه دادخواست به اتاوا علیه “بد وحشتناک از مغولی غصب” در کانادا. در سال 1882 تصویب قانون خروج چینی ها در ایالات متحده به زودی led کانادا مقامات در نظر گرفتن اقدامات مشابه است.

اوایل چینی مهاجر و خانواده و احتمالا در مونترآل. بدون تاریخ. (کتابخانه و آرشیو کانادا, C-065432)

در سال 1884 کمیسیون سلطنتی در چین مهاجرت تاسیس شد به منظور تعیین تاثیر از حضور در کانادا. این کمیسیون برگزار شد جلسات در بریتیش کلمبیا سان فرانسیسکو و پورتلند به جمع آوری شواهد از شاهدان بیش از پنجاه نفر از میان از پلیس دولت و پزشکان عمومی است. تنها دو نفر از شاهدان ،

شاهد حساب نشان می دهد که چگونه زمینه مسابقه تعصب به مدت طولانی شکل گرفته بر اساس آمریکای شمالی نگرش نسبت به چین است.

سرزنش برای بیماری

رویال گزارش کمیسیون به این نتیجه رسیدند: “این “چینی چهارم هستند filthiest و نفرت انگیز ترین مکان ها در ویکتوریا به سر می برند باغ زمستان از بیماری و معاون انتشار تب و آلودگی هوا در سراسر.”

در عین حال کمیسیون آگاه بودند که چنین شرایط بودند به دست آمده از فقر و زاغه ها به سر می برند می تواند رخ دهد فقط به عنوان به راحتی در میان “هر نژاد” بود که به طور مشابه فقیر.

با وجود این هر دو عمومی و بسیاری از سیاستمداران در ادامه به ارتباط بیماری با مسابقه.

چینی, Vancouver, B. C. بدون تاریخ. (ویلیام جیمز Topley کتابخانه و آرشیو کانادا PA-009561).

چینی ها بودند که همواره متهم به حمل و عفونت است. در رویال گزارش کمیسیون این یک باور رایج است که سفلیس جذام و به خصوص آبله شد “ابلاغ به سرخپوستان و جمعیت سفید” از جوامع است. با وجود این واقعیت که در آن زمان چین از نظر قانونی مورد نیاز تلقيح برای همه شهروندان خود و پزشکان در مصاحبه با این کمیسیون اعلام کرد با داشتن “هرگز دیده می شود یک مورد از جذام در میان آنها است.”

توسط 1885 کانادا گذرانده چین مهاجرت عمل قرار می گیرد که یک سر “مالیات” بر همه مهاجران چینی.

قرنطینه ماموران در بنادر شد و دستور داد به بازرسی تمام در هیئت مدیره منشاء چینی, رقص برهنه کردن و بررسی هر فرد چینی مشکوک به بیمار می شود. بیش از 20 سال آینده تکرار آبله شیوع بودند به اشتباه مقصر چینی جوامع است.

مرد ناشناس چینی مهاجر در بریتیش کلمبیا 1885. (کتابخانه و آرشیو کانادا C-064764)

این احساسات شد و همراه با خشونت است. در سال 1886, ضد, آسیایی, شورش شکست در ونکوور در نتیجه حملات خشونت آمیز در کارگران. شبیه شورش رخ داده است دوباره در سال 1907 بعد از تشکیل کانادا شعبه آمریکایی آسیایی محرومیت لیگ در ونکوور. گروه سازمان یافته در مکان های التهابی سخنرانی در برابر “کثافت” بریتیش کلمبیا آسیایی ساکنان. در سپتامبر. 7, 1907, اراذل و اوباش به شدت مورد حمله قرار آسیایی, مغازه و خانه در ونکوور چینی و ژاپنی چهارم.

این رخدادهای تاریخی تبعیض به وضوح نشان می دهد که چگونه زبان از بیماری است که اغلب کد گذاری شده با زمینه تبعیض نژادی.

“ویروس ها می دانم که هیچ مرز و آنها اهمیتی نمی دهند در مورد قومیت خود را و یا رنگ پوست خود را و یا چه مقدار پول شما در بانک گفت:” دکتر مایک رایان مدیر اجرایی سازمان بهداشت جهانی, بهداشت و درمان اضطراری برنامه.

در عین حال زبان به راحتی می توانید جرقه تبعیض در برابر ترس و با عواقب وخیم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im