در هند در طول سال 1918 آنفلوانزای همه گیر متناوب 12 تا 13 میلیون نفر که اکثریت قریب به اتفاق بین ماه های سپتامبر و دسامبر. به گفته یک شاهد عینی “وجود دارد هیچ یک به خلاص شدن از بدن مرده و شغال جشن.”

در زمان بیماری همه گیر هند شده بود تحت حکومت استعماری بریتانیا برای بیش از 150 سال است. اقبال انگلیسی استعمارگران همواره بسیار متفاوت از کسانی که از مردم هند و هیچ جا شد و تقسیم بیشتر استارک از طی پاندمی آنفلوانزا که من کشف کرده اند در حالی که تحقیق من Ph. D. در مورد این موضوع.

منجر به ویرانی خواهد در نهایت منجر به تغییرات بزرگ در هند و امپراتوری بریتانیا.

از کانزاس به بمبئی

اگر چه آن است که معمولا به نام آنفولانزای اسپانیایی 1918 همه گیر به احتمال زیاد شروع در کانزاس کشته و 50 و 100 میلیون نفر در سراسر جهان است.

در اوایل سال 1918 ویروس انکوباتور در سراسر غرب میانه آمریکا در نهایت ساخت راه خود را از شرق که در آن سفر در سراسر اقیانوس اطلس با استقرار سربازان برای جنگ جهانی اول.

سربازان هندی در ترانشه در طول جنگ جهانی اول چاپ جمع آوری / مشارکت کننده از طریق گتی ایماژ

معرفی به سنگر در غرب اروپا در مقابل ویروس پاره از طریق در حال حاضر ضعف در نیروهای نظامی است. به عنوان جنگ با نزدیک شدن به پایان آن این ویروس به دنبال تجاری حمل و نقل و مسیرهای حمل و نقل نظامی را آلوده تقریبا در هر گوشه ای از جهان. آن را وارد بمبئی در اواخر ماه مه.

نابرابر گسترش

زمانی که اولین موج همه گیر وارد آن نمی شد به خصوص کشنده است. تنها متوجه مقامات انگلیسی زمان از آن بود که اثر آن بر برخی از کارگران است. یک گزارش اشاره کرد: “به عنوان فصل برای برش چمن آغاز شد … مردم بسیار ضعیف به عنوان قادر به انجام یک روز کامل کار کند.”

سپتامبر داستان تغییر کرد. بمبئی بود و هنوز هم مرکز عفونت به احتمال زیاد با توجه به موقعیت خود به عنوان یک تجاری و مدنی hub. در سپتامبر. 19, انگلیسی-زبان گزارش روزنامه 293 آنفلوانزا مرگ و میر رخ داده بود اما مطمئن خوانندگان خود را “بدترین در حال حاضر رسیده است.”

به جای ویروس پاره از طریق این قاره پس از تجارت و پستی راه. فاجعه مرگ و غرق شهرستانها و روستاها به طور یکسان. روزنامه هندی گزارش داد که کوره دریافت می کردند بین 150 تا 200 بدن در هر روز. به گفته یک ناظر, “سوزاندن قسمت های و زمینه دفن شد به معنای واقعی کلمه غرق اجساد; در حالی که حتی تعداد بیشتری در انتظار حذف است.”

اعضای راج بریتانیا برای یک قدم زدن در حدود سال 1918. فاکس عکس/Stringer از طریق گتی ایماژ

اما آنفلوانزا نیست اعتصاب همه به طور مساوی. اکثر مردم بریتانیا در هند زندگی در خانه های بزرگ با باغ و حیاط در مقایسه با طبقات پایین شهر-خانه سرخپوستان که زندگی در مناطق پر جمعیت. بسیاری از انگلیسی ها نیز شاغل خانواده کارکنان برای مراقبت از آنها – در زمان سلامت و بیماری – به طوری که آنها فقط به آرامی لمس توسط همه گیر شد و تا حد زیادی جونگ با هرج و مرج فراگیر از طریق این کشور است.

در مکاتبات رسمی در اوایل ماه دسامبر, معاون فرماندار ایالات ولایات حتی ذکر آنفلوانزا به جای اشاره به “همه چیز خیلی خشک است; اما من موفق به دریافت دو صد زن و شوهر از ادم احمق تا کنون در این فصل است.”

در حالی که همه گیر شد و نتیجه کمی برای بسیاری از ساکنان هند ادراک شد wildly مختلف در میان مردم هند که صحبت از جهانی ویرانی. نامه منتشر شده در یک نشریه تاسف “هند شاید هرگز شاهد چنین دوران سخت قبل از. وجود دارد ندبه در همه طرف. … وجود دارد و نه روستا و نه شهر در سراسر طول و عرض کشور است که پرداخت نشده تلفات سنگین.”

در جای دیگر بهداشتی کمیسر پنجاب اشاره کرد: “خیابان ها و کوچه های شهرها بودند آشغال با مرده و در حال مرگ افراد … تقریبا هر خانواده بود lamenting مرگ و در همه جا وحشت و سردرگمی حاکم بود.”

خرید اینترنتی

در پایان این مناطق در شمال و غرب هند شاهد نرخ مرگ و میر بین 4.5% و 6% از کل جمعیت در حالی که جنوب و شرق – که در آن ویروس وارد کمی بعد آن را به عنوان پایانی – به طور کلی از دست رفته بین 1.5 ٪ و 3٪.

جغرافیا نیست تنها عامل تقسیم شود. در بمبئی تقریبا هفت و نیم بار به عنوان بسیاری از پایین طبقه سرخپوستان فوت کرد که در مقایسه با همتایان انگلیسی – 61.6 در هر هزار نفر در مقابل 8.3 در هر هزار نفر است.

در میان سرخپوستان در بمبئی اجتماعی و اقتصادی و نابرابری در علاوه بر این به مسابقه اختصاص این متفاوت نرخ مرگ و میر.

سلامت افسر کلکته اظهار داشت: در stark تفاوت در نرخ مرگ و میر بین بریتانیا و پایین تر-کلاس سرخپوستان: “بیش از حد مرگ و میر در Kidderpore به نظر می رسد عمدتا به دلیل بزرگ حمال جمعیت نادان و فقیر زندگی تحت بسیاری از شرایط غیر صحی اسفناک در مرطوب, تاریک, کثیف, کلبه. آنها دشوار کلاس برای مقابله با است.”

تغییر پیش رو

مرگ عوارض در سراسر هند به طور کلی آمار اوج خود در ماه اکتبر با یک آهسته و تدریجی به نوامبر و دسامبر. رتبه بندی بالا شهرری نوشت: در ماه دسامبر “خوب زمستان باران را قرار داده و همه چیز را راست و … همه چیز را به تدریج اصلاح خود است.”

عادی اما نه کاملا بازگشت به هند است. بهار 1919 را به انگلیسی, جنایات در امریتسار و پس از مدت کوتاهی از راه اندازی گاندی عدم همکاری جنبش است. آنفلوانزا شد یک مثال دیگر از بی عدالتی که موجب مردم هند در مبارزه خود را برای استقلال. یک نشریه منتشر شده توسط فعال حقوق بشر مهاتما گاندی اظهار داشت: “در هیچ کشور متمدن می تواند یک دولت را ترک کرده اند چیز بسیار قابل بازگشت نیست که آیا دولت هند را در طول شيوع چنین وحشتناک و فاجعه بار بیماری همه گیر.”

طولانی, مرگ تدریجی امپراتوری بریتانیا آغاز شده بود.

[بینش در صندوق پستی خود را هر روز. شما می توانید آن را با گفتگو خبرنامه ایمیلی.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im