“آن را با غم و اندوه عمیق است که ما اعلام از دست دادن مانو Dibango ما Papy شیار که گذشت در مارس 24, 2020, در 86 سال بیشتر به Covid 19” خواندن بیانیه ای در Dibango را در Facebook صفحه.

کامرون متولد Dibango وارد در فرانسه در اوایل 1950s و مطالعه جاز و ساکسیفون در شمال شهر ریمز, جایی که او شروع به بازی در باشگاه های, با توجه به, بیوگرافی, او در Facebook صفحه.

Dibango درگذشت اوایل صبح روز سه شنبه در یک بیمارستان در منطقه پاریس تیری Durepaire عضو هنرمند تیم مدیریت و گفتگو کرد.

در اوایل دهه 1960 سبک خود را از بازی در زمان بیشتر ریتم های آفریقایی به عنوان او همکاری با بروکسل بر اساس نوازندگان از کنگو و او شروع تور در آفریقا در حال توسعه علامت تجاری خود را پمپاژ ساکسیفون ریتم.

“ساکس سکسی است. من بازی سازهای دیگر بیش از حد, اما صدای من بهترین برای تلفن های موبایل از طریق یک ساکسیفون” Dibango – که همچنین پیانو ارگ و زیلوفون – گفته, فرانسوی, موسیقی برنامه Basique سال گذشته است.

در اواخر دهه 1960 Dibango آغاز شده خود را باند بازی شده و یک رشته از نوازندگان فرانسوی و در سال 1972 او یک ضربه عمده با “روح Makossa”, ترانه ای که او را به ارمغان آورد بین المللی موفقیت و بازسازی توسط بسیاری از هنرمندان دیگر.

در سال 2009 Dibango واصل طرح دعوی در دادگاه در دادگاه پاریس در برابر تولید کنندگان از مایکل جکسون برای استفاده از “Mamase, mamasa, makossa” ریف از روح Makossa. ریف شد و معروف جهان از طریق جکسون آمار “Wanna Be Startin’ Somethin'”. مورد بود که بعد از حل و فصل در خارج از دادگاه.

در یک مصاحبه در 2019, Dibango گفت: این آهنگ در حال حاضر وجود دارد برای همه برای استفاده است. “آن منتقل شده است فراتر از من است. خوب است در راه یک بار یک آهنگ تبدیل به یک استاندارد آن دیگر متعلق به آهنگساز اما برای کسی که تفسیر آن,” او گفت:.

در Dibango 1992 آلبوم Wakafrika تولید شده در فرانسه او بازسازی یک رشته از بازدید و با بالا ستاره آفریقایی از جمله Youssou N’dour پادشاه آفتابی Adé, Salif Keïta, Angélique Kidjo و Papa Wemba و همچنین انگلیسی, خوانندگان راک و پیتر گابریل و Sinéad o’connor.

در سال 2010 Dibango دریافت “لژیون d ‘honneur” مدال در کشور به تصویب رسید فرانسه. او مبتلا به یک عفونت کروناویروس در اوایل این ماه.

سال گذشته در حاشیه یک تور جشن 60 سال در مرحله, او گفت:, موسیقی جاز, موسیقی نیاز به یک danceable ضرب و شتم .

“ما در حال پا متخصصان چیز را به حرکت این است که چگونه من را ببینید, موسیقی,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de