یک جلسه از هیولا در آدلاید دوسالانه ما به ارمغان می آورد و نزدیک به ترس ما

نقد و بررسی: 2020 آدلاید دوسالانه استرالیا هنر: تئاتر هیولا

آدلاید دوسالانه استرالیا هنر – در حال حاضر در آن 30 سال – دارای یک سنت از اندازه گیری نبض هنر معاصر تمرین. این تکرار متفاوت است.

گالری هنر, South Australia, متصدی لی Robb رویکردهای معاصر اضطراب چالش های فن آوری آشکار فجایع انسانی و ادامه خرید اینترنتی از امپراتوری استعمار در این نمایشگاه است. او wrangles این ترس تحت قانع کننده چتر از هیولا تئاتر. در یک معنا Robb میدارد که در آن نیک Mitzevich سمت چپ خاموش در 2014 دوسالانه قلب تاریک کاوش گناه و غم و اندوه ملی روان. شش سال در اضطراب احساس بیشتر و فوری تر.

هیولا همواره فرهنگی استعاره; در همراه نمایش جولی رابینسون به بررسی این پدیده با نگاهی تاریخی هیولا چاپ. هنگامی که هیولا تصاویر توسط Durer, Goltzius و گویا به تصویر کشیده ترکیبی موجودات با مجموعه ای از اندام های بدن و سر و catered برای اجتماعی حماقت و ترس; پیام خود را درک بود و سپس به عنوان یک اخلاقی هشدار یا omen. زبان بصری از امروز متفاوت است تا حد زیادی.

انسان و ماشین های هیولا

24, انفرادی, پروژه های در دوسالانه توسط استرالیا هنرمندان شامل دو عملکرد عمده هنرمندان Stelarc و مایک Parr.

هر روز به مدت شش روز و پار می خواند 100-صفحه اسکریپت بر اساس یک Roland Barthes متن در خواندن برای پایان زمان. او تغییر متن به استرس تکراری کلمات و عبارات و مترادف به طوری که مخاطب می شنود همان عبارات بالا آمدن دوباره و دوباره. تنها غرفه یک لیوان آب و یک چراغ مطالعه. به عنوان هر روز پیشرفت پار می خواند این متن در برابر پخش ویدئو از روز قبل است. خود را از هیولا است که ناهماهنگی شناختی این علل است. در زمان نوشتن صدای او هنوز هم نگه داشتن.

مرد در دیدار ماشین خمیده StickMan. عکس: Saul دانه/AGSA

در Reclining StickMan Stelarc قرار داده شده خود را در یک بزرگ نه متری ربات ساخته شده برای فضای نمایشگاه. بیش از دو ساعت اجرای برنامه در آخر هفته باز او در طراحی حرکات خود را و برای تلفن های موبایل. مخاطبان کمک از طریق یک صفحه نمایش لمسی به عنوان کاربران از راه دور. این ربات حرکات و صداهای بنیادی از یک الگوریتم ریاضی و تعامل انسان. این جدید ترین و شاید بیشتر دیدنی و جذاب از Stelarc کار است که در آن بدن خود را تسهیل پیچیده تعاملی سیستم های بین انسان و ماشین است.

وجود دارد برخی از عمیق روانی کار بر روی نشان می دهد از جمله برنت هریس عجیب و غریب نقاشی در معرض تروما و تهدید از او سوء استفاده پدر. جودیت رایت فراموش نشدنی قصه از سحر هستند یادبود به فرزند از دست رفته او تصور در سایه حقیقی عالم اموات.

مسلمان هنرمند Abdul عبدالله عبدالله البدل نشسته به تنهایی در یک تصویر تئاتر. بیننده می تواند در صورتی که می خواهید یک صندلی در کنار این کمی قوز بیش از شکل لباس پوشیدن و در faux طراح لباس انسان, اما آنها به زودی متوجه هود او با پوشیدن تا حدودی پنهان میمون خود را به چهره او یکی از نادر و در معرض خطر یوننان گیری-بینی میمون. میمون نیز از چهره های آشنا در فیلم هایی مانند گودزیلا و کینگ کنگ نشان دهنده این هنرمند خارجی تجربه در پست-سپتامبر 11, استرالیا است.

