آلودگی هوا می تواند ساخت زنبور عسل بیمار — مطالعه جدید

چه دود اگزوز از ماشین ها باشد و چه دود ناشی از نیروگاه ها، آلودگی هوا تهدیدی اغلب نامرئی است که علت اصلی مرگ در سراسر جهان است. تنفس هوا با فلزات سنگین، اکسیدهای نیتروژن و ذرات معلق خوب به طیف وسیعی از شرایط سلامتی مزمن، از جمله مشکلات ریه، بیماری های قلبی، سکته مغزی و سرطان مرتبط است.

اگر آلودگی هوا می تواند به بسیاری از جهات مختلف به سلامت انسان آسیب برساند، این حس را به خود می دهد که حیوانات دیگر نیز از آن رنج می برند. آلاینده های هوا بر انواع زندگی، حتی حشرات تاثیر می گذارد. در مناطق بسیار آلوده صربستان، به عنوان مثال، محققان آلاینده های طولانی مدت بر روی بدن زنبور عسل اروپا یافت. دود اگزوز خودرو شناخته شده است به قطع نشانه های بوی که جذب و هدایت کردن و هدایت کردن و نشنگ به سمت گل، در حالی که همچنین دخالت با توانایی خود را به یاد داشته باشید عطر.

اکنون، یک مطالعه جدید از هند نشان داده است که چگونه آلودگی هوا ممکن است سلامت زنبور عسل را در حیات وحش تهی کند. این اثرات ممکن است به کشتن نکند. اما مانند انسان ها بارها تحت فشار های شدید و یا در حالی که احساس ناخوشایند بودن می کنند، محققان دریافتند که آلودگی هوا باعث کندی و کاستی در فعالیت های روزانه ٔ آن ها می شود و می تواند زندگی آنها را کوتاه کند.

bees ناسالم در بنگلور

هند یکی از بزرگترین تولید کنندگان میوه و سبزیجات در جهان است. که موفقیت گونه گرده افشان مانند زنبور عسل غول آسیا ضروری است. بر خلاف زنبور عسل اروپایی مدیریت شده، این زنبورها عمدتا وحشی هستند و به طور منظم در برابر انسان ها و دیگر حیوانات مشتاق به برداشت عسل خود مقاومت می کنند. کلنی ها می توانند در عرض یک سال بیش از صدها کیلومتر مهاجرت کنند، و طیف وسیعی از گیاهان و محصولات وحشی را در سراسر هند گرده افشانی کنند.

An exposed comb hive hanging from a tree branch.
یه کندو زنبور عسل غول پیکر محمد مهدی کریم

محققان بررسی کرده اند که چگونه این گونه در جنوب هند شهر بنگلور، جایی که رکوردآلودگی هوا به عنوان برخی از بالاترین در این کشور گزارش شده است. غول عسل آسیایی زنبورها مشاهده و جمع آوری در سراسر چهار سایت در شهرستان بیش از سه سال. هر کدام استانداردهای متفاوتی از آلودگی هوا را داشته اند.

تعداد زنبورهای بازدید کننده گل به طور قابل توجهی در آلوده ترین مکان ها کمتر بود، احتمالا ً کاهش می داد که چه مقدار گیاهان در این مکان ها گرده افشانی می شدند. bees from these sites died faster after capture, and, like houses in a dirty city, were partly covered in traces of arsenic and lead. آنها ضربان قلب آریتمی، سلول های ایمنی کمتری داشته اند، و احتمال بیشتری برای نشان دادن نشانه هایی از استرس وجود دارد.

چند تا غارنشین هست که باید در نظر بگيريم برای یک چیز، مناطقی که آلودگی بالایی دارند ممکن است گیاهان گلدهکمتری داشته باشند، به این معنی که احتمال جستجوی آن ها در این مناطق کمتر است. همچنین محققان به سلامت زنبور عسل در بخش هایی از شهر صرفاً بر اساس سطوح مختلف آلودگی اندازه گیری شده نگاه می کنند. آنها نمی توانند اثر آلودگی را با قطعیت مطلق منزوی کنند – ممکن است عوامل پنهانی در پشت این نهفته بوده باشد که آنها کشف کرده اند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de