Ailing Kenosha on edge as Trump visit looms amid tensions

KENOSHA, WIS. — برخی از ساکنان کنوشا از دیدار برنامه ریزی شده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می ترسند پس از ناآرامی ها بر سر تیراندازی پلیس به جیکوب بلیک ممکن است احساسات بیشتری را به هم بزند و پس از چند روز صلح باعث خشونت و تخریب بیشتر در شهر ویسکانسین در جنوب شرقی شود.

شهردار این شهر، و فرماندار ایالت نیز گفتند به اعتقاد آنها دیدار ترامپ در زمان بدی صورت می گیرد. اما ديگران از سفر رئيس جمهوری که قرار است روز سه شنبه برگزار شود، استقبال کردند که وی آسيب ها را تور خواهد کرد و با اجرای قانون ملاقات خواهد کرد. ديدار ترامپ در حالی صورت می گیرد که تظاهرکنندگان خواستار اخراج افسری هستند که به بليک شليک کرده و با اقدام به اتهامات قتل روبرو ست و بيش از يک هفته پس از آن صورت می گیرد که مقامات می گويند يک کودک ۱۷ ساله از شمال ايلينوی دو معترض را به ضرب گلوله کشت.

جیم کروزر مجری شهرستان کنوشا روز دوشنبه در پاسخ به این سوال که آیا می ترسد دیدار ترامپ بتواند خشونت بیشتری را به هم بزند یا نه، گفت: فردا خواهیم فهمید، اینطور نیست؟

این تنش ۲۳ اوت پس از آن آغاز شد که ویدئویی نشان داد یک افسر پلیس کنوشا در حالی که به تماسی در مورد یک اختلاف داخلی پاسخ می داد، به بلیک، یک سیاه پوست، در پشت تیراندازی می کرد. در تمام هفته گذشته، معترضان بلک جانز ماده رویدادهایی را برگزار کردند تا خواستار تغییراتی در پلیس شوند. تونی اورست، دولت دمکرات، جلسه ويژه قوه مقننه را برای روز دوشنبه فراخواند تا ميزبانی از اقدامات اصلاحات پليس را بر عهده گيرد، اما جمهوريخواهان هيچ اقدام فوری انجام ندادند.

مقامات گفتند منابعی برای حفاظت از جامعه اتاق خواب بين شيکاگو و ميلواکی، از جمله بيش از ۱۵۰۰ عضو گارد ملی در دست دارند.

ديويد بث کلانتر شهرستان کنوشا گفت از زمان آغاز اعتراضات تاکنون بيش از ۲۰۰ نفر دستگير شده اند. از این تعداد، بیش از نیمی از آنها از خارج از کنوشا بودند، او گفت. به گفته مقامات، بسياری از دستگيری ها به جرم نقض منع رفت و آمد بود، و شامل اتهامات احتمالی سرقت، در اختيار داشتن مواد مخدر غير قانونی و حمل سلاح های پنهان شده بدون مجوز بود. اداره پليس کنوشا گفته است بيش از ۲۰ سلاح گرم ضبط شده است.

بث همچنین گفت که «آشوبگران خارج» از رسانه های اجتماعی استفاده کرده اند یا با کلیساها و کسب و کارها تماس تلفنی برای ترساندن مردم و گسترش شایعات دروغین برقرار کرده اند.

بث گفت: «من می خواهم مردم کنوشا بدانند که منابع زیادی در اینجا برای محافظت از شما وجود دارد.»

اعضای خانواده می گويند بليک ۲۹ ساله فلج شده است و يک وکيل گفت بيشتر روده بزرگ و روده های کوچک او برداشته شده اند. خانواده او روز شنبه، درست پیش از آن که ترامپ برنامه های خود را برای دیدار اعلام کند، یک اعتراض مسالمت آمیز بزرگ را رهبری کردند.

کایلی مک نالنی، وزیر مطبوعات کاخ سفید روز دوشنبه گفت ترامپ هیچ برنامه فوری برای ملاقات با خانواده بلیک در زمانی که در کنوشا است ندارد.

ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفت با کشیش خانواده بلیک در مورد صحبت با این خانواده صحبت کرده است که اصرار داشت وکیل آنها در تماس تلفنی شرکت کند.

ترامپ گفت: «من فکر می کردم بهتر است کاری نکنم که در آن وکلا درگیر باشند.» “آنها می خواستند من صحبت کنم اما آنها می خواستند به وکلای درگیر و من فکر می کردم که نامناسب است، بنابراین من این کار را انجام نمی دهد.”

کاخ سفید بعدها تأیید کرد که ترامپ با کشیش جیمز ای وارد، جونیور، بنیان گذار و کشیش اصلی اسکوکی، کلیسای بینش مستقر در ایلینوی صحبت کرده است. آسوشیتدپرس سمت چپ و ایمیل و صوتی به دنبال نظر عصر دوشنبه از وارد.

بن کرامپ، وکیل خانواده بلیک، به سی ان ان گفت که مادر بلیک «آماده دریافت تماس تلفنی است، اما به دلایلی این تماس هرگز پیش نرفت و ما اکنون دلیل آن را درک می کنیم.»

کرامپ می گوید: «نمی دانم چرا رئیس جمهور نمی خواهد خانواده وکلای خود را تلفنی داشته باشند.» به نظر مياد وقتي با مردم حرف ميزنه وکيل باهاش داره

جو بايدن نامزد دمکرات رياست جمهوری هفته گذشته با خانواده بليک صحبت کرد.

خانواده بلیک یک «جشن جامعه» سه شنبه را برای مکاتبه با دیدار ترامپ برنامه ریزی کردند.

عمو جاستین بلیک در بیانیه ای گفت: «ما نیازی به درد و تقسیم بیشتری از یک رئیس جمهور که در پیشبرد کمپین خود به هزینه شهرمان تعیین شده است، احتياج نداريم.» “ما به عدالت و امداد برای جامعه پر جنب و جوش خود نیاز داریم.”

اورست روز یکشنبه نامه ای به ترامپ فرستاد و از او خواست که بیاید و گفت این دیدار «تنها کار ما را برای غلبه بر تقسیم و جلو رفتن با هم به تأخیر خواهد اندازد.» اما سرپرستان هیئت مدیره شهرستان کنوشا از او خواستند که لغو کند.

در نامه هفت سرپرست آمده است: «کنوشان ها صدمه می بینند و به دنبال رهبری هستند و رهبری شما در این زمان بحران از کسانی که بر اثر خشونت ها در کنوشا ویران شده اند، بسیار مورد تقدیر قرار می گیرد.»

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو