6 کشور 6 منحنی: چگونه سازمان ملل که نقل مکان کرد و سریع در برابر COVID-19 اجتناب فاجعه

برای درک گسترش COVID-19 همه گیر است که بیشتر مفید به عنوان یک سری از متمایز محلی بوده است ، راه این ویروس در کشورهای مختلف و حتی در کشورهای خاص و یا مناطق در آنها شده است کاملا متفاوت است.

نیوزیلند مطالعه نقشه برداری coronavirus اپیدمی منحنی برای 25 کشور و الگوبرداری چگونگی گسترش این ویروس تغییر کرده است در پاسخ به های مختلف مستند اقدامات است.


ادامه مطلب: آخرین coronavirus مدل سازی نشان می دهد استرالیا در مسیر تشخیص اکثر موارد – اما ما باید در حفظ و رفتن


این تحقیقات که هنوز به کارشناسی, طبقه بندی هر کشور بهداشت عمومی پاسخ با استفاده از نیوزیلند در چهار سطح سیستم هشدار. سطوح 1 و 2 نشان دهنده نسبتا آرام و کنترل در حالی که سطوح 3 و 4 سختگیرانه تر.

نقشه برداری تغییر در موثر تولید مثل شماره (Reffیک شاخص واقعی گسترش این ویروس در جامعه) در برابر پاسخ اقدامات این تحقیقات نشان می دهد کشورهایی که اجرا شده در سطح 3 و 4 محدودیت هر چه زودتر به حال موفقیت بیشتر در هل دادن Reff به زیر 1.


R0 را می توان به عنوان ذاتی ملک ویروس در حالی که Reff طول می کشد را به حساب این اثر اجرا اقدامات کنترل. گفتگوCC BY-ND

Reff کمتر از 1 به معنی هر فرد آلوده گسترش این ویروس به کمتر از یک فرد دیگر به طور متوسط. با نگه داشتن Reff زیر 1 تعداد عفونت های جدید سقوط خواهد کرد و این ویروس در نهایت ناپدید می شوند از جامعه است.

برعکس بزرگتر Reff ارزش آزادانه تر این ویروس در حال گسترش در جامعه و در نتیجه سریع تر تعداد موارد جدید خواهد رفت. این به این معنی تعداد بیشتری از موارد در اوج این بیماری همه گیر در معرض خطر بیشتری از سلامت سیستم تبدیل شدن به ضعف و در نهایت مرگ و میر بیشتر.

در اینجا برخی از بررسی یافته ها از دولت ها و ملت ها در سراسر جهان:

New South Wales, استرالیا

اثر استرالیا سخت کنترل مرزها اقدامات اجرا شده نسبتا زود همه گیر می تواند به وضوح دیده می شود در نمودار زیر. فدرال و دولت های ایالتی معرفی سخت اجتماعی فاصله قوانین; مدارس بارها کلیساهای جامعه مراکز و مکانهای تفریحی و حتی برخی از سواحل بسته شد.

این باعث Reff ارزش به رها کردن زیر 1 که در آن مانده است برای برخی از زمان. استرالیا است که به درستی به عنوان یک داستان موفقیت در کنترل گسترش COVID-19 و همه کشورها و مناطق در حال حاضر نقشه برداری مسیر خود به سمت آرامش محدودیت در هفته های آینده.


گفتگوCC BY-ND

ادامه مطلب: 90% از کار با یک هفته متوجه. این 8 نمودار نشان می دهد که نرخ بیکاری اثرات coronavirus در استرالیا


ایتالیا

ایتالیا نسبتا آهسته برای پاسخ دادن به این بیماری همه گیر و تجربه بالا Reff برای بسیاری از هفته. این منجر به یک انفجار از مواردی که ضعف نظام سلامت به خصوص در کشور ، این بود که به دنبال برخی از دقیقترین بهداشت عمومی اقدامات کنترلی در اروپا که در نهایت دیده Reff سقوط به زیر 1.

متاسفانه تاخیر و هزینه های بسیاری زندگی می کند. ایتالیا مرگ و میر بیش از 27000 به عنوان یک هشدار از آنچه اتفاق می افتد اگر ویروس مجاز است به گسترش بدون کنترل و حتی اگر دقیق اقدامات در آورده بعد.


گفتگوCC BY-ND

بریتانیا

بریتانیا در پاسخ اولیه به COVID-19 بود که با یک سری از missteps. دولت prevaricated در حالی که آن را در نظر گرفته و به دنبال بحث برانگیز “گله ایمنی” استراتژی در نهایت قبل از سفارش ایتالیا-سبک مستند به دست آوردن کنترل بیش از این ویروس را انتقال.

همانطور که در ایتالیا, نتیجه اولیه افزایش تعداد مورد belatedly تلاش موفق به آوردن Reff زیر 1 و بزرگ در مرگ و میر بیش از 20000 به تاریخ.


گفتگوCC BY-ND

نیویورک, ایالات متحده آمریکا

شهر نیویورک با آن بیمارستان صحرایی در پارک مرکزی شبیه به یک صحنه از یک فیلم فاجعه دیگری عهد به قدرت غیر قابل کنترل گسترش ویروس به پایمال کردن سیستم بهداشت و درمان.

آن Reff به اوج خود رسید در یک staggeringly بالا ارزش 8 قبل از شهرستان ناودان بر روی ترمز و رفت و به تکمیل مستند. آن را در زمان زمان طولانی نبرد در نهایت به آوردن Reff زیر 1. شاید بیش از هر شهر نیویورک را احساس شوک اقتصادی از این بیماری همه گیر برای سال های بسیاری آمده است.


گفتگوCC BY-ND

سوئد

سوئد گرفته شده به طور قابل توجهی آرام رویکرد به آن در بهداشت عمومی پاسخ. محرومیت چند جزئی محدودیت های کشور باقی مانده است بیشتر یا کمتر باز کردن به طور معمول تمرکز شده است و این افراد به مسئولیت شخصی برای کنترل این ویروس از طریق اجتماعی فاصله.

این است طبعا ستیز و تعداد موارد و مرگ و میر در سوئد به مراتب بالاتر از آن کشورهای همسایه. اما Reff نشان می دهد که منحنی مسطح است.


گفتگوCC BY-ND

سنگاپور

سنگاپور درس است که چرا شما همیشه نمی تواند استراحت وقتی که می آید به کوروناویروس. آن را مورد ستایش قرار داد به عنوان یک موفقیت اولیه داستان در آوردن این ویروس به پاشنه, از طریق آزمایش های گسترده و موثر تماس با ردیابی دقیق و quarantining بدون نیاز به کامل مستند.

اما این ویروس bounced بازگشت است. عفونت خوشه نشات گرفته میان کارگران مهاجر باعث شده است تا محدودیت های. Reff در حال حاضر نشسته در حدود 2 و سنگاپور هنوز هم مقدار زیادی از کار را به انجام به آن را پایین آورد.


گفتگوCC BY-ND

ادامه مطلب: این است که چرا سنگاپور coronavirus موارد در حال رشد: یک نگاه در داخل دلتنگ شرایط زندگی کارگران مهاجر


به صورت جداگانه این نمودار هر یک خود را بگویید داستان. با هم آنها را یک پیام روشن: مکان هایی که نقل مکان کرد و به سرعت به پیاده سازی سخت مداخلات آورده coronavirus تحت کنترل خیلی بیشتر به طور موثر با کمتر مرگ و بیماری است.

و نهایی ما مثال سنگاپور می افزاید: مهم coda: این وضعیت می تواند به سرعت در حال تغییر است و هیچ جایی برای خوشنودی است.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net