هوش مصنوعی می تواند انقلابی شواهد DNA – اما در حال حاضر ما نمی توانیم اعتماد ماشین آلات

شواهد DNA اغلب نیازی به ميخ به عنوان بسیاری از مردم فکر می کنم. حساس تکنیک های توسعه یافته بیش از 20 سال گذشته به این معنی است که پلیس می تواند در حال حاضر شناسایی دقیقه اثری از DNA در یک صحنه جرم و یا بر روی یک قطعه از شواهد. اما اثری از یک مجرم اغلب مخلوط با کسانی که از بسیاری از افراد دیگر که منتقل شده اند به نمونه سایت برای مثال از طریق دست دادن. و این مشکل باعث شده است تا به افرادی که به اشتباه محکوم کرد.

دانشمندان توسعه الگوریتم برای جدا کردن این DNA سوپ و برای اندازه گیری میزان نسبی هر فرد DNA در یک نمونه است. این “probabilsitic تعيين ژنوتيپ” روش فعال محققان پزشکی قانونی نشان می دهد که چگونه به احتمال زیاد آن است که یک فرد DNA موجود در یک مخلوط نمونه موجود در صحنه جرم است.

و در حال حاضر پیچیده تر هوش مصنوعی (AI) تکنیک های در حال توسعه در تلاش برای استخراج پروفایل DNA و سعی کنید به کار کردن اینکه آیا یک نمونه DNA آمد به طور مستقیم از کسی که در صحنه جرم و یا اینکه آیا آن را به حال شده است فقط گناه منتقل شده است.

اما اگر این تکنولوژی موفق آن می تواند با معرفی یک مشکل جدید به دلیل آن را در حال حاضر غیر ممکن است به درک دقیقا چگونه این AI می رسد نتیجه گیری خود را. و چگونه می تواند به ما اعتماد فن آوری به ارائه شواهد حیاتی اگر ما نمی توانیم بازجویی چگونه از آن تولید شده است که شواهد در وهله اول ؟ این پتانسیل برای باز کردن راه به حتی بیشتر سقط جنین از عدالت و بنابراین این عدم شفافیت ممکن است یک مانع به تکنولوژی را در استفاده از تحقیقات پزشکی قانونی.

مشابه چالش های پدید آمده در هنگام تجزیه و تحلیل DNA نرم افزار برای اولین بار یک دهه پیش. شواهد به دست آمده از DNA مخلوط نرم افزار بسیار سریع زد به چالش از دفاع تیم (از جمله این که از OJ سیمپسون) که نگران بودند که دادستان باید نشان دهد که نرم افزار به درستی اعتبار.

دقیق چگونه بودند و چه شناخته شده ميزان خطا? چگونه دقیقا کار نرم افزار و می تواند از آن جای دفاع فرضیه? شد نتایج واقعا قابل اعتماد است که یک هیئت منصفه می تواند با خیال راحت محکوم?

این یک شعار اساسی قانون که شواهد باید باز نمي شود. هیئت منصفه نمی تواند تکیه بر طاس اظهارات (ادعاهای بدون مدرک) مهم نیست چه کسی آنها را می سازد و چه تخصص آنها. اما صاحبان این نرم افزار استدلال آن بود که خود را محافظت از مالکیت معنوی و چگونه این کار نباید ساخته شده است.

نبرد در گرفت که شامل استفاده از رمان مراحل دادگاه اجازه می دهد تا دفاع تیم به بخش خصوصی را بررسی کند که چگونه این نرم افزار کار کرده است. در نهایت دادگاه متقاعد شدند که دسترسی کامل به کد منبع مورد نیاز بود نه برای آزمون فرضیه های دیگر از موارد مطرح شده توسط دادستان است.

هوش مصنوعی می تواند پیش بینی کند که آیا کسی که در واقع در سایت یک نمونه DNA. Gorodenkoff/شاتر

اما این نرم افزار نیست به طور کامل حل مسائل مربوط به DNA مخلوط و تخریب نمونه. ما هنوز هم نمی دانم قطعی اگر DNA در نمونه آمد به طور مستقیم از یک فرد و یا منتقل شد وجود دارد. این با این واقعیت پیچیده است که افراد مختلف ریختن DNA در نرخ های مختلف – یک پدیده شناخته شده به عنوان “shedder وضعیت”.

برای مثال یک نمونه گرفته شده از یک قتل با سلاح می تواند شامل بیشتر DNA از کسی که تا حالا لمس آن از از کسی که در واقع مرتکب قتل. مردم متهم شده اند با جرائم جدی به این دلیل است.

