کیفیت هوا در نزدیکی مشغول استرالیا جاده ها تا 10 برابر بدتر از آمار و ارقام رسمی

کیفیت هوا در استرالیا در جاده ها اهمیت دارد. در هر روز داده می شود (زمانی که ما در مستند) مردم دیدار, رفت و آمد, ورزش و پیاده روی با کودکان در نزدیکی خیابان های شلوغ. اما تا به امروز کیفیت هوا نظارت در کنار جاده ها شده است ناکافی است.

من و همکاران من می خواستم به تغییر است. با استفاده از مواد خریداری شده از الکترونیک و فروشگاه های سخت افزاری برای حدود$150, ما کنترل کیفیت هوا.

ما به تازگی منتشر شده تحقیقات نشان می دهد که چگونه ما دستگاه های شناسایی ذرات آلودگی در تقاطع مشغول در سطح ده برابر بدتر از سطح پس زمینه اندازه گیری در هوایی رسمی ایستگاه های مانیتورینگ.


ادامه مطلب: این 5 تصاویر نشان می دهد که چگونه آلودگی هوا تغییر بیش استرالیا شهرستانها عمده قبل و بعد از مستند


ما منبع باز طراحی به معنی شهروند دانشمندان می توانید دستگاه های خود را برای اندازه گیری کیفیت هوا و اطلاعات در دسترس عموم.

این امر ارائه اطلاعات ارزشمند در مورد ترافیک شهر و آلودگی به مردم اطلاعات آنها نیاز به محافظت از سلامت خود را.

آلودگی هوا می تواند پیامدهای جدی سلامتی. تیم Wimborne/ایسنا

ذرات: یک قاتل

همه در معرض هوابرد ذرات ساطع شده توسط صنعت حمل و نقل و منابع طبیعی مانند bushfires و گرد و غبار.

ذرات معلق از ترافیک است که مخلوطی از ترکیبات سمی هر دو جامد و مایع است. آن را به خوبی شناخته شده خطر سلامت به خصوص برای کودکان و افراد مسن پیاده دوچرخه سواران و افراد مشغول به کار و یا در نزدیکی جاده ها.

ذرات معلق کوچکتر از 2.5 micrometres در قطر به عنوان PM2.5 است به خصوص مضر است. قرار داده در این زمینه یک تار موی انسان حدود 100 micrometres در عرض.

هنگامی که استنشاق این ذرات ریز می تواند آسیب به قلب و مغز و گردش خون و تنفس و ایمنی بدن و غدد درون ریز سیستم های. آنها نیز مربوط به سرطان و وزن کم هنگام تولد در نوزادان است.

آیا آن را به خودتان هوایی نظارت

بسیار قابل اعتماد تجهیزات برای اندازه گیری کیفیت هوا به طور سنتی گران و مستقر نشده و به طور گسترده ای.

رسمی کیفیت هوا نظارت معمولا فضاهای باز و یا پارک به ارائه به طور متوسط پس زمینه, خواندن آلودگی در سراسر یک منطقه گسترده ای. این ایستگاه های مانیتورینگ به طور معمول قرار داده شده در منابع آلودگی مانند ایستگاه های برق و یا در جاده ها است.

با این حال وجود دارد در حال رشد است شواهدی وجود دارد که مردم رفت و آمد در خارج از منزل در نزدیکی شهر شلوغ جاده ها در معرض سطوح بالایی از ترافیک تولید گازهای گلخانه ای.

یک کیفیت هوا نظارت بر ساخته شده توسط محققان و بنفش رنگ متصل به یک قطب نور در لیورپول سیدنی. نویسنده عرضه

کنترل کیفیت هوا می تواند خریداری کردن قفسه کم هزینه اما خوانش را همیشه قابل اعتماد نیست.

بنابراین من و دیگر محققان در دانشگاه ولونگونگ هوشمند زیرساخت های تاسیسات ساخته شده خود ما را مانیتور. آنها در اصل تشکیل شده از یک سنسور مقاوم در برابر هوا, مسکن, یک کنترلر و یک فن است. هر کسی که با الکترونیک پایه دانش و مونتاژ مهارت می ساخت و نصب یک. مانیتور متصل به اینترنت (ما با استفاده از چیزهایی شبکه) و نرم افزار مورد نیاز برای اجرای آن و جمع آوری داده ها در دسترس است به صورت رایگان در اینجا.

