7 درس از “چهره های پنهان’ ناسا ریاضیدان کاترین جانسون زندگی و حرفه

کاترین جانسون یک آفریقایی-آمریکایی بود که ریاضی ساخته شده بحرانی کمک به برنامه فضایی ناسا درگذشت, Feb. 24 در سن 101.

جانسون تبدیل به یک نام خانگی با تشکر از جشن کتاب “چهره های پنهان: رویای آمریکایی و داستان بی حد و حصر از زنان ریاضیدانان کمک کرد که برنده شدن در این مسابقه فضایی” که بعدها تبدیل شد به یک فیلم. میراث او را فراهم می کند و درس را برای حمایت از زنان و دیگر گروه کمتر در ریاضیات و علوم.

به عنوان یک مورخ ریاضیات من زنان مورد مطالعه در این زمینه و با استفاده از کتاب “چهره های پنهان” در کلاس های درس من. من می توانم به برخی از ایده های معاصر همه ما می تواند از بهره مند شوند که بررسی جانسون زندگی است.

1. مربیان تفاوت

در اوایل زندگی خود جانسون پدر و مادر در پرورش او دلاوری های فکری.

چون هیچ دبیرستان برای آفریقایی-آمریکایی کودکان در زادگاه خود را از White Sulphur Springs, West Virginia, خانواده نقل مکان به موسسه, West Virginia در طول سال تحصیلی. جانسون وارد West Virginia State College دبیرستان به عنوان یک preteen و ثبت نام در سن 14.

در حالی که در غرب ویرجینیا دولت جانسون در زمان کلاس با انجی ترنر پادشاه. پادشاه تدریس در آزمایشگاه دبیرستان در حالی که او کار می کرد برای تبدیل شدن به یکی از اولین آفریقایی-آمریکایی به کسب درجه کارشناسی ارشد در ریاضی و شیمی. او را به کسب دکتری در ریاضی آموزش و پرورش در سال 1955.

پادشاه تدریس جانسون هندسه و او را تشویق ریاضی حرفه. سیزده سال بزرگتر از جانسون, او یک مدل زندگی امکان.

Johnson, فارغ التحصیل از, West Virginia State College در سن 18. در حالی که وجود دارد او تا به حال فرصت خوبی است برای یادگیری از W. W. Schieffelin Claytor سومین آفریقایی آمریکایی برای کسب درآمد (Ph. D.) در ریاضیات در آمریکا است. Claytor تشویق کاترین برای تبدیل شدن به یک تحقیق ریاضی. در 1930s کمی بیش از 100 آمریکایی در شمارش خود را به عنوان ریاضیدانان حرفه ای.

باراک اوباما اهدا کاترین جانسون مدال آزادی ریاست جمهوری در سال 2015. AP Photo/اوان Vucci

2. دبیرستان ریاضیات می افزاید:

هنگامی که جانسون کامل استاندارد های برنامه درسی ریاضیات در ایالت ویرجینیای غربی, کالج, Claytor ایجاد کلاس های پیشرفته فقط برای او از جمله یک دوره هندسه تحلیلی.

ریاضیات مفاهیم ساخت یک دیگر و ریاضیات او آموخته شده در این کلاس به او کمک کرد تا در کار خود را در ناسا چندین سال بعد. او با استفاده از این مهارت های تحلیلی به منظور بررسی محاسبات کامپیوتر برای جان گلن را در مدار اطراف زمین و برای کمک به تعیین مسیر برای سال 1969 با آپولو 11 پرواز به ماه, در میان دیگران.

3. شن مسائل

قبل از روانشناس آنجلا Duckworth به نام توجه به قدرت اشتیاق و پشتکار در قالب شن و کاترین جانسون مدل این یکی مشخصه.

در سال 1940 او موافقت کرد و به عنوان یکی از سه دقت انتخاب دانش آموزان به desegregate West Virginia برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه. او همچنین تا به حال به “قاطعانه و تهاجمی” در مورد دریافت اعتبار برای کمک به تحقیقات در ناسا.

