$4.3 میلیارد هزینه فوران چاه نفت در سیدنی مترو راه آهن پروژه

در این “بازار ” فشار” برای خیلی از هزینه فوران چاه نفت را در بر داشت “قابل توجه” تحت تخمین می زند در بسیار vaunted پروژه نهایی در مورد کسب و کار که تکمیل شد حدود پنج سال پیش برای قطار جدید و سیستم و همچنین دامنه با این نسخهها کار در چتسوود.

هزینه خرید قطار جدید, و سیستم, و سپس ادغام آنها را به شبکه راه آهن پیش بینی شده است نزدیک به دو به 2.3 میلیارد دلار.

بررسی بودجه نشان می دهد که حدود 220 میلیون دلار به صورت موقت حمل و نقل که شامل قرار دادن در جایگزینی اتوبوس در حالی که موجود Bankstown خط راه آهن بسته شد “پیش بینی نشده” در این پروژه نهایی در مورد کسب و کار پنج سال پیش.

آیات بالا بردن سوال در مورد چگونه دولت خواهد پیدا کردن پول برای پوشش یک فوران چاه نفت در این شهرستان و جنوب غربی خط مترو, در حالی که تعهد دولت به دیگر پروژه های راه آهن که هزینه اجرا خواهد شد به دهها میلیارد دلار در این دهه است.

آنها عبارتند از: افتتاح راه آهن لینک غربی فرودگاه سیدنی در Badgerys نهر توسط 2026 – دوبله مترو غرب بیشتر – و یک قطار زیرزمینی را از خط مرکزی سیدنی به Parramatta, شناخته شده به عنوان Metro غرب تا پایان این دهه است.

بررسی بودجه نشان می دهد که دولت پیش بینی شده است به جمع آوری اضافی $500 میلیون – بالاتر از آنچه که در اصل پیش بینی شده برای شهر و جنوب غربی – از شرکت های ساختمانی دفاتر و مغازه ها و آپارتمان ها در بالای ایستگاه زیرزمینی مانند صلیب ویکتوریا در شمال سیدنی.

اما آن را نشان می دهد که هزینه زیادی blowouts در بخش دیگر از این پروژه بسیار سنگین تر بودن بازده بالاتر از کسانی که بیش از ایستگاه تحولات است.

در این صورت از هزینه های باد کردن سیدنی مترو مقامات درخواست بودجه اضافی از NSW خزانه داری برای کمک به پوشش پیش بینی کمبود با توجه به حمل و نقل منابع.

دولت هنوز به انتشار یک تخمین برای آن برنامه ریزی شده مترو غرب خط مرکزی از سیدنی به Parramatta, با وجود آن که گفت: از آن هزینه خواهد شد “بیش از 20 میلیارد دلار”.

اما یک فوران چاه نفت در مرحله دوم از مترو شبکه راه آهن خطرات خنثی کردن هر گونه برنامه های توسعه مانند گسترش مترو غرب به Zetland در شهرستان درونی جنوبی.

دولت اقدام وزیر حمل و نقل پل Toole کاهش یافته است به نظر در حالی که هر دو خزانه داری و حمل و نقل برای NSW نیست پاسخ به سوالات خاص در مورد پیش بینی فوران چاه نفت.

سیدنی مترو در بیانیه ای گفت که دولت NSW بود “کاملا متعهد” به ارائه این شهرستان و جنوب غربی مترو غرب و غرب بیشتر در پروژه های راه آهن.

“هزینه نهایی هر پروژه را نمی توان شناخته شده است تا خدمات آغاز” آن گفت:.

یک سخنگوی مترو غربی از Rouse Hill به چتسوود که باز در ماه مه سال گذشته در زمان و 1 میلیارد دلار بودجه.

اما هزینه فوران چاه نفت در مرحله دوم از شبکه مترو خواهد بود خجالت برای دولت در پی سیدنی مشکل خط راه آهن نور.

هزینه نهایی از خط راه آهن نور از دایره اسکله به حومه شرقی ballooned به $2.9 میلیارد – 1.3 میلیارد دلار بالاتر از مقدار اول بودجه.

نهایی در مورد کسب و کار برای شهر و جنوب غربی پروژه پیش بینی آن برای ارائه $1.53 ارزش از مزایای برای هر 1 دلار سرمایه گذاری شده است. عمده افزایش در لایحه نهایی برای ساخت این پروژه خطرات کاهش قابل ملاحظه ای مزایای خط جدید نسبت به هزینه های آن.

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

در حال بارگذاری

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو