یک سخنرانی آتشین و اتمام حجت: ریشه دهلی شورش

Kapil میشرا یک سیاستمدار محلی با هند پیشرو حزب ناسیونالیست هندو بود فقط از دست یک انتخابات. آشنایان در منطقه که در حال حاضر احساس می کند مانند یک جنگ منطقه گفت که او تا به حال شده به دنبال یک راه برای جستن به عقب.

میشرا, 39, است که شناخته شده برای خود را صریح نظرات و انعطاف پذیر سیاست است. به عنوان یک طبقه فوقانی هندو از یک خانواده سیاسی او تا به حال کار کرده و سازمان عفو بین الملل و صلح سبز افزایش یافته است و در صفوف یکی از ترین هند مترقی سیاسی سازمان. اما چند سال پیش او منتقل وفاداری در سراسر طیف سیاسی به Bharatiya Janata Party هند در حال حاضر حزب حاکم است که ریشه های عمیق در هندو supremacist ایدئولوژی.

روز یکشنبه او به نظر می رسد در یک تجمع در برابر گروهی از معترضان (که بیشتر آنها را زنان) بودند که در اعتراض به قانون تابعیت به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان تبعیض آمیز نسبت به مسلمانان است. او در آنجا بادی خشم خود را در یک سخنرانی آتشین است که در آن او صادر اولتیماتوم به پلیس: یا روشن کردن تظاهرکنندگان که با مسدود کردن جاده اصلی و یا او و پیروان او آن را انجام دهد خود را.

در عرض چند ساعت بدترین هندو-مسلمان خشونت در هند در سال انفجار بود. باندهای هندوها و مسلمانان با یکدیگر جنگیدند با شمشیر و خفاش ها پشت سر هم به شعله های آتش تکه های آجر میره از طریق هوا و اوباش بارید ضربات در گوشه مردان است.

“Kapil Mishra باید در زندان” گفت: Rupesh Bathla که تاجر می گوید که او شناخته شده Mishra از آنها نوجوان بودند. “او شروع به جمعی شورش. او کاشته نفرت در قلب مردم است.”

روز چهارشنبه حداقل 25 نفر کشته شده بود در بیمارستان دولتی بیشتر از زخم گلوله. چند تن از شاهدان گفت که زنده آتش آمد از این جهت از افسران پلیس و مرده را شامل مسیحیان و همچنین مسلمانان است.

هر چند اموال متعلق به یهودیان سوزانده شد, تخریب بود بسیار سنگین تر در اسلام طرف است. در مناطق مسلمان, فروشگاه, بعد از فروشگاه نابود شد و کل بازار به آتش کشیده شد. ده ها تن از ساکنان مسلمان را متهم به ماموران پلیس ایستاده منفعلانه در حالی که تخریب جریان بود.

A woman walks through the burnt remains of a Mustafabad mosque in New Delhi on Wednesday, Feb. 26, 2020. A local Hindu politician told the police to evict a group of Muslim protesters or he and his men would and now, many have died in some of the worst violence in decades. (Atul Loke/The New York Times)

یک پیاده روی را از طریق سوخته باقی مانده از یک Mustafabad مسجد در دهلی نو در چهار شنبه, فوریه. 26, 2020. محلی هندو سیاستمدار گفت: پلیس برای اخراج یک گروه از معترضان مسلمان و یا او و مردان خواهد بود و در حال حاضر بسیاری از فوت کرده اند در برخی از بدترین خشونت در دهه. (Atul Loke/نیویورک تایمز)

روز چهارشنبه چند نفر در خیابان راه می رفت بی سر و صدا در گذشته سیاه شدن ماشین hulks و شکست در خانه. بوی سوخته مواد هنوز در هوا آویزان در چه برخی از محققان گفته بود وهم آور اکو قبلی مذهبی حجامت در هند.

“در کل دهلی شورش از این هفته در حال حاضر شروع به نگاه مانند کشتار à la گجرات در سال 2002 و دهلی نو در سال 1984” گفت: Ashutosh Varshney, مدیر, مرکز, معاصر, جنوب آسیا در دانشگاه براون است.

در حالی که مرگ و میر است که هیچ جا در نزدیکی کسانی که زودتر حملات این قسمت به اشتراک گذاشته اخلال شباهت Varshney گفت: با “اوباش رها کردن وحشیانه خشونت در حالی که پلیس نگاه به دور و یا پیوستن به اوباش به جای بیطرفانه مداخله برای سرکوب شورش.”

با خشونت خنک کننده برای لحظه ای نخست وزیر نارندرا مودی که به میزبانی رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان مبارزه خروشان شکست سکوت خود را روز شنبه پس از مغلوب ساختن پیشی جستن به حال رفتگان اصرار مردم در یک پست توییتر به “حفظ صلح و برادری در تمام زمانها.” وی افزود: “صلح و آرامش مرکزی به اخلاق ما است.”