در سال 1960 تلاش او برای کمک به او را تبدیل به اولین آفریقایی-آمریکایی و اولین زنی است که نام او در ناسا گزارش پژوهش. در حال حاضر ناسا archives شامل بیش از 25 علمی گزارش در فضا پرواز سابقه نویسنده و یا co-نوشته شده توسط جانسون بیشترین تعداد گونه آفریقایی-آمریکایی یا زن.

4. قدرت دفاع از خود را

کاترین جانسون مشغول به کار در ناسا در سال 1966. ناسا سی سی توسط

هنگامی که ناسا تشکیل شد و در سال 1958 زنان هنوز هم مجاز به شرکت در آزمون پرواز جلسات.

در ابتدا Johnson, خواهد, سوال در مورد جلسات و “گوش دادن و گوش دادن.” در نهایت او پرسید: اگر او می تواند شرکت کنند. ظاهرا مردان خسته میشد از او سوال و در نهایت به او اجازه حضور در جلسات.

5. قدرت یک تیم

در سال 1940 جانسون خودش را در میان 2 درصد از تمام زنان آمریکایی آفریقایی تبار که به دست آورده بود یک مدرک دانشگاهی است. در آن زمان او در میان نزدیک به 60 درصد از کسانی که زنانی که تا به حال تبدیل شدن به معلمان است.

بعد به او پیوست و غرب محاسبات گروه در مرکز تحقیقات لانگلی که در آن زنان “بر شغل و هر یک از دیگر.” آنها بررسی می شود کار یکدیگر و ساخته شده مطمئن شوید که هیچ چیز در سمت چپ با یک خطا. آنها با هم کار برای پیشبرد هر یک از دیگر به صورت جداگانه و در مجموع به عنوان آنها محاسبات انجام شده برای ماموریت های فضایی و تحقیقات حمل و نقل هوایی.

کاترین جانسون بود که در ویرجینیا هوا و فضا مرکز در همپتون, Va. در سال 2016. AP Photo/NASA

6. قدرت زنان برای دفاع از زنان

اگر چه جانسون آغاز شده به عنوان یک انسان و کامپیوتر در غرب محاسبات گروه پس از دو هفته او نقل مکان کرد به مانور بار شاخه ای از تحقیقات پرواز بخش زیر جهت هنری پیرسون.

هنگامی که آن زمان به این موقعیت دائمی پس از شش ماه آزمایشی دوره دوروتی Vaughan سپس غرب بخش محاسبات سر و جانسون رئیس سابق گفت پیرسون به “یا او را بالا بردن و یا ارسال پشت او به من بود.” پیرسون پس از آن ارائه شده Johnson موقعیت و بالا بردن.

7. میراث امکان

در ماه مارس سال 2014 Donna Gigliotti تهیه کننده از شکسپیر در عشق و خواننده دریافت 55-صفحه غیرداستانی پیشنهاد در مورد زنان آمریکایی آفریقایی تبار ریاضیدانان در ناسا در همپتون ویرجینیا.

“من نمی توانستم بیش از این واقعیت است که این یک داستان واقعی است و من نمی دانم هر چیزی در مورد آن” Gigliotti اعتراف کرد. “من فکر می کردم این یک فیلم است.” Gigliotti حدس در نهایت به فیلم “چهره های پنهان” و یک نسل کامل از جوانان به یادگیری در مورد احتمالات از ریاضی و علوم.

وزارت امور خارجه ایالات متحده نشان داد چهره های پنهان در سراسر جهان در حال توسعه به منظور تشویق دختران و زنان به در نظر گرفتن امکانات از مشاغل در ریاضی و علوم. ماتل ایجاد کاترین جانسون باربی در آن “الهام بخش زنان” سری به جشن “دستاوردهای پیشگام که شکست را از طریق موانع از نژاد و جنسيت.”

[شما باهوش و کنجکاو در مورد جهان است. بنابراین در حال گفتگو نویسندگان و ویراستاران. شما می توانید برجسته ما هر آخر هفته.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>