امریکا ذرت و آسیا برنج. از آن زمان استرالیا تا به حال مادری غذای اصلی

بسیاری از کشورها غذای اصلی: بومی رشد سریع و آسان-به-فروشگاه گیاهان سرشار از کربوهیدرات ها.

در آفریقا این سورگوم. در آسیا و برنج. در آمریکا ذرت و سیب زمینی. در اطراف دریای مدیترانه و خاور میانه و اروپا آن را گندم و جو.

استرالیا یک استثنا – ما لازم نیست که به یک جزء اصلی مواد غذایی است. اما بومی چمنزارهای ارائه فرصت کافی به تولید و دانه. در واقع مردم بومی یک بار استفاده می شود بومی علف را به نان و شواهد وجود دارد آنها برای اولین بار در جهان نانوا.

ما استدلال می کنند که زمان آن به احیای استرالیا باستان breadmaking سنت است. بیایید نگاهی دقیقتر به این دلیل.

Loaf of brown bread.
نان با 10% دکمه چمن. نویسنده ارائه شده

استرالیا باستان دانه باستان دانه

در منطقه شناخته شده به عنوان Panara واقع در یک حلقه در اطراف مرکزی استرالیا مردم بومی استفاده می شود پیچیده آتش مبتنی بر تکنیک های مدیریت مراتع و دانه برداشت. آنها را جمع آوری دانه فله ای چند بار در سال و سپس آن را ذخیره می شود در خارج از فصل.

دانه برداشت شد از مادری چمن – گونه های مناسب برای کشت در شرایط محلی. آنها زمین را با آب مخلوط و سپس پخته شده در زغال سنگ برای تولید نان شبیه دمپر.

پس چرا این مجموعه و تهیه مادری غلات هنوز هم اتفاق می افتد امروز ؟ وجود دارد هیچ پاسخ روشن در حال آماده کردن بذر برای مواد غذایی بسیار زمان و کار فشرده. همچنین به عنوان بومی گروه قتل عام شدند و یا به زور خارج از کشور مانند شیوه های ارتباط دانش تا حد زیادی از بین رفت.

An indigenous person grinding native grain.
بومی دانه سنگ زنی معمول بود قبل از حل و فصل اروپا. ویکیمدیا

مزایای غذای اصلی

یک بومی اصلی استرالیا محصول اجازه می دهد تا ما را به رشد مواد غذایی مناسب برای محیط زیست ما است.

مزایای تولید مواد غذایی از بومی مراتع به خوبی شناخته شده است. مراتع نیاز به محدود اگر هر گونه کود بدون آفت کش ها و می توانید شیر را به آب های زیرزمینی به طوری که آنها نمی نیاز به آبیاری و یا زمین کشت.

در حالی که بومی چمنزارهای عملکرد کمتر دانه از کشت متعارف سیستم های (بیشتر در مورد این بعد) کمتر از منابع مورد نیاز برای تولید آن است. چه چیزی بیشتر مراتع به طور همزمان ارائه ضروری زیست محیطی “خدمات” از جمله حمایت از گیاه و حیوانات, تنوع پوشش زمین لخت و امکان نفوذ آب بازیافت مواد مغذی و ترسیب کربن.


ادامه مطلب: آب در شمال استرالیا: تاریخچه بومی محرومیت


استرالیا در مجموع تولید محصولات کشاورزی است که در حال حاضر به ارزش حدود$60.8 میلیارد دلار در سال و صادرات در حدود 65% از آنچه ما تولید کند. یک جزء اصلی مواد غذایی استرالیا ممکن است منجر به طور مستقیم به ارزش صادرات محصولات کشاورزی حداقل در کوتاه مدت ممکن است با کاهش هزینه های مربوط به کنترل آفات از طریق افزایش زیستگاه های مفید شکارچیان و ارائه یک ریسک پایین سرمایه گذاری ارائه برخی از بازگشت به تولید کنندگان که می خواهند برای افزایش مقدار از پوشش گیاهی بومی در خواص خود را.

ما در حال دفاع از عمده فروشی تصویب بومی علف به عنوان یک غذای اصلی محصول در استرالیا. اما این امر می تواند عاقلانه برای بررسی چگونگی بومی علف رشد و تولید دانه برای درک بهتر زمان شیوه های کشاورزی ممکن است بهبود یافته است.

