مسافرت هوایی بازیابی در آمریکای شمالی خواهد بود, سال ساخت, خودی می گویند

تورنتو — مسافرت هوایی دارای فرو 90 درصد اکثریت قریب به اتفاق مسافر هواپیما های پارک شده در tarmacs و باند فرودگاه در سراسر جهان و چند که در حال پرواز هستند و حدود سه چهارم خالی است.

اما خبری نیست همه وخیم با توجه به آمریکای شمالی خودی صنعت.

این بخش خیلی خوب بود جای پا مالی به عنوان COVID-19 فاجعه وجود دارد یک چشم انداز مثبت در حمل و نقل و تقاضا است که buoying خط پایین است و اجماع عمومی است که دولت کانادا را به پیوستن به ایالات متحده و دیگر حوزه های قضایی در تامین کوتاه مدت کمک مالی.

و حداقل یک اجرایی در هوایی کانادا فکر می کند مسافرت هوایی و تقاضا می تواند به خوبی در مسیر بهبودی تا پایان سال است.

“من فکر می کنم کریسمس شما یک مقدار قابل توجهی از پرواز دوباره” گفت: تیم اشتراوس معاون رئیس جمهور از محموله در ایر کانادا. “من فکر می کنم در سه ماهه چهارم خواهیم بود پرواز به بیشترین نقاط در سراسر جهان است و قطعا در داخل کشور.”

اشتراوس بود و در میان خطوط هوایی خودی بررسی آینده این صنعت در طول یک livestream به میزبانی کانادا باشگاه تورنتو در روز پنج شنبه.

او گفت که هوایی کانادا پیش بینی آن “نمی تواند در هر نقطه در نزدیکی” از 70 به 100 درصد از آن قبلی ظرفیت تا پایان سال است. مسافران را ببینید در کمتر گزینه های پرواز و باید به ستیزه با ارتباطات بیشتر برای رسیدن به جایی که آنها در حال رفتن, او گفت:.

جانباز صنعت تحلیلگر Helane بکر می گوید آمریکای شمالی صنعت هواپیمایی بود یک سفر هوایی رونق بیش از یک دهه در ساخت. که نشانه خوبی برای بهبودی طولانی مدت است اما در کوتاه مدت و دردناک خواهد بود.

او پیش بینی می کند که آمریکای شمالی را در صنعت هواپیمایی خواهد بود حدود 30 درصد کوچکتر در پایان سال و این بدان معناست که یک قربانی از حدود 200000 شغل.

بازیابی است برای رفتن به یک طولانی, کند, صعود, می گوید بکر که با این نسخهها کار برای بانک سرمایه گذاری Cowen. از آن زمان تقریبا چهار سال پس از 9/11 برای ترافیک هوایی به عقب می آیند و این اختلال به احتمال زیاد حتی بیشتر در طولانی مدت.

Cowen پیش بینی آن را به سه تا پنج سال برای آمریکای شمالی سفر هوایی برای ترمیم به قبل از همه گیر سطح و آن را به پنج تا هفت سال به صورت بین المللی تعداد مسافر به دوباره بجای اول برگشتن.

بازدید از خانواده و دوستان انتظار می رود که پایه و اساس اولیه تقاضا می گوید بکر. اوقات فراغت و تقاضا بستگی دارد که چگونه سریع شغل در حال بهبود و هنگامی که مرزهای توریستی و جاذبه های بازگشایی شده است. سفر کسب و کار است که انتظار می رود حتی کندتر به دوباره بجای اول برگشتن.

گرفتن مسافران را به کرسی خواهد شد بستگی دارد در چگونه موفق به شرکت های هواپیمایی در متقاعد کردن مشتریان است که آن را امن برای پرواز استراوس می گوید.

“کل صنعت خواهد شد مشغول به کار در پشت سر هم با یکی دیگر واقعا به مطمئن شوید که آن را خوب است بدون توجه به آنچه هواپیما شما در هر نقطه در جهان است. که موضوع محوری برای ما در حال حاضر است.”

وجود دارد بسیاری از ناشناختهها است که پیش بینی ظرفیت واقعا دشوار است می گوید: Mark Williams, رئيس جمهور از Toronto-بر اساس Sunwing.

“ما نمی دانیم که چگونه به سرعت این ویروس از بین خواهد رفت. ما نمی دانیم که چگونه به سرعت مردم را دوباره به پرواز,” او گفت:.

