با بسیاری از جهان خود منزوی بسیاری از مردم باید به طور ناگهانی مدیریت پیچیدگی کار از خانه در حالی که به اشتراک گذاری یک فضای شلوغ.

آشپزخانه و اتاق ناهار خوری و فضاهای دیگر تبدیل شده اند به دفاتر برای کار از راه دور با کامپیوتر کابل و کاغذ بازی ریختن به چه بود تا همین اواخر, فضای خصوصی. برای افرادی که با کودکان در این فضا نیز مهد کودک و بداهتا خانه و مدرسه با هر کس در تلاش برای باقی می ماند مولد در وسط هرج و مرج از رقابت خواسته است.

اصطلاح “کار از راه دور” به معنی چیزهای مختلفی را برای افراد مختلف. بسیاری از فکر می کنم از آن به عنوان کار دور از دفتر مرکزی و یا مدرسه و با اتصال از طریق فن آوری های ارتباطی مانند ایمیل و شبکه های داخلی و ویدئو کنفرانس. دانشگاه هنوز به ایجاد یک تعریف مشترک برای این نوع از کار است که مورد قبول همه است. در این مقاله من با استفاده از این اصطلاح به عنوان آن در حال حاضر در حال استفاده توسط عموم در مرجع به کار از خانه.


ادامه مطلب: Coronavirus Q&عنوان: پاسخ به 7 سوال بچه های خود را ممکن است در مورد این بیماری همه گیر


به عنوان یک معلم با مدرک دکترا در کسب و کار است که با تمرکز بر روی کنترل از راه دور کار من دیدگاه منحصر به فرد برای این وضعیت در حال ظهور از کار از خانه در یک خانه پر از مردم در تمام سنین است. به منظور به طور موثر و به حداقل رساندن استرس توصیه می کنم در نظر گرفتن زمان برای ایجاد یک ساختار است که هر کس موافق است.

در اینجا پنج راه برای سازماندهی خانه و محیط کار برای یک موفق تر انتقال.

ایجاد ایستگاه های کاری

اختصاص یک ایستگاه کاری به هر فرد می دهد همه حس که آنها متعلق به تازگی فضای مشترک, در حالی که تعیین مرز برای فضای شخصی.

کاری باید حس را برای این کار در حال انجام است. اگر کار با صدای بلند و مخل مانند ویدئو کنفرانس و یا چند رسانه ای جریانهای اختصاص دهید که کار را به یک اتاق با درب. برای آرام کار است که نیاز به غلظت توپی های گوش و یا هدفون با سر و صدا سفید ممکن است مورد نیاز است.

چند لحظه به راه اندازی فضایی برای رسیدن به موفقیت خواهد شد صرفه جویی در کل خانوار از احساس frazzled.

تعیین یک کار-منطقه آزاد

اگر شما یک خانه با یک اتاق جداگانه برای آرامش بخش مانند یک اتاق خانواده یا دن را در نظر بگیرید و آن را یک کار-منطقه آزاد.

در مکان های کوچکتر این می تواند به اتاق خواب و یا حتی مناطق تعیین شده مانند یک جدول با بازی ها و پازل ها و یا گوشه ای با کتاب و طراحی مواد. این می تواند مفید باشد به خصوص زمانی که کودکان وجود دارد ،

با daycares و مدارس بسته شده, پدر و مادر, در حال تقلا برای پیدا کردن راه برای دریافت کار انجام می شود و برای مراقبت از کودکان خود را. (Shutterstock)

تعیین یک فضایی است که برای کار به قسمت ایجاد کار سالم-زندگی مرزهای روانی برای سلامتی است.

را برنامه ریزی می شکند

رایج ترین تصورات غلط در مورد کار از راه دور است که آن را قادر می سازد تنبلها. در واقع slacking است که اغلب بیشتر در مورد شخصیت و مناسب از کار در زمینه.

موفق کارگران از راه دور رانده نتایج آنها در حال تلاش برای ارائه تحقیقات نشان می دهد که آنها همیشه exemplars تعادل کار و زندگی.

در نظر گرفتن استراحت برنامه ریزی شده نه تنها نگه می دارد ذهن شما را تازه اما آن را نیز سیگنال به دیگران که سلامتی مهم است. اگر شما خود در انزوا با کودکان خود رفتار است که آموزش آنها در چه کار و زندگی به نظر می رسد, بنابراین مطمئن شوید که به دم یک اولویت برای سلامتی توسط مدل سازی آن را به خودتان.

ادغام فیزیکی و فعالیت های خلاق

به عنوان بزرگسال, ما می دانیم که این مهم است که زمانی را برای ورزش کردن و درگیر شدن ذهن ما است. کودکان را از جمله فعالیت های برنامه ریزی شده به روز مدرسه خود را از طریق زنگ تفریح بدنسازی و افراد خلاق مانند هنر و موسیقی است.

در حال اجرا خارج می تواند کمک به دیدار با ورزش و نیازهای خود را حفظ اجتماعی جدید فاصله معمول است. پیاده روی, پیاده روی و صلیب کشور اسکی هستند و فعالیت های دیگر که در آن شما می توانید باقی می ماند دو متر دورتر از دیگران است. (Shutterstock)

اگر شما خود جدا ضروری است به برنامه فیزیکی و فعالیت های خلاق را در هر روز برای هر کس. اگر آب و هوا اجازه می دهد تا در خارج و یا برنامه ریزی برای انجام سرپوشیده فعالیت های فیزیکی مانند یوگا رقص بازی های تعاملی و بازی های ویدئویی. آن را به پایان رسیده است. آن را سرگرم کننده. نکته مهم این است که آن را برنامه ریزی.

همچنین مهم است به برنامه زمان برای فعالیت های خلاق. در نظر گرفتن چگونه شما می توانید اضافه کردن هنر به برنامه و به یاد داشته باشید: اگر آن را می سازد سر و صدا و یا ظروف سرباز یا مسافر نیست برنامه آن را برای کودکان هنگامی که شما لازم نیست که ظرفیت آن را مدیریت و یا آن را ممکن است تجربه مثبت شما در حال تلاش برای ایجاد.

ایجاد یک شرکت ترک زمان

مجموعه ای ترک می کند ما احساس می کنیم ما روانی کنترل بیش از ما کار می کنند. آن را نیز ایجاد مرزها و حس معمول است.

کودکانی که عادت کرده اند به پایان رسیده است دوره های زنگ برای استراحت و تنظیم زمان برای رفتن به خانه هنوز هم نیاز به ساختار و روال به آنها احساس امنیت به خصوص در این زمان نامشخص است. برای کودکان و بزرگسالان تنظیم یک تایمر و ایجاد هنجار است که کار و زمان آغاز و پایان می تواند سیگنال آشنا هنجارهای محل کار و مدرسه و منجر به بیشتر موثر رفتارها برای به اشتراک گذاشتن فضا با هم.


ادامه مطلب: Coronavirus هفتگی: تجزیه و تحلیل متخصص از مکالمه با شبکه جهانی


این پنج نکته تحقیقاتی مطلع و در عین حال به عنوان یک پدر و مادر که مشغول به کار از راه دور برای من نیز از آنها استفاده می شود. مهم ترین چیزی که در علاوه بر این به اجرای هر نکته این است که باز گفت و گو با خانواده هم اتاقی و یا هر کس که سهام خود را در فضا و به اندازه کافی انعطاف پذیر برای انطباق با های مختلف در حال ظهور نیاز به عنوان آنها بوجود می آیند.

هر کس احساس استرس از عدم قطعیت; هر کس می خواهد زندگی به احساس به عنوان طبیعی که ممکن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im