یک کاغذ توالت اجرا مانند یک بانک اجرا شود. اقتصادی رفع مورد همان

وحشت خرید می داند هیچ مرزهای.

خریداران در استرالیا و ژاپن و هنگ کنگ و ایالات متحده را گرفتار کاغذ توالت تب در پشت COVID-19 coronavirus. قفسه های فروشگاه ها در حال خالی به سرعت به عنوان آنها می تواند نگردند.


ادامه مطلب: چرا مردم انباشت کاغذ توالت? ما خواسته کارشناسان چهار


این خرید و وحشت ناشی از ترس از دست رفته. این یک پدیده مصرف کننده رفتار شبیه به آنچه که اتفاق می افتد زمانی که وجود دارد این است که یک اجرا در بانک ها.

یک بانک اجرا رخ می دهد که سپرده گذاران از بانک برداشت نقدی زیرا آنها بر این باورند که ممکن است سقوط. آنچه که ما شاهد در حال حاضر یک توالت و کاغذ اجرا شود.

هماهنگی بازی

یک بانک دارای تنها یک بخش از آن به عنوان سپرده نقدی ذخایر. این عمل شناخته شده به عنوان “کسری-رزرو بانکی”. این آشنایی تا آنجا خود را سپرده به عنوان آن می تواند به عنوان یک تنظیم بانکی سرمایه-کفایت مورد نیاز – ساختن سود حاصل از بهره آن اتهامات عنوان شده علیه.

اگر هر مشتری به طور همزمان تصمیم به برداشت از سپرده های این بانک خواهد فرو ریختن تحت مسئولیت.

پس چرا ما به طور معمول مشاهده بانک اجرا می شود ؟ و یا کاغذ توالت اجرا می شود ؟

یک دلار هنگ کنگ داروخانه سفارشات اضافی کاغذ توالت در اوایل فوریه به عنوان مردم وحشت خرید. جروم Favre/EPA

پاسخ می آید از نوبل-اقتصاددان و برنده جان نش (با بازی راسل کرو در سال 2001 فیلم یک ذهن زیبا). نش مشترک جایزه نوبل در اقتصاد برای بینش خود را در تئوری بازی ها و به ویژه وجود آنچه که در حال حاضر به نام “تعادل نش” در “بازی”.

هر دو بانکی و توالت-بازار کاغذ را می توان به عنوان یک “بازی هماهنگی”. دو بازیکن وجود دارد – شما و هر کس دیگری است. وجود دارد دو استراتژی – وحشت خرید و یا عمل به طور معمول. هر استراتژی به همراه پرداخت.

اگر همه اعمال به طور معمول ما باید یک تعادل وجود خواهد داشت کاغذ توالت در قفسه های مغازه ها و مردم می توانند استراحت و خرید آن را به عنوان آنها به آن نیاز دارید.

اما اگر دیگران وحشت خرید, استراتژی مطلوب برای شما است همان را انجام دهید در غیر این صورت شما خواهید بود بدون کاغذ توالت. هر کس با آن مواجه است همان استراتژی و پرداخت آف بنابراین دیگران را وحشت خرید اگر شما انجام دهد.

نتیجه این است که دیگر تعادل – این یکی که در آن همه وحشت اقدام به خرید.

جلوگیری از عدم هماهنگی

بنابراین یا هیچ کس وحشت اقدام به خرید (موفق هماهنگی) و یا هر کس می کند (یک هماهنگی شکست).

ترس از هر کس دیگری خرید و وحشت ساخته شده است که برخی از مردم وحشت خرید به عنوان به خوبی. اما کسانی که وحشت خرید نیست اقدام غیرعقلانی است. آنها احمق! آنها در حال اجرای یک استراتژی مطلوب به دلیل ترس یک پایه و اساسی در واقعیت: بسیاری از مردم تجربه کرده اند رفتن به سوپر مارکت ها و پیدا کردن قفسه های خالی.


ادامه مطلب: جوراب زنانه ساقه بلند برای آماده شدن برای یک بحران نیست ‘وحشت خرید’. این در واقع یک انتخاب عقلانی


بدیهی است که اگر تنها یکی از این تعادل مطلوب است. بنابراین آنچه که ما می توانید انجام دهید برای جلوگیری از هماهنگی شکست ؟

یک راه حل این است که یک مکانیسم بازار – اجازه می دهد قیمت کاغذ توالت به افزایش به کاهش تقاضا است. این بعید است که اتفاق می افتد هر چند با توجه به واکنش احتمالی مرتبط با “قیمت درآوردن”.

وجود دارد دو راه حل های دیگر.

برای اولین بار است که دولت به عنوان ضامن.

در سال 2008 به بازار موجب سقوط با بحران وام مسکن وامهای بیپشتوانه چپ متعدد استرالیا بانک ها آسیب پذیر به سپرده اجرا می شود. در پاسخ دولت استرالیا اعلام کرد که طرح تضمین سپرده. سپرده گذاران مطمئن باشند دولت را پوشش ضرر و زیان خود را حتی اگر بانک خود را فرو دیگر ترس از گرفتار شدن توسط نه برداشت پس انداز خود را.

در مورد کاغذ توالت دولت اقدام به عنوان ضامن ممکن است شامل برگزاری استراتژیک ذخایر کاغذ توالت. اما همه چیز در نظر گرفته – از تدارکات به هزینه ها – این احتمالا ایده بسیار خوبی است.

دومین راه حل این است که جیره بندی کالا – قرار دادن محدودیت در مقدار یک مشتری می تواند خرید. ناقص اگر این خرید و محدودیت های آنها امکان پذیر است, به عنوان نشان داده شده توسط محدودیت های قرار دادن در محل توسط استرالیا در سوپر مارکت ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im