Sunwing که jetted 4 میلیون مسافر به آب و هوای گرم در سال گذشته است که در حال حاضر به طور کامل مبتنی است. در حالی که رزرو برای زمستان آینده هستند و در واقع جلوتر از سال گذشته ویلیامز را باور نمی کند که گذشته است. او می گوید دولت برای تزریق برخی از نقدینگی به این صنعت است که بسیاری از چهره ماه بسیار کاهش درآمد.

“این است که برای رفتن به سرعت به حالت عادی بازگشت. ما در حال رفتن به ضربه محکم و ناگهانی انگشتان ما در ماه نوامبر و عامل 100 درصد از ظرفیت ما عامل در قبل از.”

ویلیامز می گوید تخمگذار خود 3,000 کارکنان بود “واقعا دشوار است چیزی برای انجام اما شما باید برای محافظت از آینده است. ما باید به فکر کردن در مورد که در آن ما هنگامی که ما آمده ایم از این و مدل سناریو پس از سناریو واقعا نامشخص زمان است.”

خطوط هوایی آمریکا کاهش ظرفیت آن 80 درصد در آوریل و مه است و انتظار یک کاهش در ماه ژوئن به حدود 70 درصد می گوید: جیم ساقی معاون ارشد رئيس جمهور از فرودگاه عملیات و باری در خطوط هوایی آمریکا. اما این واقعا یک بازی حدس زدن است.

“من نمی توانم همیشه به یاد داشته باشید زمانی که ما تا به حال هیچ ایده چه چیزی واقعا باید حق ظرفیت هشت هفته از هم اکنون بسیار کمتر از زمانی که ما در حال رفتن به عقب بر گردیم به اندازه ما قبل از.”

هواپیمایی چالش جبران توسط دولت ایالات متحده حمایت و این واقعیت است که 39,000 کارکنان در زمان داوطلبانه برگ اعم از یک ماه تا یک سال.

او تکرار است که این مهم است که این صنعت با هم کار کنند برای رساندن پیام به مسافران که سفر هوایی امن است. او می گوید COVID-19 مجبور است کاملا جدید تمیز کردن رژیم در هواپیما و در فرودگاه.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی از جمله هواپیمایی کانادا و top world news هستند که نیاز به مسافر به پوشیدن ماسک و مسدود کردن صندلی اجازه می دهد تا به صورت فیزیکی فاصله. کسانی که به احتمال زیاد اقدامات در محل برای آینده قابل پیش بینی به عنوان برخی از صورت ظاهر از حالت عادی برمی گرداند در حالی که رمان coronavirus هنوز هم تهدید.

“شماره 1 شما باید مطمئن شوید که مشتری امن است و شماره 2 شما باید مطمئن شوید که آنها امن احساس. و هر دو از کسانی هستند که به همان اندازه مهم است” گفت: ساقی.

در حالی که آنها صبر کنید برای مسافران را به آسمان دوباره بکر نیست و پیش بینی هر گونه آمریکای شمالی شرکت هواپیمایی ورشکسته اند, با وجود بی سابقه آمار مصرف آنها.

که تا حدودی به این دلیل که بسیار فرار بخش رفت و به بحران با سال سود دهی سرمایه و سرمایه گذاری در پشت آن. سال از بازسازی و تحکیم که ناشی از رکود اقتصادی در سال 2008 و 2009 همراه با نرخ بهره پایین تاریخی و ریختن بالا-هزینه نیروی کار است که همه بزرگ عوامل به نفع شرکت های هواپیمایی بزرگ, او گفت:.

بین دلتا, ایران و آمریکا به تنهایی 23,000 خلبانان به بازنشسته در دهه آینده. بنابراین کسانی که شرکت های هواپیمایی خواهد بود جایگزینی خلبانان درآمد US$335 یک ساعت با اواسط حرفه ای خلبانان درآمد US$260 یک ساعت.

همراه با ترک داوطلبانه برنامه ها و بازنشستگی پیش از موعد بسته های عمده شرکت های هواپیمایی ندارد و برای کاهش هزینه های کار می گوید: Becker.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی از جمله هواپیمایی کانادا شده اند سرمایه گذاری در جدید سوخت ناوگان و که پرداخت خواهد شد در بهبود, بیش از حد. به طور کلی این صنعت شد و با حروف بزرگ شده است و در 30 سال تحصیل در ترازنامه.

“شما لازم نیست مقدار زیادی از توانایی برای کاهش هزینه ها در این مقطع پس از ورشکستگی یک گزینه نیست. ما نیاز به از طریق این” او گفت:.

“نظر ما این است که این صنعت را از این طریق دریافت کنید. آن را بسیار انعطاف پذیر. آن را تا به حال به. ما آمده ایم به آن را در به طور قابل توجهی بهتر است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de