۸۵ درصد جانباختگان کرونا در  گچساران بیماری زمینه ای داشتند

[ad_1]

آرین غلامیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۵۷ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند که از این تعداد ۳۵ نفر در بیمارستان شهید رجایی، سه نفر بیمارستان صنعت نفت و مابقی در خارج از استان کهگیلویه و بویراحمد فوت کرده اند.

وی بیان کرد: سن ۸۵ درصد از جانباختگان کرونایی این شهرستان بالای ۵۰ سال و ۱۵ درصد زیر ۵۰ سال بوده است.

غلامیان با بیان اینکه تعداد فوتی های گچساران بر اثر کرونا با  قرمز بودن شهرستان ها و استان های همجوار این شهرستان بالا رفت گفت: آمار فوتی ها به ترتیب در خرداد امسال ۲ نفر، تیر۱۵ نفر، مرداد ۱۲ نفر، شهریور هفت نفر و مهرماه نیز ۱۰ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ تخت برای بیماران کرونایی در این شهرستان در نظر گرفته شده است افزود: هم اکنون بیش از ۵۶ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید رجایی و صنعت نفت این شهرستان بستری  هستند که از این تعداد ۵۰ نفر در بیمارستان شهید رجایی هستند.

غلامیان با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۱۸۳ نفر در این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در خرداد امسال ۱۵۸ نفر، تیر۴۶۹ نفر، مرداد ۲۸۱ نفر، شهریور  ۳۱۸ نفر و مهر ۶۱۲ نفر و در آبان‌ تا کنون ۲۰۰ نفر بوده است.

وی گفت: از ۲۰ مهر امسال تاکنون روزانه ۱۲۰ مورد نمونه گیری کرونا در این شهرستان انجام می گیرد.

غلامیان در خصوص افزایش موارد ابتلاء به کرونا در پاییز و زمستان هشدار داد و گفت: پایبندی به رعایت اصول بهداشتی یک الزام جدی می باشد که لازم است حفظ سلامت عمومی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: هم اکنون هفت پزشک متخصص عفونی و داخلی روزانه بیماران کرونایی را در گچساران ویزیت می کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران افزود: هم اکنون بیش از ۲۸ پرستار در۲ بخش کرونایی بیمارستانی این شهرستان فعالیت می کنند.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و بر اساس ستاد ملی مبارزه با کرونا جزء ۴۳ شهرستان بحرانی که در وضعیت قرمز به سر می برند.

[ad_2]

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو