7 روش عالی برای استفاده از روغن درخت چای برای آکنه

روغن درخت چای برای آکنه چگونه کار می کند؟

روغن درخت چای یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی است که از برگهای یک درخت بومی استرالیا معروف به Melaleuca alternifolia استخراج می شود. روغن درخت چای یک گزینه عالی برای درمان پوست است ، به ویژه برای پوست های چرب و مستعد آکنه ، به همین دلیل بهترین درمان طبیعی برای آکنه در نظر گرفته می شود. یک کیت آزمایشی DNA به شما کمک می کند احتمال داشتن پوستی مستعد آکنه را تعیین کنید. اگرچه مشخص شده است که استفاده از روغن درخت چای برای آکنه بسیار موثر است ، اما بسیاری از ما نمی دانیم که چگونه کار می کند.

هنگامی که یکی از شرایطی که در ایجاد آن وجود ندارد ، آکنه نمی تواند پوست فرد را در دست بگیرد. استفاده از روغن درخت چای می تواند به رشد رشد پروپیونی باکتریوم آکنه کمک کند ، به همین دلیل این روغن اساسی در مبارزه با آکنه بسیار مفید است.

روغن درخت چای از ترکیبات ضد میکروبی تشکیل شده است که به جلوگیری از رشد میکروبی کمک می کند. این ماده حاوی خواص ضد باکتریایی چشمگیری است که تحت عنوان ترپن ها ، نوعی روغن فرار شناخته می شود و در برابر آکنه های پروپیونی باکتریوم عمل می کند و به طور موثری باکتری های آکنه را از بین می برد و سطح جوش های پوستی را کاهش می دهد.

یافته های مطالعات مختلف نشان می دهد که روغن درخت چای به اندازه برخی از درمان های پوستی معمول برای آکنه موثر است. طبق تحقیقات ، روغن درخت چای سرشار از ترپینن-4-اول است ، که باعث می شود آن در درمان آکنه بسیار موثرتر از گزینه های تجاری مانند بنزوئیل پراکسید باشد. ترپینن-4-اول باعث فعالیت ضد میکروبی می شود ، و این باعث از بین رفتن باکتری های پوستی مسئول آکنه می شود.

اگرچه روغن درخت چای برای بلعیدن بی خطر نیست ، اما این روغن اساسی برای استفاده موضعی کاملاً مناسب است. علاوه بر این ، روغن درخت چای غیر سرطان زا است ، که نمی توان در مورد بسیاری از درمان های آکنه غنی از مواد شیمیایی و تجاری استفاده کرد. بنابراین ، می تواند در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

روغن درخت چای برای آکنه می تواند به منافذ پوست کمک کرده و به ضد عفونی کننده پوست کمک کند. این روغن اساسی می تواند با نفوذ به اعماق پوست و از بین بردن منافذ پوست ، انسداد غدد چربی را از بین ببرد. از آنجا که آکنه غالباً در داخل منافذ ایجاد می شود ، در اینجاست که باید هر درمان آکنه ای انجام شود.

شاخه های سلول پوستی روغنی و روغنی آب را دفع می کنند اما روغن را دفع نمی کنند ، به همین دلیل روغن درخت چای راه حل مناسبی به ویژه برای پوست های چرب و مستعد آکنه ارائه می دهد. همچنین باکتری های ایجادکننده آکنه در داخل فولیکول های مو را از بین می برد و احتمال شیوع آکنه را بیشتر کاهش می دهد. این فرآیند ضدعفونی علاوه بر درمان التهاب و تسکین پوست ، به خشک شدن جوش های سر سفید ، جوش های سرسیاه و جوش ها کمک می کند تا پوست به حالت طبیعی خود برگردد.