Collection of labelled jars containing grasses.
بومی چمن. نویسنده ارائه شده

اتصال به کشور

بازگشت به بومی مراتع را فراهم می کند یک راه برای درک بومی دیدگاه در به دنبال پس از کشور است.

بومی زمین مدیران با استفاده از سوزاندن تکنیک برای رشد و حفظ محلی چمن محصولات. مراتع از نظر فرهنگی و معنوی قابل توجهی به بومی استرالیا. حفاظت و بازسازی می تواند به ایجاد فرصت های تجاری جدید برای مردم بومی و ترویج صلح و آشتی.

تعدادی از گیاهان داروئی مورد استفاده قرار گرفت توسط مردم بومی که ممکن است یک غذای اصلی برای استرالیا. بهترین روش خواهد بود به رشد طیف وسیعی از گونه های همسان با آداب و رسوم محلی, خاک, انواع بارندگی و فصل است.

نان دوباره تصور

رشد پردازش و ساخت نان از چمن های بومی را شامل فن آوری های جدید و به چالش کشیدن روش های فعلی.

برای مثال مادری Mitchell, چمن, در سراسر شمال استرالیا, تولید بین نیم و یک تن دانه در هکتار – lesws از یک چهارم عملکرد گندم.

این بهره وری را می توان با افزایش شناسایی و کشت گیاهان تولید بذر نسبت به همسایگان خود. این افراد بهترین فرصت برای تولید نسل بعدی بالا و عملکرد گیاهان.


ادامه مطلب: جهان بهترین آتش سیستم مدیریت است که در شمال استرالیا و آن را رهبری بومی زمین مدیران


پردازش مادری غلات ارائه یکی دیگر از چالش است. فعلی دانه-سیستم پردازش دریافت فله تحویل گندم شناخته شده با فرز مورد نیاز در یک مجموعه زمان از سال است. زمان و اندازه و فرز الزامات بومی دانه تحویل خواهد بود به مراتب کمتر قابل پیش بینی است.

کارآمد و مدرن و ماشین آلات پردازش دانه مستلزم آن است که دانه تمیز و یکنواخت در اندازه و مخلوط با سایر انواع دانه ها.

Bread on supermarket shelves
مدرن نان ساخت فرآیندهای متفاوت استفاده می شود که به نان از بومی دانه. پل میلر/AAP

در حالی که تجاری مراحل ساخت آرد نسبتا انعطاف ناپذیر در مقابل با تجربه بیکر می تواند با بسیاری از انواع آرد و تنظیم خمیر به عنوان آنها بروید. این است که چگونه مردم بومی پخته قرص از دانه مادری برای هزاران سال. ایجاد محصولات منحصر به فرد از بومی دانه نیاز به انعطاف پذیر پخت روش از جمله ساخت آنها را با دست.

در سال های اخیر “دانه باستان” از جمله کوینولا چیا و املای رشد در محبوبیت در میان مصرف کنندگان مواد غذایی. این محصولات رشد خود شده اند و ژنتیکی برای بهبود کیفیت و بنابراین نسبتا سازگار زمانی که به فروش می رسد به عنوان دانه و آرد و یا در یک محصول پخته.

اما استرالیا بومی دانه محصولات ممکن است حاوی چندین گونه است که در حال رشد و برداشت با هم. بنابراین در نقطه ای از فروش و مصرف کنندگان را مجبور به قبول است که هر قرص نان یا بیسکویت یا کیک ممکن است سلیقه های مختلف و حاوی انواع مختلفی از دانه.

که بدست آورده خمیر ؟

هنگامی که در حال توسعه بومی دانه به عنوان یک غذای اصلی ما نیز باید مراقب باشید به بهره برداری از دانش بومی تولید دانه در هزینه سنتی مراقبان از دانش و گونه. این امر می تواند تکرار اشتباهات گذشته است.

بومی تولید دانه بالقوه ارائه می دهد دستاوردهای اقتصادی. این باید اول به سنتی متولیان مقابله با روند فعلی که در آن تنها 1% از استرالیا بومی صنایع غذایی تولید شده توسط افراد بومی.


ادامه مطلب: پرورش یک ملت: چرا mythos استرالیا کشاورز مشکل ساز است


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de