اضافه کردن این واقعیت است که DNA منتقل شده است در نرخ های مختلف در سراسر سطوح مختلف و در شرایط مختلف زیست محیطی و ممکن است آن را تقریبا غیر ممکن است بدانید دقیقا همان جایی که DNA در نمونه را از آمد. این مشکل از “انتقال و تداوم” را تهدید می کند به طور جدی تضعیف پزشکی قانونی DNA.

به عنوان یک نتیجه, آزمایش های در حال انجام برای پیدا کردن راه بیشتر دقت کمیت DNA انتقال در شرایط مختلف. و AI دارای پتانسیل برای تجزیه و تحلیل داده ها از این آزمایش و استفاده از آن برای نشان دادن منشا DNA در یک نمونه است.

اما هوش مصنوعی مبتنی بر نرم افزار است و حتی شفافیت بیشتر مشکل از احتمالاتی تعيين ژنوتيپ نرم افزار انجام داد و یکی که در حال حاضر در حال اساسی به راه آن کار می کند. راه دقیق این نرم افزار با این نسخهها کار نیست فقط یک راز تجاری – معلوم نیست حتی به توسعه دهندگان نرم افزار.

شفافیت مسائل

هوش مصنوعی با استفاده از الگوریتم های ریاضی برای تکمیل وظایف از قبیل تطبیق یک چهره به یک مجموعه خاص از احساسات است. اما مهمتر آن است که قادر به یادگیری از طریق یک فرایند آزمون و خطا و به تدریج به دخالت در آن الگوریتم های اساسی در جهت تبدیل شدن به کارآمد تر.

این فرایند دستکاری و تغییر نیست که همیشه شفاف است. این نرم افزار باعث می شود آن تغییرات فوق العاده به سرعت در حال با توجه به خود را کشف منطق است. آن را می توانید مشتق فوق العاده کارآمد نتایج اما ما نمی توانیم بگوییم که چگونه آن را انجام. این عمل مانند یک جعبه سیاه است که طول می کشد ورودی و خروجی اما که عملکرد داخلی نامرئی هستند. برنامه نویسان می توانند از طریق واضح تر توسعه روند اما از آن است که آهسته تر و کمتر کارآمد است.

این شفافیت موضوع تاثیر می گذارد بسیاری از برنامه های کاربردی گسترده تر از هوش مصنوعی. به عنوان مثال آن را می سازد آن را بسیار دشوار است برای درست AI systems است که تصمیم گیری نمایش نژادی یا تعصب های جنسیتی از جمله کسانی که مورد استفاده برای الک کردن از طریق کارمند رزومه و یا به هدف پلیس منابع است.

و ظهور هوش مصنوعی هدایت تجزیه و تحلیل DNA را اضافه کنید بعد بیشتر به این مشکلات در حال حاضر با آن مواجه است. دفاع وکلا می تواند به درستی چالش استفاده از این تکنولوژی حتی اگر استفاده از آن محدود به جمع آوری اطلاعات به جای ارائه پیگرد قانونی دارد. مگر اینکه شفافیت مشکلات هستند و خطاب در مراحل اولیه موانع برای استفاده از هوش مصنوعی در پزشکی قانونی زمینه می تواند اثبات غیر قابل عبور.

چگونه ممکن است ما در مورد مقابله با این چالش است ؟ یک گزینه ممکن است به انتخاب کردن برای کمتر کارآمد محدود اشکال AI. اما اگر هدف از هوش مصنوعی است که برای انجام وظایف ما کمتر قادر به یا کمتر مایل به خود را انجام دهد و سپس کاهش بهره وری ممکن است یک فقیر راه حل است. هر کدام شکلی از هوش مصنوعی ما انتخاب کردن برای استفاده در یک خصمانه سیستم عدالت کیفری وجود دارد و باید از این پتانسیل برای بررسی به مهندسی معکوس تمام خودکار تصمیم گیری و برای اشخاص ثالث به ارائه بدون ابهام در اعتبار.

در نهایت این صرفا یک مشکل فنی اما فوری اخلاقی مشکل است که می رود به قلب ما سیستم عدالت کیفری. در خطر است حق عادلانه باز و شفاف محاکمه. این یک نیاز اساسی است که باید قبل از عجله بی پروا از پیشرفت فن آوری حمل ما گذشته نقطه بدون بازگشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو