4 چیز غیر معمول که آموخته ایم در مورد کوروناویروس از زمان شروع این بیماری همه گیر

آن است که در حال حاضر تقریبا شش ماه پس از جهان آگاه شد از COVID-19 و تقریبا چهار ماه پس از سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: یک بیماری همه گیر.

به عنوان تعدادی از افراد آلوده با SARS-CoV-2 coronavirus رشد می کند بنابراین آیا دانش ما از چگونه آن را, چگونه آن را تحت تاثیر قرار بدن و طیف وسیعی از علائم را باعث می شود.

در اینجا برخی از چیزهای غیر معمول آموخته ایم در مورد کوروناویروس در طول راه.


ادامه مطلب: Coronavirus: چه مدت طول می کشد تا بیمار ؟ چگونه عفونی است ؟ شما همیشه باید یک تب ؟ COVID-19 اصول توضیح داده شده


1. آن را تحت تاثیر قرار چگونه خود را از لخته شدن خون

بسیاری از بیماری های التهابی از جمله عفونت های مرتبط با افزایش خطر ابتلا به لخته شدن خون. اما COVID-19 بیشتر به شدت همراه با لخته شدن خون نسبت به بسیاری از عفونت های دیگر.

اگر لخته خون به اندازه کافی بزرگ هستند آنها می تواند مسدود کردن جریان خون از طریق رگ های خونی. این به نوبه خود منجر به قسمتی از بدن رگ های خونی تامین بودن از اکسیژن شده.

اگر این اتفاق می افتد در عروق کرونر که تامین خون به قلب خود را, آن می تواند باعث حمله قلبی. در ریه ها می تواند باعث ایجاد آمبولی ریوی. در مغز می تواند باعث سکته مغزی که ما را دیده اند و حتی در افراد جوان با COVID-19 اما دیگر عوامل خطر است.


ادامه مطلب: افراد مبتلا به کروناویروس در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون و سکته مغزی است. در اینجا چیزی است که ما تا کنون می دانیم


بدحال COVID-19 بيمار در بخش مراقبت های ويژه (ICU) به خصوص در معرض خطر لخته شدن خون.

یک مطالعه نشان داد 49 درصد از بيماران مبتلا به طور عمده با لخته به ریه ها. مطالعات دیگر یافت 20-30 ٪ از شدت بیمار COVID-19 بیماران مبتلا به لخته شدن خون.

این نرخ بسیار بالاتر از ما انتظار برای دیدن در بیماران بستری در ICU به دلایل دیگر.

متاسفانه یک لخته رخ می دهد در COVID-19 بيمار با وجود استفاده از استاندارد اقدامات پیشگیرانه مانند داروهای رقیق کننده خون.

2. شما می توانید خود را از دست دادن حس بویایی

ما اکنون می دانیم COVID-19 مثل سایر عفونت های ویروسی می تواند منجر به anosmia و یا از دست دادن حس بویایی.

در یک مطالعه آن را تحت تاثیر قرار در مورد حدود 5 درصد از بیماران در بیمارستان با COVID-19. اما برخی از افراد مبتلا به بیماری خفیف می گویند که آنها را به طور ناگهانی خود را از دست داده بو قبل از به دست آوردن آن است.

Anosmia در حال حاضر اضافه شده به این لیست ممکن است COVID-19 علائم.


ادامه مطلب: Coronavirus ممکن است باعث از دست دادن بویایی و یا anosmia. اما آن را احتمالا نمی تواند دائمی


هر کسی که تا به حال به طور منظم سرد می داند گرفتگی بینی می تواند احساس خود را از بوی. اما COVID-19 متفاوت است. مردم می توانند خود را از دست بوی بدون آبریزش یا مسدود می بینی.

شاید ویروس چفت بر روی گیرنده در مخاط بینی قبل از ورود به سلول است. ما می دانیم که این ACE2 گیرنده ها چگونه این ویروس وارد سایر نقاط بدن از جمله ریه ها.

برخی از مردم با COVID-19 که از دست دادن حس بویایی نیز گزارش کاهش و یا از دست دادن احساس خود را از طعم و مزه.

3. آن می تواند باعث جدی بیماری های التهابی در کودکان و نوجوانان

یکی دیگر از ویژگی های غیر معمول است که کمی COVID-19 به نظر می رسد به کودکان آسیب دیده در مقایسه با بسیاری دیگر از عفونت های تنفسی.

پزشکان در اروپا و انگلستان که باید دیده اعداد بزرگتر از COVID-19 در کودکان باید متوجه غیر معمول اما جدی بیماری التهابی در کودکان مبتلا به ویروس است. این است که شناخته شده به عنوان “multisystem التهابی سندرم در کودکان” یا MIS-C.

در مطالعات از انگلستان و ایتالیا و فرانسه و بسیاری از کودکان مبتلا به این بیماری جدی به احتمال زیاد تا به حال COVID-19 در گذشته است.


ادامه مطلب: یک بیماری مرموز است که, قابل توجه فرزندان در میان بیماری همه گیر کوروناویروس – اما آن را کاوازاکی بیماری است ؟


علائم متفاوت است. اما آنهایی اصلی عبارتند از تب و راش پوستی و روده علائم (استفراغ ، درد شکم و اسهال). برخی از کودکان ایجاد عوارض قلبی.

این علائم به طور کلی شبیه به دیگر شرایط مانند کاوازاکی بیماری و سندرم شوک سمی.

محققان فکر می کنم این ویروس خود را که مسئول MIS-C. به جای آنها فکر می کنند آن است که بدن واکنش سیستم ایمنی بدن به ویروس شاید مدت ها پس از آلوده شدن.

4. این سفر می تواند از انسان به حیوانات و بازگشت دوباره

در شروع این بیماری همه گیر ما اعتقاد SARS-CoV-2 نشات گرفته از حیوانات قبل از گسترش به انسان است. اما ما مطمئن نیستید اگر این ویروس می تواند سفر به حیوانات شاید آلوده حیوانات خانگی ما.

ما در حال حاضر می دانم که انسان می تواند انتقال COVID-19 به داخلی و یا اسیر حیوانات مانند سگ و گربه و حتی ببر.

در هلند وجود داشته است شیوع بیماری در حیوانات در مزارع پرورش سمور یا راسو. محققان بر این باورند آلوده کارگر معرفی ویروس به مزارع. سمور یا راسو توسعه پنومونی ویروسی که در میان حیوانات است.

بیمار سمور یا راسو و سپس بنا به گزارش آلوده دو نفر – اولین مورد ثبت شده از حیوان به انسان انتقال پس از این ویروس در چین نشات گرفته.


ادامه مطلب: می توانید حیوانات خانگی خود را دریافت coronavirus و شما می توانید آن را گرفتن از آنها است ؟


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de