50 سال در ویتنام توقف مبارزات ما یادآوری از یک نوع متفاوت از سیاست

پنجاه سال پیش در این ماه صدها نفر از هزاران نفر از مردم استرالیا مونتاژ در سراسر کشور تماس بگیرید برای پایان دادن به جنگ ویتنام. اول از توقف مبارزات تظاهرات ماه مه 8 سال 1970 شد اوج ضد جنگ جنبش در استرالیا بود که پنج سال در ساخت.

بزرگترین مارس 8 راهپیمایی صورت گرفت در ملبورن تایید وضعیت خود را به عنوان سرمایه های ملی در اعتراض به سیاست است. حدود 100,000 تظاهرکنندگان مسدود شدن خیابانهای شهر.

با وجود نابود در هفته قبل توسط سیاستمداران محافظه کار و بخش های زیادی از رسانه ها در مورد تهدید به خشونت و ضرب وشتم از این رویداد گذشت مسالمت آمیز است. رها و exultant جنبش رهبر جیم کنز گفت: دریا از معترضان با تجمع در Bourke خیابان:

هیچ کس فکر این می تواند انجام شود … اراده مردم است بیان می شود امروز آن را به عنوان هرگز قبل از.

توقف حرکت مهم در تعدادی از راه های.

اولین و بدیهی ترین آن گالوانیزه بسیاری از معمولی استرالیایی برای پیوستن به این اقدامات اعتراض به ساخت یک بیانیه قدرتمند مورد سقوط در حمایت از ملت ادامه داد: مشارکت در جنگ ویتنام. هر چند لیبرال-کشور حزب و دولت به رهبری نخست وزیر جان Gorton obdurately رد تظاهرات و اصرار آنها را بدون مواد نفوذ در سیاست خود در ساخت آن هیچ اتفاقی است که سال 1970 آغاز خروج از استرالیا نیروهای نظامی از ویتنام است. این یک سیاست برگشت که تقلید جهت ایالات متحده که تا به حال شاهد آن خود عظیم ضد جنگ توقف تظاهرات در پایان سال 1969.

دوم این تظاهرات بودند قوی نمادی از فرهنگ بزرگتر از مخالفان که تا به حال گل در نیمه دوم دهه 1960 است. تظاهرات ابراز بی قرار و خوی برای تغییر و نشان یک لحظه کلیدی در پاره کردن سرکوبگر جنگ سرد جو حاکم استرالیا زندگی عمومی برای برخی از دو دهه است.

یکی معاصر ناظر از توقف راهپیمایی اسیر خود را مخدوش روح ضد استبداد با ارجاع باب دیلن:

چون چیزی است که در اینجا اتفاق می افتد اما شما نمی دانید که آنچه در آن است, آیا شما آقای جونز ؟

دو سال بعد خیلی از دوري تغییر خواهد بود channelled به نهادی سیاسی با انتخابات Whitlam کار دولت است. اما در سال 1970 خیابان در حال تبدیل شدن به اصلی ترین خروجی برای بیان سیاسی است.

ویتنام توقف مارس در ملبورن, مارس 8 سال 1970. استرالیا زندگی در موزه صلح

سوم موفقیت مارس 1970 توقف نقطه عطفی در مشروعیت بخشیدن اعتراض در این کشور است. به عنوان ضد جنگ جنبش توسعه از اواسط دهه 1960 آن را یافت و فعالیت خود را محدود مفاد مشترک المنافع جنایات قانون قوانین ایالتی و محلی مقررات دولت که به شدت محدود حق نشان می دهد. تحت شرایط یک شهر ملبورن توسط قانون به عنوان مثال آن را غیر قانونی به پخش اعلامیه در خیابان های شهرستان.

که در زمینه توقف جرم اشغال تاکتیک زده توانا برای حق اعتراض های عمومی و بزرگ فضای دموکراتیک عمل است. در واقع, آن است که بدون اغراق می گویند که تظاهر کنندگان پس از صرف نظر از علت شده اند حامیان میراث ایجاد شده توسط توقف فعالان اوایل 1970s.

چهارم رهبری اعمال توسط کنز قابل توجه و منحصر به فرد است. چرا که او یک شکل از تمسخر بیش از شرایطی به پایان رسید که خود وزرا حرفه ای در Whitlam دولت در سال 1975 آن را آسان به چشم پوشی کنز چه زمانی به عنوان رهبر معنوی استرالیا ضد جنگ ویتنام و جنبش. او بود که نادر چیز: یک سیاستمدار که موفق به قرار میگیرند و مجلس و خارج از مجلس حوزه است. شاید نزدیکترین موازی در دوران اخیر بوده است سابق سبزی رهبر باب قهوه ای است.

جیم کنز شد یک رهبر قوی ضد جنگ ویتنام و جنبش. Evatt بنیاد

کنز حیاتی بود به موفقیت مارس 8 توقف مبارزات انتخاباتی. او stoically عینک تسمه رادیکال جوانتر عناصر این جنبش که آماده شد به نشت خون به نام صلح در حالی که در همان زمان با آرامش rebutting این صحنه سازی خود را محافظه کار مخالفان سیاسی که در برابر تظاهرات توده ای با “اراذل و اوباش حکومت”.

در یک مجلس مناظره در مهلت قانونی در مارس سال 1970 کنز بیان آنچه که به عنوان جنبش “مانیفست از مخالفت”:

برخی از … فکر می کنم که دموکراسی فقط مجلس به تنهایی … اما زمان در حال تغییر است. یک نسل کامل آماده نیست به قبول این راضی محافظه کار تئوری است. مجلس است و نه دموکراسی. آن است که یک مظهر دموکراسی … دموکراسی است که دولت توسط مردم و دولت توسط مردم خواستار اقدام توسط مردم … در اماکن عمومی در سراسر زمین است.

نیم قرن بر روی آن قابل توجه است که چگونه عجیب و جالب این ایده به نظر می رسد. ما باید بیشتر عقب نشینی به تمرین سیاست به عنوان یک تماشاگر ، این است که با وجود آشکار محدودیت از این انفعال.

در نظر گرفتن تغییرات آب و هوایی ، بیش از یک دهه ما با تکیه بر نمایندگان سیاسی برای پیشرفت را به همراه داشت کمی بیشتر از درگیری و نا امیدی و اینرسی است.

به ویژه در طول این سال ها از فرصت از دست رفته هیچ یک از ما رهبران سیاسی پدید آمده اند به تقلید نقش هایی که کنز برآورده در دوران جنگ ویتنام یعنی حفظ یک کمپین برای اقدام در تغییر آب و هوا هم در مجلس و در جامعه.

اما پس از آن آنها در زمان های مختلف و کنز وجود خود را بعد حماقت یک نوع خاص از سیاستمدار.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de