چارلز دیکنز Dickensian کشور نشان می دهد احساس می کند مانند یک استقلالی با آن چراغ و زرق و برق اما آن تصاویر تاریک معرض بومی اعضای کشور سیرک و بوکس گروه تئاتر که سیاهی بود, جاذبه های عجیب و غریب این “دیگر”.

جودیت رایت نصب و راه اندازی تصور یک کودک از دست رفته. عکس: Saul اسب/AGSA

چه ترس برای تلفن های موبایل مانند

هیولا تئاتر آشنایی خود را به این ایده است که این نمایشگاه فضایی است که یک سایت برای حدس و گمان و تعجب می کنم. در انتقال صدا تجربی هنرمند Julian Day یافت ارگان لوله ها منتشر می کنند هیولا و طنین زنگی که پژواک از طریق گالری دهلیز در ساعت. در باز آخر هفته دو روز هماهنگ حرکت عملکرد به نام یک فضای مدنی در نزدیکی فراماسون ها تسلیم با یک گروه از خوانندگان و برنج نوازندگان بداهه انتزاعی برای تلفن های موبایل افزوده توسط ارگان.

زیست محیطی تهدید قریب الوقوع است و فوری در هیولا تئاتر. Quandamooka هنرمند مگان مقابله را صدا نصب و راه اندازی Untitled, مرگ آهنگ تکرار شبح مانند هشدار صدا از بوش سنگ curlew های در معرض خطر شبانه پرنده. این “ابزار” هستند دوباره با هدف باقی مانده از معادن و جنگل زدایی پروژه ها. مته حفاری نفت درام و سنگ همراه با پیانو, حلقه را از طریق گالری فضا. خود را فراموش نشدنی برای تلفن های موبایل در حال دستگیری به اندازه کافی به بینندگان نشستن و گوش دادن.

دوسالانه بازدید کنندگان دعوت به صرف شب با برخی از زنبورها در مایک بیانکو را Anthrocomb. عکس: Saul دانه/AGSA

این دوسالانه گسترش به نزدیکی آدلاید باغ گیاه شناسی با مجسمه توسط علامت گذاری به عنوان Valenzuela و مایکل آب نبات در کف خانه و جشن دویست ساله هنرستان. آب نبات را به آرامی در حال حرکت و مسحور دب اکبر آویزان بالا هنرستان ورودی در حالی که علامت Valenzuela را Once Bitten Twice Shy میآید تا در یک lily pond.

در هدف ساخته شده زنبور عسل خانه Anthrocomb علامت بیانکو شمارنده فروپاشی کلنی های زنبور عسل به معنای واقعی کلمه خواب با آنها در ساختار. او را دعوت مخاطبان به انجام همان.

جولیا رابینسون بئاتریس یک بد بخت سمی موجود – بخش-انسان بخشی-گل نشسته در موزه گیاه شناسی اقتصادی. او نوشتن نرم مجسمه سازی شاخکهای زیبا بنفش و mustards نقطه به یک مخلوق در تلاش برای جلوگیری از هیولا سرنوشت.

شیشه هنرمند Yhonnie کمیاب از Kokotha و Nukuna مردم الگوی این Deadhouse در باغ یک بار استفاده می شود به خانه های بومی قطعات بدن برای “مقاصد پزشکی” با پر کردن آن به صورت نمادین با ترمیم شیشه ای ساخته بوش موز.

Abdul عبدالله با او کار یکی از چندین کاوش در احساسات ‘مغایرت’. عکس: Saul دانه/AGSA

این دوسالانه به ارمغان می آورد طراوت روانی عمق انعکاسی زل زل نگاه کردن و انرژی به ما ترس است. راب کرده خلاقانه اضافه شدن یک عنصر جدید به ترکیب فرهنگی: هیولا. این نمایشگاه تأکید چگونه در استعماری و پسا استعماری و decolonial بار و در حال حاضر anthropegenic دوران هیولا نه تنها در درون ما آنها همواره ما.

هیولا تئاتر در گالری هنر جنوب استرالیا تا 8 ژوئن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im