5 چیزهایی که فارغ التحصیلان جدید باید به برنامه ریزی شغلی خود را

امروز فارغ التحصیلان شروع به جستجوی کار خود را با اعتقاد به این که آنها باید خود را وارد کنید شرکت یا صنعت از انتخاب بلافاصله پس از فارغ التحصیلی. حداقل این چیزی است که ما مشاهده در تجربه ما مشاوره هزاران نفر از دانشجویان در طول سال در مورد چگونه به راه اندازی حرفه خود.

تحقیقات نشان داده است که جوان نسل وای و ژنرال Zers – کسانی که متولد شده بین سال های 1990 و 1998 – آیا انگیزه نقش معنی دار و جایی که آنها را می توان با توجه به مسئولیت به سرعت. آنها تمایل به تغییر شغل و اغلب به دنبال راه هایی برای حرکت به بالا از نردبان و افزایش حقوق و دستمزد خود را در سرعت سریع تر از دیگر نسل ها در حال حاضر در نیروی کار است.

از آنچه که ما مشاهده آنها دستور توسط خود پدر و مادر و حرفه ای مشاوران به دنبال فرصت هایی که چین با احساسات خود و نه مصالحه در منافع یا ارزش. ما نیز در بر داشت که آنها تمایل به می خواهید به تمرکز بر روی “داغ” صنایع مانند ورزش کالاهای لوکس یا high-end مشاوره است که در راستای منافع خود. دانش آموزان اغلب دنبال این رویاها با یک کوتاه مدت طرز تفکر است که آنها نیاز به شروع در منطقه انتخاب شده خود را حق دور به منظور موفقیت در حرفه خود است.

بر اساس شرکت خود ما تجربه و کار با دانش آموزان اعتقاد ما این است که راه را اشتباه رفتن به خصوص با توجه به زمان آشفتگی بازار از COVID-19 و این واقعیت است که شرکت در حال برش یک تعداد بی سابقه ای از مشاغل به عنوان آنها مبارزه برای زنده ماندن. به جای آن توصیه می کنیم یک فرآیند پنج مرحله ای برای فارغ التحصیلان جدید در مسیر به کار رویایی خود را.

1. ایجاد هفت تا 10 سال چشم انداز

فارغ التحصیلان باید سعی کنید و تمرکز در دراز مدت به دنبال اولین کار خود را به عنوان وسیله ای برای رسیدن به پایان و پایان خود را. برای انجام این کار پیشنهاد می کنیم از هفت به 10 سال برنامه ریزی. یک چشم انداز روشن در پایان هدف در ذهن چنین به عنوان هدف به یک رئیس امور مالی و یا افسر ارشد بازاریابی در 10 سال برای یک شرکت فن آوری. اما این طرح نیز باید طرح مجموعه مهارت و تجربه است که نیاز به توسعه به منظور رسیدن به این “شغل رویایی.”

برای مثال اگر چشم انداز خود را به یک مدیر با نام تجاری برای یک محصول کلیدی در یک نام بزرگ کفش ورزشی, شرکت, شما نیاز به ساخت مهارت های خود را در زمینه هایی از قبیل خرید و فروش نام تجاری قیمت گذاری تحقیقات بازار محصول طراحی و تجزیه و تحلیل مالی. در حالی که شما ممکن است در آرزوی شروع به عنوان یک شریک تجاری مدیر در یک high-end شرکت کفش, آن می تواند به همان اندازه موثر برای شروع به عنوان یک تحلیلگر تحقیقات بازار برای خرده فروشی زنجیره ای چون شما به دست آوردن مقدار زیادی از همان مقدماتی مهارت های مانند محصول و قیمت گذاری تجزیه و تحلیل. همچنین شما می خواهد به دست آوردن گسترده تر در صنعت چشم انداز است که می تواند مفید باشد زمانی که شما حرکت می کند که به کاردانی مدیریت نام تجاری نقش بعد از آن.

2. تحقیقات افرادی که شغل رویای خود را

بعدی استفاده از LinkedIn برای تحقیقات در این زمینه از افرادی که در رویای خود نقش (یا نزدیک به آن). رسیدن به یک تعداد کمی از آنها به درخواست مشاوره و پیدا کردن پاسخ به سوالات کلیدی مانند: چه چیزی شما را در طول مسیر شغلی خود را به جایی که شما هستند در حال حاضر ؟ وجود مشترک نقش یا مهارت است که ایستادگی کردن ؟ وجود دارد برخی از مهارت های منحصر به فرد است که باید مردم رو به جلو سریع تر است ؟ چه نوع آموزش و گواهینامه نیاز دارید ؟ پاسخ به این سوالات ارائه سرنخ به نوع نقش است که باید ارزیابی شود به عنوان گزینه های کوتاه مدت.

3. نقشه از یک مسیر به کار رویایی

صرف زمان برای شناسایی نقش های مختلف است که می تواند منجر به های مورد نظر خود را در دراز مدت هدف است. بررسی سلسله مراتب شرکت و مزایا و یا اشکالاتی در حال حرکت در سراسر صنایع. همچنین در نظر گرفتن نقش جغرافیا ممکن است در رشته خود را انتخاب و ارزش تجربه بین المللی و گرایش های دیگر کشف شده در مرحله تحقیق. شما حتی می توانید با کشیدن شرح شغل از منابع مختلف و ایجاد یک صفحه گسترده از عناوین شغلی و مسئولیت موقعیت با هر پیشرفت مرحله از چشم انداز خود را.

4. تغییر چشم انداز خود را به عنوان مورد نیاز

می دانیم که هر فرد چشم انداز و مسیر را در طول زمان تغییر با توجه به منافع و بازارهای در حال تحول است. شما ممکن است خودتان را از مسیر اصلی خود در برخی از نقطه, اما عمل آگاهانه ارزیابی کوتاه مدت و فرصت های برابر اهداف بلند مدت را کاهش می دهد سرخوردگی در طول راه و منجر به توانایی ایجاد حس بهتر از هر فرصت آن را به عنوان خود را ارائه. آن نیز کمک خواهد کرد که شما را لاغر به ناراحت کننده نقش و کشش تکالیف با یک نگرش مثبت دانستن که شما به دست آوردن مهارت های ارزشمند در طول راه.

5. به اشتراک گذاری چشم انداز خود را با اعتماد مربیان

را درمان نمی کند, چشم انداز به عنوان یک خصوصی سند فقط برای استفاده شخصی. به عنوان چشم انداز خود را و برنامه ریزی به زندگی می آید و مربیان و دوستان می تواند کمک به شکل و قالب چشم انداز های مشاوره و تجربه خود را از مسیرهای شغلی. آنها اغلب مهارت ها و توانایی های شما است که شما نمی بینید در خودتان و در نتیجه آنها را قادر می سازد تا به شما کمک کند درک بهتری از نقاط قوت و زمینه های فرصت. همانطور که شما پیشرفت رو به جلو در حرفه خود استفاده از مربیان و دوستان از نقاط مختلف در حرفه خود به عنوان صدایی تخته برای آینده حرکت می کند. آنها اغلب می توانید مناطق که در آن شما شده اند و مناطق است که شما می توانید خود را در نقش بعدی.

[دریافت بهترین نرخ مکالمه در هر آخر هفته. ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما.]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de