کشورهای آفریقایی در حال گرفتن به عنوان آنجا که آنها باید از سرمایه گذاری مستقیم خارجی

رشد اقتصادی رانده است تعدادی از عوامل. این شامل سرمایه گذاری مستقیم خارجی, ملی, پس انداز خانوار هزینه های مالی و سیاست های پولی. از اواخر دهه 1980 دولت های آفریقایی باید به طور کامل در آغوش سرمایه گذاری مستقیم خارجی به عنوان محرک اصلی رشد.

یکی از راه های که از طریق آن کشورها باید به دنبال جذب بیشتر سرمایه گذاری مستقیم خارجی شده است سرمایه گذاری نشست. این میزبانی به طور مشترک با کشورهای توسعه یافته است. آنها عبارتند از: آفریقا-سرمایه گذاری چین در اجلاس سران آفریقا-انگلستان نشست سرمایه گذاری و آفریقا و آمریکا و نشست سرمایه گذاری.

با وجود این تلاش ها داده ها نشان می دهد که آفریقا شده است دریافت کننده عمده این جریان. در واقع جذب آن بسیار کمتر از دیگر کشورهای در حال توسعه.

وجود دارد یک مشکل بزرگتر بیش از حد – تاثیر بر رشد اقتصادی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی این قاره را به خود جذب کمتر قابل مقایسه با دیگر نقاط جهان است. در پژوهش های ما مجموعه ای را به درک چرا. برای انجام این کار ما در بخش خدمات مالی است که توسعه نیافته و در بسیاری از کشورهای آفریقایی.

جستجو

ما مورد بررسی قرار داده از 45 کشور بین سالهای 1980 و 2016. متغیرهای ما نگاه شامل رشد اقتصادی, سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش مالی و توسعه سرمایه انسانی دولت هزینه و تشکیل سرمایه ثابت ناخالص.

کشور انتخاب شدند بر اساس اطلاعات در دسترس است. آنها شامل چندین کشور از تمام بلوک منطقه ای از جمله شش کشور از شمال آفریقا.

به طور کلی countinent مالی بخش کمتر توسعه یافته در مقایسه با دیگر اقتصادهای در حال ظهور به غیر از آفریقای جنوبی است که نسبتا به خوبی توسعه یافته است. کشور مالی بخش بانکی مبتنی بر نتیجه ارائه فضای محدود برای حقوق صاحبان سهام (سرمایه) بازار.

ما به دنبال بررسی ارتباط میان عوامل مؤثر بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی و توسعه بخش مالی. توسعه بخش مالی اقدامات یک کشور موسسات مالی به خدمات مالی در دسترس شهروندان است. این همچنین شامل تامین مالی برای کسب و کار.

شده است وجود دارد بسیاری از ادبیات اقتصادی در مورد تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی است. و شده اند وجود دارد بسیاری از مطالعات در ارتباط بین سرمایه گذاری مستقیم خارجی, بخش های مالی و رشد اقتصادی است. اما کمتر انجام شده است در حدی که آفریقا بخش مالی یک کانال که از طریق آن سرمایه گذاری مستقیم خارجی درایوهای رشد اقتصادی است.

یافته های پژوهش در مورد تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی کشور مخلوط می شوند. این به معنی این است که میزان تاثیر مصمم است با دیگر عوامل و ویژگی های اقتصاد کشور.

به همین دلیل ما تصمیم به نگاه کنید که چگونه بخش مالی به ویژه در آن مرحله از توسعه می تواند به متوسط تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی است.

جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی

برای بیشتر قسمت ها سرمایه گذاری مستقیم خارجی جریان به آفریقا و به طور کلی نسبت داده شده به پنج عامل. این مقررات (سهولت انجام کسب و کار) به طور کلی سرمایه گذاری, آب و هوا گسترده تر اصلاحات اقتصادی فن آوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه و بهبود زیرساخت ها است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی نقش مهمی در توسعه اقتصادی است. آن را فراهم می کند و منابع مالی و فن آوری سرریز و بهبود سرمایه انسانی. اینها همه از عوامل مهم است که می تواند خار آفریقا توسعه اقتصادی با پرداختن زیربنایی کسری بودجه و کاهش بیکاری است.

اثر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی است که به خوبی مستند شده در سطح جهان است. وجوه از سرمایه گذاران خارجی channelled از طریق یک سیستم مالی کشور قبل از اینکه به خود اختصاص هدفمند ذینفع از سرمایه گذاری است.

در آفریقا مورد ما در بر داشت که این قاره توسعه نیافته مالی بخش ضعیف تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی است.

برای اندازه گیری توسعه بخش مالی ما محاسبه اعتباری ارائه شده توسط بخش مالی به بخش خصوصی به عنوان یک درصد از تولید ناخالص داخلی. در این اندازه گیری آفریقا بخش مالی نتواند به تخصیص منابع مالی به طور موثر و کارآمد به بخش های تولیدی اقتصاد است.

زمانی که بخش مالی می کند و تخصیص منابع آن سرمایه گذاری در پروژه های پر خطر. اثر خالص است که آن را لطمه می زند و رشد اقتصادی و در نتیجه قادر به پشتیبانی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی.

چه باید انجام شود

سرمایه گذاری مستقیم خارجی جریان به آفریقا در حال افزایش است البته حاشیه. آنچه مطالعه ما نشان می دهد که دولت های آفریقایی نیاز به صرف تلاش بیشتر در به حداکثر رساندن تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی است. این است که بیش از و بالاتر از زمان تلاش برای به دست آوردن سهم بیشتری از جهانی سرمایه گذاری مستقیم خارجی جریان می یابد. عدم افزایش تاثیر سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی به این معنی است که کشورهای آفریقایی را نمی خواهد به طور کامل از سود بالاتر جریان.

بهبود عملکرد بخش مالی باید یکی از دلمشغولیهای عمده از سیاستگذاران. این باید شامل رگولاتور بهبود نقش نظارتی خود را. و آنها باید تقویت بخش مالی توانایی تخصیص منابع به طور موثر به بخش های تولیدی اقتصاد است. بهبود حاکمیت شرکتی و مدیریت ریسک استراتژی نیز کمک کند.

اين مقاله با همكاري ابراهیم Mensah Acquah. او دارای لیسانس (یکپارچه کسب و کار مطالعاتی و کارشناسی ارشد بازرگانی در رشته بانکداری و امور مالی از دانشکده کسب و کار و قانون دانشگاه برای توسعه مطالعات و غنا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>