40 درصد از استرالیا اصول قربانیان خشونت فیزیکی

تقریبا همه (97 درصد) مدیران مدارس در استرالیا کار اضافه کاری. بیش از 70 درصد کار بیش از 56 ساعت در هفته در مدرسه شرایط و 25 ساعت در هر هفته از تعطیلات.

آخرین گزارش سالانه در رفاه استرالیا اصول را فراهم می کند جدی عکس از آزار و اذیت و خشونت و فرسودگی شغلی و روانی-نگرانی های بهداشتی. بیش از 2000 استرالیا اصول شرکت در سال 2019 بررسی.

بیش از 40 ٪ از اصول گزارش قربانی خشونت فیزیکی در سال 2019 نسبت به 27.3 درصد در سال 2011. تهدید خشونت نسبت به اصول را از افزایش 37.8 درصد در سال 2011 به 51.0 درصد در سال 2019.

پدر و مادر اصلی مجرم از تهدیدات قلدری و آزار جنسی درگیری ها و شایعات بی اساس. دانش آموزان مسئول اکثر موارد واقعی از خشونت فیزیکی. این شامل هدف قرار دادن اصول در طول یک بحران و یا پرتاب شیشه های شکسته.


ادامه مطلب: معلمان بیشتر افسرده و مضطرب تر از متوسط استرالیا


مدرسه, اصول تشخیص, ترویج و ایجاد ظرفیت رهبری از کارکنان و دانش آموزان ، والدین و جامعه است. تحقیقات نشان می دهد مدیران مدارس نقش مهمی در معلمان خوب بودن. و معلمان خوب بودن بر موفقیت دانش آموزان و انگیزه.

این به این معنی بهبود مدیران مدارس’ خوب بودن نیست فقط مهم در حق خود است. این مهم است برای مدرسه دیگر کارکنان و دانش آموزان.

آنچه این بررسی نشان داد

اکثر مدیران مدرسه به ما گفت که آنها تا به حال شده است در معرض دو یا بیشتر از انواع توهین آمیز رفتار در 12 ماه گذشته.

بیش از نه سال گذشته ما نظرسنجی یک درصد در حال رشد از مدیران مدارس شده اند در معرض رفتارهای مانند قلدری و خشونت فیزیکی شایعات و تهمت و آزار و اذیت جنسی, تهدید, خشونت کلامی و آزار و اذیت.

اصول به ما گفت از پدر و مادر گاهی اوقات تهدید آنها با وکلا و یا رفتن در رسانه های اجتماعی برای جمع و جور کردن مدرسه. اصول گزارش شده است micromanaged توسط گروه مجبور بودن از مدرسه و تحقیر توسط مدیریت منطقه ای.

در 2019 بررسی اصول گفت: آنها با تجربه سطح فرسودگی شغلی و استرس و مشکلات خواب است که همه حداقل 1.6 برابر بیشتر از جمعیت عمومی است.

پس ما برای اولین بار اصلی به خوبی در حال بررسی در سال 2011 مدیران باید به طور مداوم گزارش “محض مقدار کار” و “عدم زمان به تمرکز بر روی آموزش و یادگیری” به عنوان منابع اصلی خود را از استرس است.


ادامه مطلب: قلدری و تهدید و خشونت: گزارش جزئیات کار دشوار اصلی


افزایش تقاضا برای پاسخگویی نیز باعث پریشانی چرا که مدیران به سادگی لازم نیست به اندازه کافی زمان برای انجام “کار واقعی” از رهبری مدرسه – تسهیل در آموزش و یادگیری.

یکی WA اولیه مدیر مدرسه به ما گفت

نقش اصلی در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای پیچیده و دشوار است. برخی از این است که به دلیل انتظارات غیر واقعی از پدر و مادر و عدم پشتیبانی از مدرسه با توجه به رفتار مدیریت. من احساس می کنم ما را تبدیل به یک دندان ببر. وزارت آموزش و پرورش همچنین مکان انتظارات غیر واقعی در مدارس با بسیاری موظف وظایف اداری است که ما را به دور از کسب و کار اصلی ما از رهبری یک مدرسه.

در سال 2019 اصول گزارش مسائل روحی و روانی دانش آموزان به عنوان سوم بالاترین منبع استرس است. آنها گزارش کار خواسته به طور متوسط به 1.6 برابر بیشتر از افراد در جمعیت عمومی است.

ثانویه مدیر مدرسه از NSW گفت:

من نگرانی قابل توجهی با شيوع دانش آموزان که در حال حاضر ارائه با هزاران سلامت روان در محیط کار. مدیریت این شرایط/شرایط به منزله یک بخش قابل توجهی از کار روزانه است. طول می کشد زیادی تلفات در خود سلامت روان و رفاه است و همسر من که به گوش دادن به مقدار گسترده ای از جنگ داستان روزانه.

آنچه باید انجام شود

در سال 2017, Victoria, اولین دولت برای اجرای تغییرات قابل توجهی به شیوه کار مطابق با توصیه های ما بررسی. دولت اختصاص 4 میلیون دلار برای انجام, اصلی, چک های بهداشتی و اجرای خوب بودن استراتژی است که شامل یک مدیر برنامه مشاوره اولیه برنامه مداخله و بهداشتی رایگان مشاوره. آن را نیز منصوب اصلی سلامت و رفاه متخصص به ویکتوریا وزارت آموزش و پرورش و آموزش.

ویکتوریا در حال حاضر دارای بالاترین تعداد اصلی گزارش خود آسیب فقیر کیفیت زندگی فقیر و بهداشت شغلی. ویکتوریا اصول نیز گزارش بالاترین سطح رضایت شغلی.

قلمرو شمالی نیز اجرا قابل توجهی مبتنی بر شواهد تغییرات به سیستم خود را در سال 2019 در خط با توصیه های ما. و کوئینزلند را در محل قرار داده و راه حل های مشابه این سال است.

هر دو عهد جدید و کوئینزلند اقدامات پدید آمده از گسترده بالا به پایین بررسی خود را در سیستم آموزش و پرورش. بررسی ما نشان می دهد قلمرو شمالی در حال حاضر, به گزارش برابر با کمترین تعداد جدی بیمار-شاخص های سلامت همراه با ویکتوریا و دوم بالاترین سطح رضایت شغلی در کشور است.

ما پیش بینی کوئینزلند جدید محل کار تغییرات را نیز نشان می دهد بهبود مشخص در پس از آن نظرسنجی است.


ادامه مطلب: قادر به انطباق در کلاس درس را بهبود می بخشد معلمان خوب بودن


این نتایج نشان می دهد روش سیستماتیک به چالش های آموزش و پرورش را بزرگترین تفاوت به مدرسه اصول و روش است که به دنبال برای رسیدگی به چالش های خاص هر محیط مدرسه.

این COVID-19 همه گیر نشان داده است که مقدار عظیم از مسئولیت و فشار را تحمل توسط استرالیا آموزشی کارکنان. مديران مسئول بودند برای نگه داشتن مدارس باز (و یا در مورد مدارس خصوصی ساخت به آنها). آنها نیز مسئول همه پیوستن به اجتماعی فاصله دستورالعمل برای نگه داشتن کارکنان و دانش آموزان امن است.

و آنها تا به حال برای نظارت بر اجرای سیستم (آنلاین و در هارد کپی) به ارائه خانه درس دانش آموزان با کافی مواد آموزشی به نگه دارید تا با برنامه درسی.

ما اعتقاد داریم که COVID-19 همه گیر می تواند نوید بخش یک تغییر مثبت در جامعه نگرش رهبران مدرسه. به نظر می رسد ملی مدرسه shutdown از COVID-19 محدودیت باید یادآوری جوامع از نقش حیاتی رهبران مدرسه بازی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de