اما نگرانی درنگ در میان بسیاری از سرخپوستان از جمله هندوها که Mishra و ملی هندو حامیان weaponised بسیار خطرناک خلق و خوی. در یک هندو اکثریت ملت با ملی هندو دولت اجازه داده است که قاتلان از مسلمانان به مجازات و ترس در حال رشد بوده است که خشونت هندو افراط گرایی می تواند از کنترل خارج شود.

روز چهارشنبه چند پراکنده حملات گزارش شده اما هیچ مقیاس بزرگ ضرب وشتم. پلیس مسلح در حال حاضر با تفنگ شده بود تقویت شده با نیروهای شبه نظامی.

در منطقه ای که دچار بدترین در مبارزه با بسیاری از ساکنان گذاشته سرزنش در میشرا که کاهش یافته است یک درخواست برای مصاحبه. اما در یک پست توییتر او گفت: “این یک جرم به درخواست برای مسدود شدن جاده ها باز می شود. این یک جرم به حقیقت را بگویید. من نمی ترس این کمپین نفرت علیه من است.”

A shopkeeper checks on the burnt remains of his Tyre Market shop in the Gokulpuri neighborhood in New Delhi on Wednesday, Feb. 26, 2020. The deadly riots that erupted in India this week all began with one man, Kapil Mishra, a local politician with India’s leading Hindu nationalist party, had just lost an election and acquaintances in the eastern New Delhi neighbourhood where he grew up, which now resembles a war zone, said he was looking for a way to bounce back. (Atul Loke/The New York Times)

یک مغازه دار چک در سوخته باقی مانده از لاستیک در بازار, مغازه در Gokulpuri محله در دهلی نو در چهار شنبه, فوریه. 26, 2020. این شورش که فوران در هند این هفته شروع شد با یک مرد, Kapil میشرا یک سیاستمدار محلی با هند پیشرو حزب ناسیونالیست هندو بود فقط از دست یک انتخابات و آشنایان در شرق دهلی نو محله که در آن او بزرگ شده که در حال حاضر شبیه به یک جنگ منطقه گفت که او به دنبال یک راه برای جستن به عقب. (Atul Loke/نیویورک تایمز)

Mishra گفته بود در سخنرانی خود که او نمی خواست برای ایجاد مشکل قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن در سمت چپ این کشور سه شنبه شب. اما همانطور که یکشنبه شب با نزدیک شدن باندهای هندو و مردان مسلمان شروع به پرتاب سنگ در یکی از دیگری و به سرعت باعث به مراتب بیشتر خشونت است.

در یک جلسه دادگاه در شورش جمعه یک قاضی فشرده مقامات پلیس در مورد اینکه چرا آنها تا به حال به تماشای ویدئوها از Mishra آتش زا گفتار نشانه ای, قاضی ضمنی که آنها تا به حال به طور جدی بررسی منابع از خشونت است.

“این است که واقعا در مورد گفت:” قاضی S Muralidhar با توجه به LiveLaw حقوقی, وب سایت خبری. “بسیاری از تلویزیون در دفتر خود را, چگونه می توانید یک افسر پلیس می گویند که او نیست به تماشای این فیلم ها ؟ من واقعا وحشت زده توسط امور پلیس دهلی.”

Mishra هواداران گفت: اکثریت مردم در جامعه حمایت کرده بود تلاش خود را برای اخراج معترضان.

“چگونه می تواند ما بچه ها به مدرسه با کسانی که در تظاهرات و مسدود کردن جاده ها گفت: Alok Kumar Gupta, یک افسر بازنشسته ارتش که زندگی در نزدیکی اعتراض منطقه است. “Kapil Mishra بود و تنها در تلاش برای کمک به.”

اما دیگران تعجب می کنم اگر Mishra در تلاش بود برای ایجاد یک نام برای خود در ملی هندو محافل. او انتخاب شده بود به محلی مونتاژ در دهلی نو در سال 2015 از مترقی Aam Aadmi Party, اما در نهایت سقوط کرد با همکاران خود و پناهنده به مودی Bharatiya Janata Party یا BJP.

او سپس شروع به حمایت ملی هندو انداز و بدنام کردن مسلمانان بیشتر از مصلحت سیاسی از اعتقاد به واقعی استدلال Bathla که ادعا می کند به شناخته شده Mishra برای 30 سال است.

“هنگامی که او جوان بود او بود که” او گفت:. “او سرما.”