روغن درخت چای همچنین به عنوان یک حلال مرطوب کننده عمل می کند و می تواند به عنوان پاک کننده استفاده شود. به راحتی چربی و گرد و غبار را از بین می برد و به محافظت از پوست در برابر استرس اکسیداتیو کمک می کند. هنگام استفاده ، روغن درخت چای با روغن طبیعی پوست مخلوط می شود و از تبدیل شدن منافذ مسدود شده به غذای باکتری جلوگیری می کند. بدون تغذیه ، باکتری های آکنه ساز رشد نمی کنند.

روغن درخت چای همچنین می تواند به روند بهبود پوست در هنگام استفاده کمک کند. این روغن اساسی می تواند از رشد باکتری های مضر و آکنه ساز جلوگیری کند که از توانایی بهبود پوست ما جلوگیری می کنند. بنابراین ، روغن درخت چای می تواند برای افرادی که در چرخه بی پایان آکنه گرفتار شده اند مفید باشد.

روغن درخت چای علاوه بر توانایی آن در از بین بردن گرد و غبار و چربی به راحتی ، دارای خواص ضد باکتری ، ضد قارچ ، ضد ویروس و ضد عفونی کننده است. علاوه بر کمک به درمان آکنه ، روغن درخت چای همچنین دارای اثرات پیشگیرانه در شیوع آکنه در آینده است.

 

می توان از قطره یا دو قطره مخلوط در آب مقطر برای درمان آکنه در صورت استفاده کرد. با این حال ، برای داشتن حداکثر فواید می توانید چند قطره از این روغن اساسی به حمام خود اضافه کنید ، به خصوص اگر سایر قسمت های بدن تحت تأثیر قرار گیرند. استفاده از نسخه رقیق شده روغن درخت چای توصیه می شود ، خصوصاً اگر پوست حساسی دارید.

 

خرید روغن درخت چای

آکنه چیست؟

آکنه از نظر علمی به عنوان یک بیماری التهابی مزمن پوستی تعریف می شود. این تعریف آکنه را به عنوان یک بیماری پوستی پیشرونده و طولانی مدت نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن ما به آن واکنش می دهد به گونه ای که لکه های ملتهب و قرمز صورتی مشخصه آکنه ایجاد می کند.

به عنوان یک بیماری غدد سبوم (روغن) و فولیکول های مو (منافذ) ، آکنه معمولاً به دلیل وجود سه مسئله مختلف پوستی ایجاد می شود.

  • ترشح بیش از حد سبوم یا روغن. هر حفره در پوست غده چربی دارد که روغن ترشح می کند. تولید زیاد روغن آغاز چرخه ایجاد آکنه است ، به همین دلیل انواع پوست های چرب بیشتر مستعد آکنه هستند.
  • پوست مرده به دام افتاده در داخل منافذ. به طور معمول ، سلول های پوستی ما تقریباً هر 30 روز ریزش می کنند. اما این روند طبیعی لایه برداری می تواند در برخی مواقع کمی کند باشد. عدم انجام سریع لایه برداری از پوست شما اغلب منجر به تجمع سلول های مرده پوست در داخل منافذ می شود.
  • افزایش سطح باکتریهای ایجاد کننده آکنه معروف به پروپیونی باکتریوم آکنه. آکنه معمولاً در داخل منافذی شروع می شود که سلولهای مرده پوست و شاخه های مسدود کننده منافذ مواد غذایی را برای این نوع باکتری ها فراهم می کنند.

با رشد ، پروپیونی باکتریوم آکنه اغلب پروتئین های ایمنی زا به همراه آنزیم های تجزیه کننده پوست تولید می کند. سیستم ایمنی بدن ما نسبت به این پروتئین های ایمنی واکنش نشان می دهد و باعث التهاب می شود. این به صورت جوش ، لکه یا آکنه آشکار می شود.

 

پوست چرب آغاز چرخه ایجاد آکنه است. متأسفانه ، تغییرات هورمونی اغلب باعث چربی پوست می شود ، که به نوبه خود احتمال بروز آکنه را افزایش می دهد. به همین دلیل است که آکنه در دوران بلوغ رایج است. همچنین به همین دلیل است که زنان در دوره های قاعدگی بیشتر در معرض آکنه قرار دارند.

 

این واقعیت که نوجوانان و زنان قاعدگی تنها افراد مبتلا نیستند ثابت می کند که تغییرات هورمونی تنها عاملی نیست که در ایجاد آکنه نقش دارد. در حقیقت ، آکنه در بزرگسالان بیشتر دیده می شود. مطالعات نشان می دهد که شیوه زندگی ، رژیم غذایی و استرس می تواند در شیوع آکنه نقش داشته باشد.

 

اگر پوست شما دچار لکه های التهابی شود ممکن است دچار آکنه شوید. شناسایی این نقاط کار سختی نیست. علاوه بر اینکه بسیار دردناک هستند ، آنها اغلب باعث التهاب قرمز صورتی می شوند ، سر پر از چرک را تشکیل می دهند و هنگام بهبودی می توانند علائم هایپرپیگمانتاسیون قهوه ای برجای بگذارند.

 

استفاده از روغن درخت چای برای آکنه

آیا روغن درخت چای به زخم های آکنه کمک می کند؟

جای زخم های آکنه جدا از ظاهر ناخوشایند آنها می تواند بر میزان اعتماد به نفس فرد تأثیر بگذارد. اما از بین بردن جای زخم های آکنه معمولاً آسان نیست. گزینه های درمانی شیمیایی و لیزری به دلیل هزینه های بالقوه و خطرات موجود ممکن است گزینه های مناسبی در نظر گرفته نشوند.

به همین ترتیب ، بسیاری از ما بدنبال یک روش درمانی جایگزین مناسب خواهیم بود. خوشبختانه برای شما ، یک درمان خانگی ساده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا جای زخم های خفیف و حفره های عمیق را سبک یا پر کنید. گرچه برای بسیاری شناخته نشده است ، اما روغن درخت چای احتمالاً موثرترین درمان خانگی برای جای زخم های آکنه است.

آیا روغن درخت چای کار می کند؟

این روغن اساسی برای مدتی طولانی برای درمان انواع مختلفی از بیماری های پوستی مورد استفاده قرار گرفته و می توان آن را در مجموعه ای از محصولات آرایشی یافت. اگرچه این یک داروی شناخته شده برای جوش های فعال آکنه است ، اما تأثیر روغن درخت چای بر روی جوش های آکنه تا حدودی نامشخص است.

برخلاف اکثر جوش ها ، لکه های آکنه و جای زخم های ایجاد شده اغلب در اعماق پوست ایجاد می شوند. این زخم ها با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض آفتاب ، سایه تیره تری پیدا می کنند. اگرچه روغن درخت چای توانایی کمک به مبارزه با این اثرات را دارد ، اما نتایج مثبت تضمین نمی شوند.

آنچه پژوهش می گوید

روغن درخت چای به عنوان خاصیت ضد میکروبی و ضد التهابی شناخته شده است. به همین ترتیب ، می تواند به کاهش التهاب مرتبط با آکنه کمک کرده و از ضایعات آکنه جلوگیری کند. در حالی که تأثیر آن در درمان آکنه به طور گسترده ای پذیرفته شده است ، اما تأثیر روغن درخت چای بر روی جای زخم مسئله دیگری است.

علیرغم وجود مطالعات گسترده متعدد در مورد آکنه و سایر بیماریهای پوستی مرتبط ، تحقیقات در مورد اثر روغن روغن چای در درمان زخمهای آکنه هنوز وجود ندارد. مطالعه ای که در سال 2015 انجام شد ، نشان داد که روغن درخت چای اثرات مثبت واضحی در درمان آکنه دارد. با توجه به تأثیر روغن بر جای زخم ، یافته ها چندان قطعی نبودند. حتی در این صورت ، تصور می شود که روغن درخت چای باعث کاهش زخم های هیپرتروفیک (برجسته) می شود.