مقاوم در برابر هوا هزینه مسکن حدود 16 دلار را. آن شامل لوله کشی پی وی سی, قطعات چند پیچ و قطعات فایبر گلاس حشرات روی صفحه نمایش است که می تواند خریداری شده در هر فروشگاه سخت افزار.

سنسور می تواند خریداری شده از خرده فروشان الکترونیک به صورت کمی به عنوان$30, اما بسیاری از آزمایش کالیبره شده یا نظارت توسط کارشناسان و می تواند نادرست است. ما تست شده و انتخاب Novasense SDS011 که ما خریداری برای$32.

یک کنترل کننده است که برای اجرا نیاز به نظارت و ارسال داده ها به اینترنت. ما خرید ما از یک خرده فروش آنلاین برای زیر$60. یک فن نیاز به گردش هوا از طریق مسکن خریداری شد از Jaycar برای$14.

حسابداری برای سیم کشی و چند قسمت دیگر ما نظارت بر هزینه های زیر 150 دلار در هر به را ده برابر ارزان تر از اواسط کلاس تجاری آشکارسازهای و تولید منطقی نتایج دقیق.

آنچه ما در بر داشت

پس جلسات جامعه ما مستقر سنسورهای ما در نه مکان های کلیدی و تقاطع ها در اطراف لیورپول در غرب سیدنی یک منطقه که به طور سنتی رنج می برد از کیفیت بد هوا.

نظارت ما بوده اند در محل پس از مارس سال 2018 قرار داده شده نزدیک به عابر پیاده در ارتفاع سازه از قبیل نور قطب سایه سایبان و یا دیوار.


ادامه مطلب: استرالیا نیاز به قوانین سختگیرانه تر برای جلوگیری از آلودگی هوا وجود دارد اما بسیاری از ما می تواند همه را در حال حاضر


آنها شناسایی شده کنار جاده ای اندازه گیری ذرات PM2.5 در ارزش تا 280 میکروگرم در هر متر مکعب در صبح اوج ترافیک. این است که بیش از ده بار خوانش در نزدیکترین رسمی ایستگاه نظارت. شدت آلودگی و چه مدت آن طول می کشد بستگی دارد چقدر بد ترافیک است.

این یافته ها قابل مقایسه با مطالعات دیگر از جاده های شلوغ ،

آلودگی ناشی از گازهای خروجی خودرو می تواند پیامدهای جدی سلامتی. دین Lewins/AAP

تنفس راحت تر

تجربه ما از کنار کیفیت هوا را می توان در تعدادی از راه های.

بدیهی است که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا بدترین در اوج ترافیک بار برنامه سفر خود را برای جلوگیری از این زمان اگر ممکن است.

آلودگی هوا قطره به سرعت با فاصله از جاده های شلوغ و می تواند در نزدیکی سطح پس زمینه فقط یک بلوک دور. بنابراین سعی کنید به مسیر انحرافی را طی به همراه ساکت تر خیابان ها و یا از طریق پارک.

موانع مانند متراکم کنار پوشش گیاهی می تواند سپر پیاده از آلودگی است. کودکان در کالسکه بچه هستند بیشتر در معرض آلودگی ترافیک نسبت به بزرگسالان به عنوان آنها نزدیک به سطح خودرو لوله اگزوز. کالسکه را پوشش می دهد را کاهش می دهد نوزادان قرار گرفتن در معرض تا 39 درصد.

البته بهترین راه برای کاهش آلودگی هوا از ترافیک کمتر به وسایل نقلیه در جاده های ما و تمیز کننده سوخت و موتورهای.

در عین حال ما امیدواریم که ما کم هزینه تکنولوژی را بی درنگ شهروند دانشمندان به توسعه خود را با سنسور تولید داده های ما نیاز به تنفس آسان در خیابان های شهرستان.


ادامه مطلب: حتی برای آلودگی هوا مورخ مثل من این هفته گذشته بوده است شوک


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de