فقط چند هفته قبل از Feb. 8 محلی مجمع انتخابات Mishra ارسال شده چه بود و به طور گسترده ای به عنوان یک آتش زا توییتر پیام فریم مسابقه به عنوان “هند در مقابل پاکستان است.”

New Delhi firefighters check on the burnt remains of Tyre Market shops in the Gokulpuri neighbourhood in New Delhi on Wednesday, Feb. 26, 2020. A local Hindu politician told the police to evict a group of Muslim protesters or he and his men would and now, many have died in some of the worst violence in decades. (Atul Loke/The New York Times)

دهلی نو آتش نشانان در بررسی سوخته باقی مانده از لاستیک مغازه های بازار در Gokulpuri محله در دهلی نو در چهار شنبه, فوریه. 26, 2020. محلی هندو سیاستمدار گفت: پلیس برای اخراج یک گروه از معترضان مسلمان و یا او و مردان خواهد بود و در حال حاضر بسیاری از فوت کرده اند در برخی از بدترین خشونت در دهه. (Atul Loke/نیویورک تایمز)

پس از او از دست رفته مسابقه چند نفر گفت که او در زمان خط سخت در برابر عمدتا مسلمان معترضان به عنوان یک راه برای بهبود جایگاه خود را در BJP.

“او نیست به گرفتن توجه زیادی از یو پی اس بالاتر” گفت: حسرت علی حقوقی افسر که زندگی همان منطقه ای که در آن Mishra خانواده زندگی می کردند برای سال های بسیاری است. “این همه در یک برنامه برای به دست آوردن یک موقعیت محکم.”

حداقل یکی دیگر سیاستمدار در مودی حزب در حال حاضر فاصله خود را از Mishra. “هر کس از انجام این کار سخت عمل باید گرفته شود” گفت: سیاستمدار, Gautam Gambhir, یک عضو پارلمان از منطقه است. “Kapil Mishra گفتار قابل قبول نیست.”

تظاهرات در برابر جدید قانون تابعیت که باعث می شود آن را آسان تر برای غیر مسلمان مهاجر برای تبدیل شدن به کامل تکامل یافته شهروندان هند را گرفت به طور متناوب از دسامبر. شده است وجود دارد تلویحی از اختلافات مذهبی با مسلمانان هند اعتراض به این قانون و بسیاری از یهودیان حمایت از آن است. اما هفته گذشته اولین بار بود که تظاهرات تبدیل تعداد زیادی از هندوها و مسلمانان با خشونت در برابر یکدیگر است.

اکثر مسلمانان هند و بی اعتمادی بی جی پی و اشاره به قتل های فرقه ای دیوانگی است که جان بیش از 1000 نفر تقریبا 800 از آنها را مسلمانان در گجرات دولت در سال 2002 زمانی که مودی بود که رئیس آن وزیر.

مودی و دولت را متهم به بی سر و صدا به سفارش پلیس ایستاده به عنوان خشونت خروشان. او را رد کرده است کسانی که اتهامات و در سال 2012 یک تحقیقی پنل برای دیوان عالی کشور هیچ مدرکی برای حمایت از آنها.

Security personnel guard a burned mosque in Mustafabad, in East Delhi, India on Feb. 26, 2020. A local Hindu politician told the police to evict a group of Muslim protesters or he and his men would and now, many have died in some of the worst violence in decades. (Atul Loke/The New York Times)

پرسنل امنیتی گارد سوخته مسجد در Mustafabad در شرق دهلی نو هند در فوریه. 26, 2020. محلی هندو سیاستمدار گفت: پلیس برای اخراج یک گروه از معترضان مسلمان و یا او و مردان خواهد بود و در حال حاضر بسیاری از فوت کرده اند در برخی از بدترین خشونت در دهه. (Atul Loke/نیویورک تایمز)

اما تا زمانی که او نخست وزیر شد در سال 2014 مودی ممنوع اعلام شد و از ورود به ایالات متحده است. و پس از او به قدرت رسید, خشونت علیه مسلمانان, از جمله اراذل و اوباش lynchings دارای شدت افزایش یافته است.

خانواده مسلمان در غرب دهلی نو در حال حاضر به ترک خانه های خود. چند در مصاحبهها گفته است که آنها دیگر احساس امن است.

عسگر علی که فروشگاه مواد غذایی به زمین سوخته بود روز شنبه گفت: هیچ تفاوتی بین ماموران پلیس و اوباش هندو. او گفت که او در حال فرار بود خانه اش جایی که او زندگی می کردند به 20 سال دانستن است که او ممکن است هرگز بازگشت.

“من ساخته شده این خانه با خون و عرق” علی گفت. “در حال حاضر من شده اند کاهش می یابد به یک بی خانمان گدا. من همه چیز را از دست داده اند.”

©2020 نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>