در اینجا روش های دیگری وجود دارد که روغن درخت چای می تواند به کاهش زخم کمک کند:

  • روغن درخت چای به عنوان یک ضد عفونی کننده طبیعی توانایی مبارزه با ویروس ها ، باکتری ها و قارچ ها را دارد. با مبارزه با چنین میکروب هایی ، روغن درخت چای به جلوگیری از بروز آکنه و سایر مشکلات پوستی کمک می کند ، که بسیاری از آنها منجر به زخم شدن می شوند.
  • روغن درخت چای به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی ، پوست را مرطوب کرده و به ترمیم روغن طبیعی آن کمک می کند. تولید بیش از حد روغن می تواند پوست را نسبت به مواردی که باعث ایجاد زخم می شوند مستعد کند.
  • روغن درخت چای حاوی انبوهی از آنتی اکسیدان ها و همچنین سایر مواد مغذی است که همه به زیبایی و سلامت پوست کمک می کند.
  • روغن درخت چای باعث پاک شدن آلودگی ها و همچنین سلول های پوستی قدیمی و مرده از فولیکول های مو می شود و به بازسازی بافت پوست کمک می کند. این امکان رشد سریع پوست سالم و جدید را فراهم می کند و احتمال ایجاد زخم را کاهش می دهد.
  • روغن درخت چای التهاب را کاهش می دهد ، سلولهای مرده پوست را از بین می برد و به توسعه سلول های پوستی جدید کمک می کند ، خاصیت ارتجاعی پوست را بازیابی می کند و ظاهر زخم را به حداقل می رساند.
  • روغن درخت چای همچنین به عمق منافذ نفوذ می کند ، سموم را از بین می برد و از گرفتگی که به شیوع آکنه کمک می کند جلوگیری می کند. این روند ضد عفونی کننده می تواند به روشن شدن نقاط زخم خورده پوست کمک کند.

درست است که جای زخم های آکنه اغلب در زیر سطح پوست ایجاد می شود. حتی در این صورت ، استفاده از این روغن اساسی برای جلوگیری از شکستن آکنه فعال ، مزایای بیشتری به همراه خواهد داشت. حداقل ممکن است به کاهش شدت آکنه و خطر زخم کمک کند.

نحوه استفاده از روغن درخت چای برای جوشگاه های آکنه

اگرچه اثر آن در معالجه جای زخم های آکنه مشخص نیست ، اما امتحان این درمان هیچ ضرری ندارد. در اینجا چند ایده در مورد چگونگی استفاده از روغن درخت چای برای آکنه آورده شده است.

درمان لکه ای: مقداری روغن نارگیل را در یک کاسه بریزید ، دو یا سه قطره روغن درخت چای به آن اضافه کنید و سپس آن را خوب مخلوط کنید. از نوک Q برای مخلوط کردن مستقیم روی جای زخم استفاده کنید. قبل از شستشو بگذارید تا صبح بماند.

ماسک: مقداری ماست در یک کاسه بریزید و دو یا سه قطره روغن درخت چای اضافه کنید. هنگامی که آن را خوب مخلوط کردید ، روی جای زخم خود بمالید. حدود 20 دقیقه قبل از شستن اجازه دهید.

مه: یک فنجان آب ، یک قاشق چای خوری فندق جادوگری و دو یا سه قطره روغن درخت چای را در یک کاسه مخلوط کنید. محلول حاصل را درون بطری اسپری بریزید. قبل از اینکه مخلوط را روی پوست خود اسپری کنید ، آن را خوب تکان دهید. پس از پایان سمپاشی ، از دستان خود برای مالیدن آن استفاده کنید.

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followersmobil ödeme nakitMobil Ödeme BozdurmaŞehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarıtakipçi satın alMobil Ödeme Bozdurma Mobil Ödeme Bozdurma BetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmahurdaciChip TuningMobil Ödeme bozdurma